Strona głównaACERAcer powiększa gamę komputerów dla twórców o notebooki z konwertowalnym ekranem z...

Acer powiększa gamę komputerów dla twórców o notebooki z konwertowalnym ekranem z serii ConceptD 7 Ezel oraz stację roboczą ConceptD 700

Acer poszerzył gamę komputerów dla twórców ConceptD o nowe modele notebooków oraz wydajny komputer stacjonarny. Modele ConceptD 7 Ezel, pierwsze w tej serii notebooki z obracanym ekranem, są wyposażone w zawias Acer Ezel, pozwalający na użytkowanie ich w pięciu różnych trybach. Elegancką i niezawodną stację roboczą ConceptD 700 zaprojektowano z myślą o pracy wykonywanej przez twórców treści.
Projektanci mogą ustawić urządzenia tak, aby najlepiej odpowiadały wykonywanemu w danej chwili zadaniu. Do wyboru mają jeden z pięciu trybów użytkowania. Modele z serii ConceptD 7 Ezel to kompletne rozwiązania dla twórców, którzy chcą szkicować, opracowywać i prezentować swoje projekty na jednym urządzeniu.

Ekran w modelach ConceptD Ezel

Urządzenia wyposażono w ekrany 4K IPS (rozdzielczość 3840 × 2160 i ponad 8 milionów pikseli). Wysoka jasność (400 nitów) zapewnia dokładne odwzorowanie barw.

W wyświetlaczach wykorzystano też zintegrowane technologie korekcji koloru. Ekrany przetestowano i skalibrowano je tak, aby zapewnić najwyższą wierność odtwarzania barw systemu PANTONE Matching System (PMS). Obsługa 100% gamy kolorów Adobe RGB i dokładność odwzorowania barw na poziomie Delta E < 2 gwarantują, że kolory na ekranie wyglądają realistycznie. Interfejs użytkownika ConceptD Palette ułatwia zarządzanie profilami kolorów i ustawieniami systemu.

Wacom EMR

Wyświetlacz dotykowy notebooków umożliwia pisanie w naturalny sposób za pomocą szybkiego i precyzyjnego pióra Wacom EMR. Pióra EMR odwzorowują płynność atramentu i działają znacznie lepiej niż rysiki wykorzystujące aktywną technologię pojemnościową. Nie wymagają baterii i oferują lepszą precyzję, krótszy czas reakcji, większą rozdzielczość i czułość nacisku oraz przytrzymania, a przy tym są trwalsze.

Ponieważ praca projektantów ma zwykle charakter mobilny i interaktywny, wyświetlacze notebooków z serii ConceptD 7 Ezel wykonano ze szkła Gorilla Glass 6, dzięki czemu są one odporne na upadki i uderzenia. Wyposażono je też w powłokę przeciwodblaskową, co ułatwia oglądanie obrazu na ekranie na zewnątrz lub przy intensywnym oświetleniu.

Procesor i karta graficzna

Model ConceptD 7 Ezel może być wyposażony w procesor Intel Core i7 do 10. generacji, najnowsze karty graficzne NVIDIA, do 32 GB pamięci DDR4 oraz dyski SSD NVMe PCIe o pojemności do 2 TB.

Twórcy mogą na nim edytować i renderować filmy lub tworzyć animacje 3D i prezentować swoje dzieła w czasie rzeczywistym. Dla profesjonalistów potrzebujących jeszcze większej mocy przygotowano model ConceptD 7 Ezel Pro, wyposażony w procesor Intel Xeon oraz kartę graficzną NVIDIA Quadro RTX 5000, obsługującą pamięć ECC i system Windows 10 Pro.

Modele ConceptD 7 Ezel Pro i ConceptD 7 Ezel wyposażono w:
∙ dwa porty Thunderbolt 3,
∙ gniazdo kart SD,
∙ jeden port DisplayPort 1.4,
∙ jedno złącze HDMI 2.0
∙ gładki szklany touchpad

Użytkownicy mogą się bezpiecznie logować za pomocą funkcji Windows Hello, wykorzystującej czytnik linii papilarnych umieszczony na przycisku zasilania.

Warto też podkreślić, że notebook został zaprojektowany tak, aby się nie nagrzewał i pracował cicho (generuje mniej niż 40 dB, co odpowiada poziomowi głośności w bibliotece) — a wszystko to przy zachowaniu wysokiej wydajności obliczeniowej i graficznej.

Elegancka, całkowicie biała obudowa modelu ConceptD 7 Ezel z wykończeniem Micro-Arc Oxidation jest bardzo wytrzymała i odporna na korozję i utlenianie. Jest też pokryta specjalnymi powłokami odpornymi na plamy i ścieranie.

ConceptD 700 — idealne narzędzie dla twórców

Elegancka stacja robocza ConceptD 700 może być wyposażona w procesor Intel Xeon E oraz kartę graficzną NVIDIA Quadro RTX 4000. Dzięki wysokiej wydajności i stabilności znakomicie zaspokaja potrzeby twórców filmów i animacji oraz projektantów z branży architektury, inżynierii i budownictwa (AEC) w zastosowaniach takich jak projektowanie 3D wspomagane komputerowo (CAD), czy wymagające dużej mocy zadania związane z tworzeniem treści.

Ta niezawodna maszyna może obsługiwać nawet cztery monitory 8K HDR, pozwalając na wyświetlanie i tworzenie realistycznych efektów wizualnych, animacji i wideo. Dzięki niezwykle cichej pracy (zaledwie 40 dBA) i minimalistycznej estetyce, inspirowanej skandynawskim designem (białe wykończenie, górna część z wzorem słojów drewna oraz gładkie zaokrąglone rogi) model ten będzie wyglądał doskonale w każdym nowoczesnym studiu projektowym.

Komputer ConceptD 700 może być wyposażony w maksymalnie 64 GB pamięci w 4 modułach DIMM DDR4 2666 MHz, szybki dysk SSD PCIe M.2, idealny do skomplikowanych obliczeniowo zadań projektowych, a także cztery wewnętrzne kieszenie na 2,5-calowe i 3,5-calowe dyski twarde. Można go więc stale rozbudowywać, aby nadążyć za rosnącymi wymogami dotyczącymi mocy obliczeniowej i pamięci dyskowej.

Chłodzenie w ConceptD 700

Kluczowe znaczenie podczas renderowania złożonych projektów ma optymalna wentylacja termiczna. W modelu ConceptD 700 zastosowano trzy wydajne wentylatory chłodzące, zasysające powietrze przez przedni panel w kształcie trójkąta i rozprowadzające je wewnątrz obudowy. Konstrukcja stacji roboczej pozwala też utrzymać porządek i zwiększyć funkcjonalność miejsca pracy – komputer wyposażono w szybką bezprzewodową ładowarkę smartfonów (na górze obudowy), system zarządzania kablami oraz wysuwany uchwyt na słuchawki, który można schować, gdy nie jest używany.

Aby cały system działał z optymalną efektywnością, pracę procesora i karty graficznej oraz wykorzystanie pamięci można łatwo monitorować za pomocą intuicyjnego interfejsu ConceptD Palette ze wskaźnikiem stanu sygnalizującym problemy wymagające rozwiązania. Specjalna blokada i alarm antywłamaniowy zapobiegają kradzieży i chronią urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem.

Model ConceptD 700 został przetestowany i certyfikowany przez głównych niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), aby zapewnić zgodność, stabilność i niezawodność współdziałania oprogramowania i sprzętu.

Ceny i dostępność w Polsce

ConceptD 7 Ezel Pro będzie dostępny w Polsce na przełomie kwietnia i maja 2020 roku w cenie od 15 999 zł.ConceptD 7 Ezel będzie dostępny w Polsce na przełomie kwietnia i maja 2020 roku w cenie od 14 999 zł.
 ConceptD 700 będzie dostępny w Polsce na przełomie marca i kwietnia 2020 roku w cenie od 17 999 zł.

Podobne artykuły