Strona głównaACERAcer podczas CES 2019 przedstawia pierwszy Chromebook z procesorami AMD i grafiką...

Acer podczas CES 2019 przedstawia pierwszy Chromebook z procesorami AMD i grafiką Radeon

Chromebook 315 może się pochwalić wyświetlaczem IPS o przekątnej 15,6 cala i do 10 godzin pracy baterii, podczas aktywnego przeglądania stron internetowych i korzystania z aplikacji biurowych lub gier online.Acer rozszerzył swoją wielokrotnie nagradzaną linię 15,6-calowych Chromebooków o pierwszy model, pracujący na bazie procesora AMD – Acer Chromebook 315. Wyposażony w najnowsze procesory 7. generacji AMD A6-9220C lub A4-9120C, może zagwarantować pracę w wymagających aplikacjach, przy jednoczesnym korzystaniu z wielu otwartych kart.

Oprócz wyjątkowej wydajności, Chromebook 315 posiada 15,6-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości Full HD. Występuje w wersjach: dotykowej (CB315-2HT) i bezdotykowej (CB315-2H).

Acer_Chromebook_315_08.png

15,6-calowy Chromebook jest kluczowy w linii Acer Chromebook. Opiera się na głównych atrybutach całej linii: duży 15,6-calowy wyświetlacz, świetne głośniki i stylowy wygląd – a teraz dodatkowo nowe procesory AMD i grafika Radeon, które bez problemu radzą sobie z rosnącym wyborem aplikacji i rozszerzeń Chrome i Androida, z których korzysta już tak wielu uczniów, studentów, rodzin i użytkowników biznesowych.

– mówi James Lin, dyrektor generalny Acer ds. notebooków komercyjnych w dziale IT Products Business

Wydajny procesor AMD A-Series i grafika Radeon do wielozadaniowości

Acer Chromebook 315 jest oparty na procesorach 7. generacji AMD A-Series z grafiką Radeon, zapewniającą wysoką wydajność. Wyposażono go w dwie konfiguracje: APU AMD A6-9220C lub APU A4-9120C. Nowe procesory AMD A-Series pozwalają klientom przesyłać strumieniowo wideo, uruchamiać najnowsze aplikacje, grać w gry internetowe i przeglądać Internet aż do 10 godzin bez przerwy. Ponadto Chromebook 315 obsługuje szeroki wybór aplikacji Chrome i Android dostępnych w sklepie Google Play.

Wyświetlacz i audio dla rozrywki i produktywności

15,6-calowa matryca Full HD 1920×1080 jest wystarczająco duża, żeby zapewnić komfort pracy. Wyświetlacz IPS pozwala użytkownikom łatwo prezentować pokazy slajdów i udostępniać treści dzięki szerokim kątom widzenia (178 stopni). Można też korzystać z czatów wideo w kilka osób. Kamera internetowa HD ma szerokie pole widzenia 88 stopni, zdolne pomieścić całe grupy osób w kadrze.

Czysty i wyraźny dźwięk jest efektem współpracy dwóch pełnowymiarowych głośników otaczających klawiaturę,które są skierowane ku górze Gwarantują one jakość HD.

Duży rozmiar Chromebooka oznacza także miejsce na pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę w modelach z ekranem dotykowym, a także touchpad o odpowiedniej wielkości.

Doskonała łączność i przenośność w dobrym stylu

W Acer Chromebook 315 dostępne są dwa porty USB typu C pierwszej generacji – po jednym z każdej strony urządzenia – umożliwiające szybkie przesyłanie danych, ładowanie i podłączenie dodatkowych ekranów z dowolnej strony. Urządzenie wyposażono w  szybkie WiFi 802.11ac wyposażone w technologię 2×2 MIMO. Klienci mogą łączyć się z urządzeniami peryferyjnymi poprzez Bluetooth 4.2, dwa porty USB 3.0 oraz wejście typu „jack” na głośniki lub słuchawki.

Chromebook 315 ma stylową wierzchnią obudowę IMR i podparcie dłoni, które są wytrzymałe i wystarczająco lekkie do swobodnego przenoszenia urządzenia po domu lub biurze. Waży 1,72 kg przy wymiarach 380,54 mm szerokość x 26,26 mm głębokość x 19,95 mm wysokość.

Łatwe udostępnianie i zarządzanie, szczególnie dla rodziców

Nowy Chromebook Acer 315 jest nie tylko łatwy w użyciu, można go też w prosty sposób dzielić z innymi użytkownikami. Użytkownicy po prostu logują się na swoje konto Google, aby uzyskać dostęp do Gmaila, Dokumentów Google, aplikacji, rozszerzeń, zakładek i innych elementów.

Chromebooki działają na platformie Google Chrome OS, która automatycznie aktualizuje i wykorzystuje wiele poziomów zabezpieczeń, aby chronić się przed stale zmieniającymi się zagrożeniami w Internecie.

Dzięki nowej aplikacji Family Link na Chromebookach, rodzice mogą łatwo ustalić podstawowe zasady, gdy ich dzieci przeglądają Internet. Mogą też ustawić dzienny limit czasu pracy ekranu, dostosować listę stron internetowych i aplikacji, z których mogą korzystać ich dzieci, a nawet zarządzać kontem Google swojego dziecka i zdalnie blokować nadzorowane konta na Chromebooku.

Cena i dostępność w Polsce

Wersja Chromebooka 315 z ekranem dotykowym CB315-2HT-65MX w konfiguracji z:
・A6-9220C, 4 GB RAM, 32GB eMMC, 15,6” Full HD IPS Multi-Touch będzie dostępny w cenie od 1699 zł w kwietniu 2019 roku
・A6-9220C, 8 GB RAM, 64GB eMMC, 15,6” Full HD IPS Multi-Touch będzie dostępny w cenie od 1999 zł w kwietniu 2019 roku

Podobne artykuły