Strona głównaACERAcer Chromebook 514 z możliwością pracy na baterii nawet do 12 godzin...

Acer Chromebook 514 z możliwością pracy na baterii nawet do 12 godzin i Corning Gorilla Glass

Podczas targów IFA firma Acer zaprezentowała najnowszy model, należący do rodziny chromebooków – Acer Chromebook 514. Powstał on głównie z myślą o miłośnikach technologii, młodych profesjonalistach i studentach.

Stylowy, lecz solidny 
Nowy Chromebook 514 to wyjątkowe połączenie wytrzymałości, trwałości i stylu, zamknięte w solidnej, lekkiej, metalowej obudowie, która jest mniej podatna na zginanie, odkształcenia i deformacje. Zastosowano w nim ramki ekranu o grubości 6 mm, które otaczają wyświetlacz Full HD IPS o przekątnej 14 cali. Ekran dotykowy ułatwia nawigację i umożliwia wygodną pracę z aplikacjami.

Wygoda i efektywność pracy
Szybkie uruchamianie, prostota obsługi i możliwość pracy na  baterii nawet do 12 godzin to tylko niektóre z zalet systemu Chrome OS. Uproszczony interfejs, zintegrowane narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania oraz skuteczne wykorzystanie energii gwarantują, że użytkownicy mogą cieszyć się komfortowym działaniem Chromebooka 514 i korzystać z urządzenia przez cały dzień, bez konieczności podłączania zasilacza.

Dzięki Chrome OS użytkownicy nadal mogą komfortowo pracować na ulubionym  oprogramowaniu, ponieważ większość najpopularniejszych aplikacji – jak na przykład pakiet Microsoft Office oraz Skype – jest dostępna w wersji na system Chrome OS.

Płynny dotyk
Touchpad w Chromebooku 514 został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass, które zapewnia uczucie większej gładkości, niż zwykły, plastikowy panel dotykowy i jest jednocześnie jeszcze bardziej odporne na zarysowania.

Wygodna klawiatura i  kamera z HDR
Kamera internetowa z obsługą technologii HDR pozwala uzyskać obraz o wysokiej jakości i sprawia, że wszystkie szczegóły są zawsze doskonale widoczne. Klawiatura Chromebooka 514 z podświetleniem nie tylko dobrze wygląda o każdej porze dnia i nocy, ale umożliwia też komfortowe korzystanie z urządzenia w słabo oświetlonych miejscach.

Praktyczny port USB-C
Jedno złącze umożliwia szybki transfer danych, przesyłanie obrazu oraz ładowanie urządzenia. Standard USB-C 3.1 jest około 10 razy wydajniejszy, niż USB 2.0, a odwracalna wtyczka ułatwia korzystanie z dodatkowych akcesoriów.

Ceny i dostępność
Ceny Chromebooka 514 zaczynają się od 1499 zł, urządzenia będą dostępne w Polsce od czwartego kwartału 2018 roku.

Acer Chromebook

Podobne artykuły