Strona głównaADATAADATA SD600Q - niedroga i wydajna alternatywa dla zewnętrznych dysków HDD

ADATA SD600Q – niedroga i wydajna alternatywa dla zewnętrznych dysków HDD

ADATA wprowadza do sprzedaży nowy zewnętrzny dysk SSD, model SD600Q. Nośnik oferuje wysoką wydajność i pojemność w bardzo atrakcyjnej cenie, przez co stanowi ciekawą alternatywę dla przenośnych dysków HDD.
Dzięki wykorzystaniu kości 3D NAND, dysk ADATA SD600Q osiąga prędkość do 440/430 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Oznacza to, że skopiowanie filmu zajmującego 5 GB będzie trwało około 26 sekund – czyli ponad czterokrotnie szybciej, niż w przypadku tradycyjnego dysku talerzowego.Kolejną zaletą modelu SD600Q jest brak jakichkolwiek ruchomych elementów. Gwarantuje to bezgłośną pracę i wyższe bezpieczeństwo zapisanych danych, a także mniejszy pobór energii oraz niższą temperaturę pracy. 
Nowy przenośny dysk od ADATA jest poręczny i wytrzymały – waży zaledwie 60 g i mieści się w kieszeni. Plastikowa obudowa została powleczona wytrzymałym silikonem, dzięki czemu zapewni dodatkową ochronę w razie upadku lub uderzenia i sprawdzi się podczas codziennego, aktywnego używania. 

Model SD600Q współpracuje z urządzeniami z systemami Windows, Mac OS, Linux i Android, a także konsolami Xbox One i PS4 oraz telewizorami Smart TV. Nie wymaga przy tym instalacji sterowników ani dodatkowego oprogramowania, co umożliwia wygodne przenoszenie danych pomiędzy różnymi platformami.
ADATA SD600Q trafi do sprzedaży drugiej połowie kwietnia. Będzie dostępny w wersjach o pojemności 240, 480 i 960 GB, z obudową w kolorze czerwono-czarnym, niebiesko-czarnym lub czarnym. Sugerowane ceny producenta to odpowiednio 199 zł, 299 zł i 399 zł. Dysk będzie objęty 3-letnią gwarancją producenta.Więcej informacji o dysku SD600Q: 
http://www.adata.com/pl/feature/603

Podobne artykuły