Strona głównaACERAcer z nowym komputerem gamingowym Predator Orion 5000 i 43-calowym monitorem do...

Acer z nowym komputerem gamingowym Predator Orion 5000 i 43-calowym monitorem do gier oraz szeregiem akcesoriów dla graczy

W Predator Orion 5000 zastosowano procesory Intel Core i9-9900K 9. generacji z chipsetem Z390 chipset, karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2080, karta sieciowa Ethernet 2.5 Gbps Dragon. Został wyposażony w system chłodzenia procesora działający na bazie płynu.
Nowy 43-calowy monitor Predator to rozdzielczość na poziomie 4K, częstotliwość odświeżania 144 Hz oraz zgodność ze standardem DisplayHDR 1000, co stanowi gwarancję naprawdę niesamowitych wrażeń wizualnych.
Rodzina akcesoriów gamingowych Predator powiększa się o nowy model myszy (Cestus 330), zestaw słuchawkowy (Galea 311), klawiaturę (Aethon 300) i plecak.
Nowy Predator Orion 5000 – ideał dla gracza?
Wewnątrz Predatora Orion 5000 (PO5-605S) pracuje ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-9900K 9. generacji (z chipsetem Z390) oraz pamięć DDR4 przystosowana do pracy w trybie dwukanałowym (do 64 GB), co przekłada się na parametry zdolne sprostać nawet najbardziej wymagającej rozgrywce. 

Za jakość grafiki odpowiada architektura Turing zastosowana w karcie NVIDIA GeForce RTX 2080. Łączy ona w sobie obsługę ray-tracingu w czasie rzeczywistym, elementy sztucznej inteligencji i programowalne cieniowanie, czego efektem jest zupełnie nowy sposób wizualnego doświadczania gier.

Potężny procesor napędzający komputer Orion 5000 chłodzony jest układem wypełnionym płynem, który reguluje temperaturę pracy tak, by praca na najwyższych obrotach nie miała negatywnego wpływu na wydajność sprzętu. Wentylatory nawiewne i wywiewne zostały rozmieszczone w newralgicznych miejscach, natomiast strefa zasilacza wyposażona jest we własny zdejmowalny filtr pyłu, dzięki czemu wnętrze komputera pozostaje dobrze schłodzone podczas nawet najbardziej ekstremalnych rozgrywek.

Zmniejszono rozmiary obudowy (typ tower); jej aktualna pojemność to 30 litrów. Jeden bok ma postać prześwitującej metalowej siatki. Całość obudowy wykonana jest z materiału, który skutecznie chroni wewnętrzne podzespoły przed wszelkimi zakłóceniami elektromagnetycznymi. Karta Ethernet 2.5 Gbps zapewnia szybkie i stabilne połączenie z siecią, co staje się dodatkowym asem w rękawie w rozgrywce online.

Wbudowana kieszeń rozszerzeń typu Easy-Swap umożliwia łatwe podłączenie 2,5-calowego dysku HDD lub SSD SATA I/II/III, zapewniając transmisję danych z prędkością 6 Gbps, co pozwala użytkownikowi przenosić dane bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi czy resetowania komputera. To rozwiązanie idealne dla graczy, którym zależy na szybkiej wymianie danych, szybkim przenoszeniu systemu, czy na możliwości szybkiego zapisu danych na 2,5-calowym dysku SSD np. przed dalszą lub dłuższą podróżą.

Do wyboru, do koloru
Użytkownik komputera Orion 5000 ma możliwość ustawienia koloru podświetlenia obudowy zgodnie z własnymi preferencjami — np. odpowiednio do gry, w którą aktualnie gra. Podświetlenie emitowane przez specjalne paski i wentylatory zamontowane pod wzmocnioną obudową można regulować w zakresie aż 16,7 mln kolorów. Funkcja Lighting Maker umożliwia z kolei dopasowanie oświetlenia do rytmu odtwarzanej muzyki.
43-calowy wielkoformatowy monitor gamingowy z linii Predator: nieodłączny towarzysz Oriona 5000
Acer zaprezentował swój wielkoformatowy monitor gamingowy z rodziny Predator (CG437K P) o przekątnej 43 cali. Monitor został zaprojektowany z myślą o graczach oczekujących naprawdę wysokich parametrów (rozdzielczość 3840 x 2160). 

Jakość obrazu 4K i częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz gwarantują płynność i naturalność wyświetlanej grafiki, co z pewnością okaże się istotne podczas rozgrywki wymagającej refleksu i szybkiej reakcji na błyskawicznie zmieniające się elementy wirtualnego świata. Monitor korzysta ze standardu Adaptive-Sync, który synchronizuje wartość częstotliwości odświeżania wyświetlacza i karty graficznej, co gwarantuje rozgrywkę bez zakłóceń. Zastosowana tu matryca wykorzystuje 90% przestrzeni kolorów DCI-P3, zapewniając głębię i wysokie nasycenie barw zarówno żywych, jak i różnych głębszych odcieni czerni. 

Certyfikat VESA DisplayHDR 1000 to gwarancja lepszego kontrastu i większej dokładności barw, co sprawia, że gracze mogą w pełni doświadczać bogactwa grafiki gier z segmentu AAA. Monitor ten to nie tylko coś dla zwolenników komputerów stacjonarnych. Entuzjaści konsol z pewnością docenią obecność 3 portów HDMI, złącza Type-C oraz interfejsu DisplayPort.

Predator CG437K P naszpikowany jest technologią. Zamontowany czujnik światła jest w stanie wykryć poziom naświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dostosować poziom jasności. Mamy tu także czujnik zbliżeniowy, tak więc kiedy użytkownik zbliży się do ekranu, urządzenie ‘wybudzi się’ ze stanu gotowości — lub przejdzie w stan uśpienia, gdy nie wykryje niczyjej obecności w swoim bezpośrednim otoczeniu. W zestawie dostępny jest także pilot, dzięki któremu monitor może śmiało znaleźć zastosowanie także w salonie.

Nowa gama akcesoriów z linii Predator przenosi rozgrywkę na wyższy poziom 
Acer zaprezentował także cały szereg akcesoriów gamingowych, w tym:

– Plecak Predator M-Utility: zaprojektowany z myślą o graczach, streamerach i fotografach. Na plecak składa się m.in. łatwo dostępna przegroda na laptopa o 17-calowej przekątnej, masa kieszonek — w tym uchwyt na statyw, wbudowany pas do zabezpieczania bagażu na czas podróży, regulowane paski na ramiona, a jego tył wyściełany jest siatką oddychającą.

– Mysz Predator Cestus 330: wyposażona w najnowszy czujnik Pixart 3335, który zapewnia płynność i dokładność ruchu — co ma ogromne znaczenie w grach. Pozostałe cechy i zalety myszy: czułość na poziomie 16000 DPI, 7 programowalnych przycisków, możliwość zmiany poziomu czułości w trakcie użytkowania (5 poziomów) oraz gama 16,7 mln kolorów podświetlenia. Istnieje możliwość ustawienia parametrów myszy (dokładność i precyzja pracy) odpowiednio do własnych preferencji dzięki oprogramowaniu Predator Quartermaster.

– Klawiatura Predator Aethon 300: wyposażona w mechaniczne przełączniki Cherry (MX Blue). Oferowana z błękitnym podświetleniem oraz z funkcją anti-ghosting, czyli mechanizmem zapobiegającym blokowaniu się klawiatury przy wciśnięciu wielu przycisków jednocześnie.

– Zestaw słuchawkowy Predator Galea 311 izolujący od dźwięków otoczenia: składają się na niego precyzyjne 50-milimetrowe przetworniki, technologia TrueHarmony, mikrofon wyciszany przyciskiem stałym i wygodne nauszniki piankowe; podłączany do komputera wtyczką 3,5 mm jack.

Ceny i dostępność w Polsce

Informacja o dostępności nowego Predator Orion 5000 w Polsce zostanie podana w późniejszym terminie.

Monitor Predator CG437K P będzie dostępny w Polsce od czwartego kwartału 2019 roku. Informacja o cenie zostanie podana w późniejszym terminie.

Plecak Utility M będzie dostępny w Polsce od drugiego kwartału w cenie od 459 zł.

Mysz Predator Cestus 330 będzie dostępna w Polsce od drugiego kwartału w cenie od 249 zł.

Klawiatura Aethon 300 będzie dostępna w Polsce od drugiego kwartału w cenie od 519 zł.

Zestaw słuchawkowy Predator Galea 311 będzie dostępny w Polsce od drugiego kwartału w cenie 209 zł.

Podobne artykuły