Strona głównaAktualności5 lat zakazu gry dla Nikhil "Forsaken" Kumawat za oszukiwanie w CS:GO

5 lat zakazu gry dla Nikhil “Forsaken” Kumawat za oszukiwanie w CS:GO

Esports Intregrity Coalition (ESIC) zakończyło dochodzenie w sprawie byłego gracza OpTic India, Nikhila “Forsaken” Kumawata. W oświadczeniu ESIC ogłosiła, że ​​wydała pięcioletni zakaz na zawodnika Counter-Strike: Global Offensive. Oznacza to, że nie będzie on w stanie konkurować w żadnych działaniach związanych z esportem przez określony czas.

Podczas dochodzenia odkryto, że Forsaken miał używał programu o nazwie “Word.exe” na swoim komputerze podczas meczu na finałach eXTREMESLAND 2018 Asia. Po dalszej inspekcji potwierdzono, że ten sam program był obecny na jego komputerze w ESL India Premiership 2018 Fall.

Raport ESIC wyjaśnia, że ​​nie znaleziono żadnych oszustów u pozostałych członków drużyny Opsic z Indii, ale mimo to zostali zwolnieni przez organizację.

Używanie programów wspomagających graczy jest bardzo szkodliwe dla rozwoju esportu, uczciwej rywalizacji i dewaluuje doskonałą dyscyplinę jaką jest CS:GO. Mamy nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczymy tego gracza ponownie w CS:GO lub innej grze.

Podobne artykuły