Strona głównaACERAcer rozbudowuje portfolio gamingowe Predator i Nitro. Nadchodzą nowe monitory i akcesoria

Acer rozbudowuje portfolio gamingowe Predator i Nitro. Nadchodzą nowe monitory i akcesoria

W Berlinie przedstawiono całą gamę nowości, wśród których znalazły się nowe monitory do gier komputerowych, nowoczesny fotel dla graczy oraz kompletny zestaw akcesoriów gamingowych.

Monitor Predator XB273K
Ekran Predator XB273K w ultra-wysokiej rozdzielczości (3840×2160), cechuje jednocześnie szybka częstotliwość odświeżania 144 Hz i technologia NVIDIA G-SYNC, która eliminuje rozrywanie obrazu. Panel graficzny IPS zawiera wykorzystanie szerokiej palety barw, wykorzystującej 90% spośród przestrzeni barw DCI-P3. Wykorzystano w nim też VESA Display HDR 400.

Osłony monitora sprzyjają koncentrowaniu się na grze, natomiast konstrukcja podstawki Acer ErgoStand pozwala grającemu na komfortową zmianę pozycji i i ustawianie wysokości dla zwiększenia komfortu widzenia. XB273K zaprojektowany tak, aby być łagodnym dla wzorku, dlatego wyposażono go w AcerVisionCare— komplet technologii, chroniących oczy w czasie wielogodzinnego grania.

Monitor Acer Nitro XV273K
Nowy 27-calowy monitor Acer Nitro XV273K wyposażono w ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz rozdzielczości 4K UHD, a także technologię AMD Radeon FreeSync. Czas reakcji wynosi do 1 ms.

Monitor Nitro jest zsynchronizowany z kartą graficzną komputera, co eliminuje rozrywanie obrazu i minimalizuje opóźnienia. Zintegrowany Visual Response Boost (VRB) niweluje niedoskonałości w szybko następujących po sobie obrazach, aby osiągnąć czas reakcji do 1ms. Poza częstotliwością odświeżania, wynoszącą 144Hz, nowy monitor Nitro XV273K monitor posiada również certyfikację HDR VESA DisplayHDR 400, co zapewnia lepszy kontrast oraz żywsze i bardziej dynamiczne kolory.

Monitor do grania Acer Nitro jest dostępny w trzech konfiguracjach:
・Nitro XV3 – Nitro XV273K P (IPS, 27cali UHD 144Hz, DCI-P3 90% WCG)
・Nitro XV2 – Nitro XV272U P (IPS, 27cali WQHD 144Hz, DCI-P3 95% WCG)
・Nitro XF2 – Nitro XF272U P (TN, 27cali WQHD 144Hz, DCI-P3 90% WCG)

W monitorach zastosowano technologie Acer VisionCare i ComfyView, które minimalizują zmęczenie oczu. Urządzenia wyposażone są w uchwyt VESA, dzięki czemu monitory mogą być powieszone na  ścianie, zwalniając tym samym przestrzeń na biurku. Dodatkowo wykorzystano w nich konstrukcję typu ZeroFrame.

Fotel gamingowy Predator Thronos
Nowy fotel gamingowy Predator Thronos posiada stalową konstrukcję o wysokości 1,5 metra i jest dostępny w dwutonowej czerni, wzbogaconej o dodatki koloru białego bądź niebieskiego. Fotel jest wyposażony w funkcje znane do tej pory z kontrolerów do gier i reaguje na wydarzenia poprzez drgania. Posiada możliwość regulacji i ergonomiczną konstrukcję, oparcie na stopy oraz możliwości przechylenia do 140 stopni. Posiada uchwyty na trzy 27-calowe monitory oraz przestrzeń dla komputera Predator.

Nowy asortyment akcesoriów Acer Nitro
W Berlinie zaprezentowano też nowy asortyment kompatybilnych akcesoriów do grania, serii Nitro, wśród których znajdują się:

– myszka optyczna Acer Nitro z siedmioma przyciskami, do 4000 DPI

– Klawiatura membramowa Acer Nitro z podświetleniem, funkcją anti-ghosting i klawiszami multimedialnymi
– zestaw słuchawkowy Acer Nitro z możliwą do regulowania stalową opaską i wzmocnione dźwięki basowe wraz z wielokierunkowym mikrofonem
-lekki i wytrzymały, wodoodporny plecak Acer Nitro z poliesteru, z przegródkami na laptop czy tablet
– podkładka pod myszkę Acer Nitro
Ceny i dostępność
Monitor Predator XB273K będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 6499 zł.

Monitor Nitro XV273K P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 4299 zł.

Monitor Nitro XV272U P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 2199 zł.

Monitor Nitro XF272U P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 1699 zł.

Podobne artykuły