Quake Champions: Kasa i lootboxy

0
690
Quake Champions
Quake Champions

W Quake’u występują trzy rodzaje waluty:

Favor – Zdobywana za codzienne zadania, codzienne logowanie i za samą grę. Im więcej medali zdobędziemy, tym większa będzie nagroda. Używana do kupowania czempionów i plecaków.
Shards – Zdobywana gdy dostajemy duplikat zbroi lub broni. Używana do kupowania średnich skrzyń.
Platinum – Kupowana za pieniądze, rzadko dostępna jako nagroda za logowanie. Używana do kupowania czempionów, relikwiarzy, oraz specjalnych skinów i modeli broni.

Są tu też trzy rodzaje lootboxów:
Plecak – z którego można dostać tylko 1 przedmiot.
Skrzynia– z której dostajemy 2 przedmioty.
Relikwiarz – z którego losowane są 3 przedmioty, czym lepsza skrzynka tym wyższa szansa na unikalny przedmiot.

Skrzynki w Quake’u oferują tylko i wyłączenie przedmioty umożliwiające wizualne zmiany czempionów, które nie mają najmniejszego wpływu na rozgrywkę. Jedynym sposobem by być lepszym jest ćwiczenie.

Logując się, za pierwszym razem danego dnia, witani jesteśmy oknem przedstawiającym nagrody za każdy kolejny dzień logowania. W ten sposób otrzymać można plecaki, skrzynki a nawet relikwiarze, dodatkowo przeplatane Favorem, rzadziej Shardsami czy Platinum. Tutaj sprawa jest prosta wystarczy kliknąć Claim Reward.

Po tym oknie ukazują się trzy dzisiejsze zadania, których wykonanie zaowocuje dodatkową sumką Favor’u. Za każde wykonane zadanie dostajemy 2000. Raz dziennie jedno z zadań można zamienić na inne, jeżeli wiemy, że nie będziemy w stanie go wykonać.

Dodatkowo samo granie także dostarcza Favor’u. Czym wyższe miejsce i czym więcej medali uda nam się zdobyć, tym nagroda pieniężna będzie wyższa.

 

Kupowanie skrzynek

Jeżeli uzbierałeś trochę Favor’u, którego nie odkładasz na odblokowanie czempiona, i chcesz go wydać na skrzynki, wróć do głównego menu gry. Wejdź do sklepu (ikonka koszyka w lewym górnym rogu). Druga zakładka oferuje lootboxy (plecak , skrzynka, relikwiarz). Tylko plecak można kupić za Favor.

Otwieranie skrzynek kupionych, czy zdobytych za zadania wygląda tak samo. W głównym menu wybierz ikonę Loot boxes. Teraz wybierz rodzaj skrzynki który chcesz otworzyć i po prostu ją kliknij.

Wszystkie wylosowane modyfikacje zbroi, zmiany kolorów czy tabliczki na imię można od razu założyć na odpowiednią postać.

Przypomnę jeszcze raz, wszystkie modyfikacje są tylko i wyłącznie wizualne, i chociaż niektóre elementy wyglądają naprawdę fajnie, wykładanie pieniędzy na grę nie wnosi NIC w rozgrywkę ani szansę wygrania.