Strona głównaAktualnościARCTURUS MENGSK PRZEJMUJE WŁADZĘ

ARCTURUS MENGSK PRZEJMUJE WŁADZĘ

WASZ IMPERATOR WZYWA DO SŁUŻBY

Arcturus Mengsk wzywa każdego zdolnego do walki obywatela do pełnego zaangażowania się w obronę wszystkiego, co nam bliskie i drogie. Od pewnego czasu nasze piękne planety są celem ataku wszystkich naszych wrogów: zergowego robactwa, które chce nas pożreć; protoskich najeźdźców z ich złowieszczymi i obcymi planami oraz – co najgorsze – zdrajców ludzkości, którzy spiskują z zagrażającymi Dominium terrorystami. Z czasem rozprawimy się z tymi zagrożeniami, lecz na razie musimy skupić nasze wysiłki na wyeliminowaniu prawdziwego wroga, który czai się w cieniu.

Czas wykazać się pełnym i całkowitym oddaniem wobec Dominium i swojego imperatora! Chwała czeka!

ARCTURUS MENGSK PRZEJMUJE WŁADZĘ

Obejmijcie dowodzenie i władajcie żelazną ręką jako Arcturus Mengsk, najnowszy bohater w trybie współpracy w grze StarCraft II. Mengsk może wcielić do przymusowej służby robotników oraz żołnierzy, aby wywrzeć natychmiastową presję na wrogów i umocnić swoją władzę już na początku rozgrywki. Artyleria dalekiego zasięgu oraz „inspirujące” transmisje pomagają Arcturusowi manifestować swoją siłę na polu walki, a jednostki jego elitarnej Gwardii Imperialnej zdobywają doświadczenie w walce, co pozwala im jeszcze lepiej służyć swojemu imperatorowi.

Wykorzystujcie niekończące się zastępy żołnierzy w roli mięsa armatniego, aby osłabić wrogów zanim dzieło zostanie dokończone przez zabójczy atak Gwardii Imperialnej. Broń poległego żołnierza może podnieść kolejny poborowy, co pozwoli armii Mengska kontynuować nieubłagany marsz ku zwycięstwu.

Zamiast energii, Mengsk wykorzystuje zasób zwany Władzą Imperialną, która rośnie dzięki szkoleniu i awansowaniu Gwardii Imperialnej. Specjalistyczna jednostka, Imperialny Świadek, pozwala nadawać propagandowe przekazy zaszczepiające w żołnierzach oddanie wobec Mengska – co generuje jeszcze większą Władzę Imperialną. W miarę jej wzrostu Arcturus uzyskuje dostęp do coraz potężniejszych i bardziej kontrowersyjnych zdolności.

Jeśli zajdzie potrzeba, Mengsk może rozpętać Zagładę Nuklearną, aby zniszczyć swoich wrogów, zrzucając na pole walki grad bomb jądrowych, które spalą wszystko i wszystkich na popiół.INFORMACJEJEDNOSTKIULEPSZENIA

Arcturus Mengsk

Imperator Dominium

  • Dowódca zalecany dla doświadczonych graczy.
  • Wcielaj do armii rzesze spisanych na straty żołnierzy Dominium.
  • Kontroluj i awansuj Gwardię Imperialną, twoją osobistą, elitarną siłę bojową.

PROJEKT

W przypadku Mengska, jednej z najbardziej znanych postaci z uniwersum StarCraft, naszym celem było uchwycenie bezwzględności i dwulicowości tego przywódcy.

Chociaż Mengsk mówi dużo o jedności i „wspólnym dobru”, to jest to tylko podstęp mający na celu nakłonienie zwykłych ludzi do wykonania rozkazów. Uważaliśmy, że najlepiej jego podejście odda koszt uzbrojenia wojskowego, którego wartość według kalkulacji Mengska znacznie przewyższa wartość życia samych żołnierzy. Ta nowość, w połączeniu z mechaniką wspomnianych jednostek pozwalającą im podnosić broń upuszczaną przez poległych towarzyszy broni, pomaga pokazać, że Mengsk nie dba o swoich ludzi i najbardziej ceni ich kosztowne uzbrojenie.

Jednocześnie Mengsk dysponuje elitarną grupą żołnierzy wyższego szczebla, którzy stanowią jego przyboczną straż. To Gwardia Imperialna, której członkowie awansują i rosną w siłę dzięki zdobywanemu doświadczeniu. Ponieważ szkolenie żołnierzy zużywa dużo minerałów, a gwardzistów – dużo wespanu, te dwie klasy jednostek są zaprojektowane tak, aby działały razem i najskuteczniej wykorzystają je ci gracze, którzy będą potrafili sprawnie kontrolować obie grupy naraz.

Uznaliśmy, że Mengsk – jako zwierzchnik największych sił zbrojnych terran w sektorze Koprulu – najlepiej nadaje się jako uosobienie klasycznej, ugruntowanej w strategiach czasu rzeczywistego koncepcji dowódcy, który pragnie wygrać za wszelką cenę. Stąd takie mechaniki rozgrywki jak podnoszenie broni poległych, walka w bunkrach, awansowanie i artyleria.

Poprzedni dowódcy w trybie współpracy w obronie przed wczesnymi atakami wroga polegali zwykle na silnych jednostkach bohaterskich albo potężnych zdolnościach specjalnych. Aby zmienić tę formułę w przypadku Mengska, zapożyczyliśmy dwa pomysły z Warcraft III: zdolność ludzkich chłopów o nazwie Pospolite Ruszenie, która stanowiła inspirację dla tej samej umiejętności robotników Dominium oraz zdolność Stanowiska bojowe z Legowiska Orków, którą przenieśliśmy na bunkier zaopatrzeniowy Mengska. Jesteśmy przekonani, że udostępniając te dwie umiejętności daliśmy graczom potężne narzędzia do obrony przeciwko początkowym falom wroga z wykorzystaniem wyłącznie jednostek robotniczych, a jednocześnie wpisaliśmy się z rozgrywką w założenia fabularne postaci.

KU ZWYCIĘSTWU

Znajdziecie Arcturusa Mengska w grze i sklepie Blizzarda pod koniec listopada!

Podobne artykuły