Acer prezentuje nowe notebooki gamingowe z serii Triton, Helios i Nitro

Acer Triton, Helios, Nitro

TAJPEJ, TAJWAN | Acer ogłosił dzisiaj zmiany w swojej ofercie laptopów gamingowych, które pojawią się w modelach Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 i Nitro 5. Notebooki Predator Triton 300 SE i Nitro zostały wyposażone w nowe procesory Intel® Core™ H35 11. generacji z myślą o graczach mobilnych, natomiast notebooki Predator Triton 300 SE i Predator Helios 300 oferowane są od teraz z nową kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Do tego Acer zadbał o szereg aktualizacji i ulepszeń — np. wyższą częstotliwość odświeżania obrazu czy lepszą technologię chłodzenia.  

  • Acer odświeża swoje portfolio notebooków gamingowych, wyposażając je w nowe procesory Intel® Core™ 11. generacji (seria H35) oraz karty graficzne NVIDIA®  w wariancie GeForce RTX™ 30.
  • Predator Triton 300 SE to nowy wymiar ultrawydajności w rozmiarze mini; obudowa, wykonana z lekkiego metalu ma 17,9 mm grubości i waży 1,7 kg.
  • Predator Helios 300 w nowym wydaniu został wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i wyświetlacz o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 240 Hz.
  • Seria Acer Nitro 5 została odświeżona i wzbogacona o szereg nowych opcji: komputery dostępne są obecnie z wyświetlaczami w rozmiarze 15,3 lub 17,6 cali oraz z procesorem Intel Core H35 11. generacji, co stanowi odpowiedź na oczekiwania graczy mobilnych.

Karta graficzna NVIDIA® z serii GeForce RTX™ 30, zaprojektowana zgodnie z architekturą NVIDIA Ampere, zwiększa wydajność komputera nawet dwukrotnie, istotnie przyspiesza jego działanie, a do tego korzysta z technologii Max-Q, dzięki czemu sprawdza się w urządzeniach o smuklejszej, bardziej kompaktowej konstrukcji. Dzięki technologii śledzenia promieni, która symuluje rzeczywiste zachowanie światła, karta graficzna z serii GeForce RTX 30 gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne w bogatym graficznie świecie np. Cyberpunk 2077 czy innych gier. Twórcy treści będą z kolei w stanie puścić wodze fantazji i wykorzystać w pełni swój twórczy potencjał korzystając z setek aplikacji korzystających z akceleracji sprzętowej.

“Dzięki rozwojowi naszych technologii chłodzących, który obejmuje opracowanie piątej już generacji wentylatora AeroBlade 3D i innych rozwiązań, jesteśmy w stanie wycisnąć z serii Predator Triton jeszcze więcej” – mówi James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc. “Pod maską notebooka Predator Triton 300 znajduje się najnowszy procesor Intel Core H35 11. generacji, zaprojektowany z myślą o graczach mobilnych, a także karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 30. Poza tym żywotność baterii wynosi nawet do 10 godzin2, co docenią użytkownicy, którzy w przerwach między jedną a drugą rozgrywką zajmują się również innymi bieżącymi projektami”.

Predator-Triton-300_PT315-52_06.png

Predator Triton 300 SE – moc i potęga w kompaktowym wydaniu

Konstrukcja o grubości zaledwie 17,9 mm sprawia, że nowa generacja notebooka Predator Triton 300 SE (PT314-51s) jest strzałem w dziesiątkę dla graczy mobilnych. Notebook waży 1,7 kg, a wśród podzespołów kryjących się wewnątrz niepozornej metalowej obudowy znajdziemy procesor Intel® Core™ i7 H35 (do 11. generacji), którego częstotliwość taktowania wynosi nawet 5 GHz, a także kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 30601. Na system chłodzenia składają się dwa wentylatory AeroBlade najnowszej – piątej – generacji oraz technologia Vortex Flow, która dba o właściwy poziom temperatury komputera podczas nawet najbardziej intensywnej rozgrywki.

Nowe wentylatory Aeroblade – w całości metalowe – wyposażone są w specjalne łopatki, dzięki którym pobierana jest większa ilość powietrza, a także innowacyjny mechanizm redukujący turbulencje i kierujący powietrze do elementów o kluczowym znaczeniu, co przekłada się na 10% wyższą wydajność w porównaniu do rozwiązania poprzedniej generacji. Vortex Flow to system, który zapewnia aerodynamiczny przepływ powietrza wewnątrz obudowy komputera. System zbudowany jest z ciepłowodów, wylotów powietrza i pary strategicznie rozmieszczonych wentylatorów, które zapewniają odpowiednie chłodzenie procesora, karty graficznej i innych kluczowych podzespołów, co z kolei przekłada się na wyższą wydajność całego urządzenia.

Predator-Triton-300_PT315-52_WP_01.png

Użytkownicy notebooka Triton 300 z pewnością docenią jakość obrazu wyświetlanego na 14-calowym wyświetlaczu FHD o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz, otoczonym smukłym obramowaniem. Notebook sprawdzi się zarówno przy odtwarzaniu filmów, jak i podczas  wirtualnej rozgrywki. Żywotność baterii na poziomie 10 godzin wystarczy, aby między kolejnymi partiami gry zająć się innym projektem, pracą domową, czy też obejrzeć serial. Z dala od biurka i w wygodnej pozycji.

Predator-Helios-300_PH317-54_05.png

Predator Helios 300 – płynna rozgrywka pełna wrażeń

Notebook Predator Helios 300 (PH315-53) w nowej wersji został wyposażony w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i oferuje do 32 GB pamięci DDR41, stając się narzędziem, dzięki któremu gracze będą w stanie stawić czoła wszelkim wyzwaniom napotykanym w grach zarówno tych dostępnych już dziś, jak i tych, które pojawią się dopiero za jakiś czas. Moc drzemiąca wewnątrz komputera przekłada się na świetną jakość obrazu wyświetlanego na ekranie IPS charakteryzującym się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz1 i czasem reakcji na poziomie 3 ms[ii]. Wyjątkowe wrażenia wizualne idą w parze z niebywałą jakością dźwięku, co stanowi zasługę zastosowanego systemu audio DTS:X Ultra, który jeszcze bardziej potęguje wrażenie zanurzenia w świecie gry. Właściwe chłodzenie podzespołów gwarantuje system wentylatorów Acer AeroBlade oraz technologia CoolBoost™, która dostosowuje ich pracę do warunków, by zapewnić optymalne chłodzenie w każdej części komputera.

Acer Nitro 5 – dołącz do gry

Produkty z serii Nitro 5 stanowiły zawsze efekt najlepszego połączenia jakości i ceny. Obecna generacja notebooków z tej serii wpisuje się w tę koncepcję, łącząc w sobie moc procesora Intel Core H35 11. generacji, potencjał karty graficznej NVIDIA GeForce GTX i przestrzeń dyskową do 32 GB pamięci RAM DDR4. Dzięki powyższym parametrom, gracze mogą cieszyć się pełnią wrażeń, których doświadczą w wirtualnym świecie. Z kolei ci, którzy chętnie dzielą swój czas między kilka tytułów w jednym czasie, na pewno docenią obecność pary dysków SSD M.2 PCIe / SATA1, zapewniających wystarczającą ilość pamięci. Tam, gdzie wybór rozgrywa się pomiędzy cichszą pracą urządzenia a wyższą wydajnością, z pomocą przychodzi wbudowane oprogramowanie NitroSense, które daje użytkownikowi możliwość m.in. kontroli temperatury pracy procesora czy regulacji prędkości obrotów wentylatorów.

AN515-55_01.png

Zalety zastosowanych technologii stają się ewidentne tuż po uruchomieniu gry, jednak warto zwrócić uwagę także na jeden istotny czynnik „zewnętrzny” – dzięki zastosowaniu wąskiego obramowania, stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi aż 80%. Wyświetlacz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 3 ms, co przekłada się na wyjątkową płynność wyświetlanej grafiki, natomiast jasność o wartości 300 nitów1 sprawia, że obraz nabiera koloru dosłownie i w przenośni. Niezależnie od tego, co dzieje się na ekranie czy „pod maską”’ komputera, zastosowane tu technologie chłodzenia gwarantują, że notebook Nitro 5 zachowuje zimną krew w każdych warunkach. Oprócz pary wentylatorów i systemu czterech wylotów powietrza, komputer korzysta także z technologii Acer CoolBoost™, która daje użytkownikowi możliwość zwiększenia prędkości pracy wentylatorów o 10%, a poziom chłodzenia procesora i karty graficznej — o 9% w porównaniu do trybu domyślnego.

Co więcej, znajdziemy tu również szereg ciekawych, innowacyjnych funkcji i dodatków, które uczynią rozgrywkę jeszcze przyjemniejszą. Gniazdo ładowania notebooka zostało umieszczone z tyłu obudowy, tak więc kabel już nigdy nie będzie przeszkadzał użytkowniki w czasie gry. Mamy tu też do dyspozycji port USB Type-C™ kompatybilny ze standardem Thunderbolt™ 4 oraz kartę Intel Wi-Fi 6 (Gig+) zapewniającą dobre połączenie z Internetem i szybkie przesyłanie danych. Klawiatura korzysta z czterostrefowego podświetlenia RGB, tak więc praktycznie każdy gracz ma możliwość spersonalizowania komputera zgodnie z własnymi preferencjami estetycznymi.

Cena i dostępność

Predator Triton 300 (PT314-51s) dostępny będzie Polsce w drugim kwartale 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Predator Helios 300 (PH315-53) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Acer Nitro 5 (AN515-56) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Acer Nitro 5 (AN517-53) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.


O firmie Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.