Strona głównaAktualności4. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych już niebawem!

4. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych już niebawem!

26 lutego, w katowickim Muzeum Śląskim, odbędzie się czwarta edycja OKSE, czyli Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych. Wydarzenie organizowane przez Esports Association podzielone będzie na część edukacyjną i biznesową, a wśród prelegentów znajdą się eksperci z branż tworzących sport elektroniczny. Wstęp na konferencję jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Esports Association to organizacja non-profit mająca na celu m.in. profesjonalizację esportu w Polsce, skupiając się na edukacji w zakresie branż kreatywnych oraz łączeniu sektora prywatnego z publicznym. Stowarzyszenie reprezentuje kraj w strukturach European oraz International Esports Federation, a także prowadzi szereg projektów, w tym Narodową Drużynę Esportu, dedykowane studentom rozgrywki Edu Esports League oraz cykliczny Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych. 

W tym roku, 26 lutego, OKSE ponownie odbędzie się w Muzeum Śląskim. Organizatorzy przewidzieli 14 paneli dyskusyjnych, prelekcji i warsztatów dedykowanych 2 grupom tematycznym: edukacja i biznes. Część edukacyjna skierowana będzie do młodzieży szkolnej zainteresowanej rozwojem w branży profesjonalnego gamingu – swoją wiedzą podzielą się m.in. specjaliści ds. marketingu, HRu i psychologii w kontekście sportów elektronicznych. Część biznesowa obejmie tematy takie jak inwestowanie, pozyskiwanie funduszy czy przyszłość ekosystemu esportowego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach kongresu, wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele czołowych firm branżowych – m.in. ESL, Fantasyexpo i Games Clash – a także organizacji – AGO Esports i Illuminar Gaming. 

Partnerami OKSE są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz arkusz rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

***

Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych (OKSE) to najstarsza konferencja branżowa w Polsce i jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie Europy Centralnej. Od pierwszej edycji w 2017 roku odbywa się w Katowicach i odpowiada na potrzebę dialogu i współpracy między wieloma stronami zaangażowanymi w proces profesjonalizacji sportu elektronicznego. Prelegentami wydarzenia byli przedstawiciele m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Psychologii PAN, Akademickiego Związku Sportowego, CD Projekt, Techland czy Ringier Axel Springer Polska, a także British Esports Association, Turkish University Sports Federation, Twitch, G2A czy Student Gaming Network, czyniąc OKSE imprezą międzynarodową. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 450 gości i prelegentów.

Podobne artykuły