Strona głównaAktualnościACEND mistrzem Valorant Challengers East: Surge

ACEND mistrzem Valorant Challengers East: Surge

Zakończyliśmy zmagania w 1. splicie VALORANT Challengers 2023 East: Surge. W rozgrywkach  triumfowała formacja Acend, która pokonała Enterprise Esports 3:0 i zgarnął blisko 7500 euro.

Do pierwszego splitu  Valorant Challengers East: Surge pod szyldem Riot Games i Polskiej Ligi Esportowej zaproszonych zostało 10 najlepszych formacji Europy Środkowo-Wschodniej. Te rozegrały 100 meczów, a kulminacją był finał rozgrywek, który odbył się w niedzielę 12 marca. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła formacja Acend, która w decydującym spotkaniu pokonała Enterprise Esports 3:0.

– Na początku sezonu trochę eksperymentowaliśmy. Szukaliśmy rozwiązań i optymalnych ustawień drużynowych, aby wykreować własny styl. Poświęciliśmy wiele godzin, ciężko pracowaliśmy drużynowo przez ten split i wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Pokazaliśmy naszą wartość i  cieszę się, że udało nam się zwyciężyć – powiedział po finale reprezentant mistrzowskiej formacji, Kamil “baddyG” Graniczka.

  1. Acend, 7500 euro
  2. Enterprise Esports, 4500 euro
  3. Anonymo Esports, 2000 euro
  4. Cyber Wolves Esports, 1500 euro
  5. Rapid Ninjas, 1200 euro

– Za nami sezon pełen wyzwań, ale również dużych osiągnięć. Duży wkład pracy zaowocował dużym przebiciem wszelkich dotychczasowych liczb, które widzieliśmy do tej pory w rozgrywkach VALORANT w regionie. Premierowa edycja Challengers East: Surge 2023 wygenerowała ponad 1.7 miliona wyświetleń i niemalże 3 miliony zasięgu w mediach społecznościowych. Traktujemy to jako fundament pod dalszy rozwój. Następny sezon zapowiada się na jeszcze gorętszy – powiedział Lead Manager Challengers East: Surge, Krystian Terpiński.

Drugi split rozpocznie się już 1 kwietnia. Tam oprócz nagród pieniężnych do wygrania będzie również miejsce w turnieju Ascension, który wyłoni kolejną ekipę partnerskiej ligi VALORANT Champions Tour EMEA.

Podobne artykuły