Strona głównaACERAcer przedstawia nowe notebooki Nitro 5 i Swift 3 z mobilnymi procesorami...

Acer przedstawia nowe notebooki Nitro 5 i Swift 3 z mobilnymi procesorami AMD Ryzen drugiej generacji

Przed rozpoczęciem targów Computex 2019 Acer ogłosił, że notebook dla graczy Nitro 5 oraz Swift 3 zostaną wyposażone w najnowsze procesory mobilne AMD Ryzen oraz karty graficzne Radeon Vega.

Nitro 5 z procesorem Ryzen dla graczy

Za wydajność Nitro 5 będzie odpowiadał procesor AMD Ryzen 7 3750H 2. generacji i karta graficzna Radeon RX 560X. Ekran to 15,6-calowy Full HD IPS lub 15,6 FHD IPS 144 Hz ze współczynnikiem proporcji ekranu do obudowy wynoszącym 80%.
Nitro 5 zapewnia bezproblemowy streaming, dzięki karcie Gigabit Wi-Fi 5 z technologią 2×2 MU-MIMO. Dodatkowym atutem są porty: HDMI 2.0 i USB Type-C 3.1 Gen1 (do 5 Gb/s).
Nitro 5 wyposażony jest w dwa wentylatory i technologię Acer CoolBoost, które zapewnią chłodzenie podczas długich sesji gier. CoolBoost zwiększa prędkość obrotową wentylatora o 10 procent, a chłodzenie procesora i karty graficznej o 9% w porównaniu do trybu automatycznego.
Ponadto notebook dla graczy został wyposażony w Network Optimizer od Acer, który optymalizuje gry w trybie online i zapewnia szybkie przesyłanie danych. Łatwy w użyciu interfejs graficzny pomaga użytkownikom zarządzać przepustowością zarówno w trybie automatycznym – kategoryzując i ustalając priorytety programów w celu wyeliminowania problemów z siecią – lub ręcznie, umożliwiając użytkownikom ich dostosowywanie.

Swift 3 z Ryzen dla większej wydajności

Notebook Swift 3 został wyposażony w procesor AMD Ryzen 7 3700U 2. generacji z kartą graficzną Radeon Vega. Dzięki opcjonalnej karcie graficznej Radeon 540X użytkownicy otrzymują wydajność, której potrzebują do wykonywania bardziej wymagających zadań, takich jak edycja wideo czy swobodna gra.
Swift 3 wyposażony jest w 14-calowy wyświetlacz Full HD IPS z wąskimi ramkami, w eleganckiej aluminiowej konstrukcji. Zawias notebooka pozwala rozłożyć go na płasko, czyli do 180 stopni. Całość zamknięto w lekkiej obudowie o wadze 1,45 kg  i grubości 17,95 mm.
Nowe modele Nitro 5 i Swift 3 z procesorami mobilnymi AMD Ryzen drugiej generacji będą prezentowane na wystawie Acer w Xinyi Plaza, Xiangti Avenue Plaza w Tajpej, w dniach 28 maja – 2 czerwca 2019 roku.

.

Ceny i dostępność


Ceny i dostępność

Nitro 5 z 15-calowym wyświetlaczem Full HD IPS będzie dostępny w Polsce od września w cenie od 3 999 zł.

Podobne artykuły