Strona głównaADATAADATA Antarctic Expedition zdobywa Masyw Vinsona

ADATA Antarctic Expedition zdobywa Masyw Vinsona

Już na początku 2022 roku, dokładnie 3 stycznia, w swoją wyprawę na Antarktydę wyrusza polski podróżnik — Michał Leksiński. W ramach ADATA Antarctic Expedition planuje zdobyć najwyższy szczyt kontynentu — Masyw Vinsona. Swoją podróż dedykuje podopiecznym z Fundacji “Happy Kids”. O przygotowaniach do swojej podróży opowie podczas spotkania online z fanami na Facebooku.

Michał Leksiński 5 lat temu postanowił połączyć swoją pasję do gór z pomocą. Taki cel przyświeca projektowi Korony Ziemi – 7 Happy Summits, który polega na zdobyciu najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Jego celem jest udowodnienie, że nawet największe marzenia można zrealizować.

Najodleglejsza góra świata

Góra mierząca 4.892m jest jedną z najbardziej oddalonych szczytów świata — aby do niej dotrzeć, trzeba najpierw dolecieć na samo południe Chile, do miejscowości Punta Arenas, a stamtąd na Antarktydę – logistycznie, jak tłumaczy podróżnik – ciężki orzech do zgryzienia.

– Wyprawa na Antarktydę to z pewnością ukoronowanie podróżniczych marzeń. Ten magiczny kontynent przyciąga swoją aurą niedostępności. Sama możliwość zdobycia Dachu Antarktydy to wielkie wyróżnienie – tłumaczy Michał Leksiński, podróżnik ADATA Antarctic Expedition.

Harmonogram wyprawy

Przygotowania do wyprawy trwają już od dwóch lat. Jej organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie m.in. sponsora tytularnego – firmy ADATA, która technologicznie i finansowo wspiera podróżnika w zdobywaniu Masywu Vinsona. Jak wskazuje Leksiński, jest niezwykle szczęśliwy z faktu, że już za moment rusza na koniec świata. Dokładnie 3 stycznia Michał Leksiński opuszcza kraj, a wyprawa — której celem jest zdobycie szczytu — rozpocznie się 8 stycznia i planowo potrwa do 20 stycznia 2022 roku. Komunikacja Michała ze światem będzie możliwa za pomocą trackera satelitarnego a informacje bieżące na temat wyprawy będą relacjonowanie w mediach społecznościowych: fanpage ADATA oraz 7 Happy Summits.

Spotkanie LIVE z podróżnikiem

O tym, jak wyglądają przygotowania do wyprawy oraz co jest największym wyzwaniem w zdobywaniu szczytu Antarktydy, będzie można dowiedzieć się podczas rozmowy z podróżnikiem, która będzie transmitowana na żywo, 9 grudnia od godz. 19:30 na Facebooku ADATA oraz 7 Happy Summits. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/225686083019853/


Wyprawa w szczytny celu

Projekt Korony Ziemi od początku swojego istnienia miał również za zadanie wspierać Fundację i szerzyć jej misję. Dziś te dwie sprawy splatają się. Wyprawa na Antarktydę połączona jest ze zbiórka na rzecz budowy pierwszego rodzinnego domu pomocy społecznej w Polsce (projektu Fundacji Happy Kids). Każda wpłacona złotówka przybliża Fundację do realizacji tego niezwykłego projektu, który może odmienić życie wielu młodym ludziom. LINK do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/648805539620340/


O ADATA

ADATA Technology jest drugim co do wielkości dostawcą modułów pamięci RAM na świecie, zalicza się do 20 najlepszych międzynarodowych marek z Tajwanu i posiada ponad 500 patentów związanych z pamięcią. Główne linie produktów ADATA obejmują moduły pamięci RAM, dyski SSD i HDD (także zewnętrzne), pamięć flash USB, karty pamięci, Dzięki zaangażowaniu w dostarczanie innowacji, jakości i wydajności, produkty ADATA zdobyły międzynarodowe uznanie i nagrody, w tym iF Design, Red Dot Design, CES Innovation, Good Design, COMPUTEX Best Choice i Taiwan Excellence. Koliber jest maskotką marki ADATA i reprezentuje zwinność firmy w zakresie wprowadzania innowacji i ulepszania życia ludzi dzięki technologii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.adata.com.

Podobne artykuły