Strona głównaAktualnościASUS Republic of Gamers prezentuje najnowszą serię laptopów gamingowych na targach CES...

ASUS Republic of Gamers prezentuje najnowszą serię laptopów gamingowych na targach CES 2019

Modele ROG G703, ROG Zephyrus S GX531, ROG Strix SCAR II oraz ROG Strix Hero II zostały zaktualizowane i wyposażone w nowe karty graficzne NVIDIA GeForce RTX

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował dzisiaj najnowszą serię swoich laptopów gamingowych podczas targów CES® 2019, w tym modele: ROG Mothership, ROG Zephyrus S GX701, ROG G703, ROG Zephyrus S GX531, ROG Strix SCAR II oraz ROG Strix Hero II. Nowe porftolio laptopów jest pełne urządzeń, które przeniosą wrażenia z mobilnej rozgrywki na całkowicie nowy poziom. Wśród nowej rodziny komputerów ROG znajdują się różne formaty obudów: zaczynając od ultrasmukłego modelu Zephyrus S, a kończąc na potężnym G703 oraz nowatorskim GZ700 Mothership.

ROG Mothership – Zredefiniuj sposób gry

GZ700 Mothership.jpg

Laptopy z reguły dysponują ograniczonymi możliwościami chłodzenia oraz wymuszają stałą pozycję użytkownika. Dlatego na nowo opracowaliśmy format konstrukcji, aby wynieść wrażenia gamingowe na zupełnie nowy poziom. ROG Mothership to przenośny superwydajny o nowatorskiej konstrukcji, która zwiększa możliwości chłodzenia zainstalowanej w nim fabrycznie podkręconej karty graficznej GeForce RTX™ 2080 oraz procesora Intel® Core™ i9 ósmej generacji. Niesamowicie efekty graficzne wspaniale prezentują się na 17,3-calowym wyświetlaczu FHD z matrycą klasy IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) na poziomie 3 ms oraz technologią NVIDIA® G-SYNC™, podczas gdy odłączana klawiatura pozwala na dostosowanie sprzętu do każdego stylu gry. Dyski SSD skonfigurowane w macierzy RAID oraz karta sieciowa 2.5G razem zapewniają ultraszybką pracę i doskonałą wydajność w każdym elemencie tej rewolucyjnej maszyny gamingowej.

Poznaj rodzinę gamingowych laptopów marki Republic of Gamers z kartami graficznymi GeForce RTX

Po podniesieniu poprzeczki w zakresie wydajności gamingowej i jakości efektów wizualnych oferowanych przez sprzęt desktopowy, karty graficzne z serii NVIDIA® GeForce RTX™ są gotowe do wykonania tego samego w laptopach. Nowa architektura Turing wchodzi do sprzętu mobilnego, a zespół Republic of Gamers oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę modeli, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich graczy.Seria laptopów ROG z NVIDIA GeForce RTX na pokładzie oferuje znacznie więcej niż tylko najnowsze karty graficzne – podkreślając zobowiązanie Republic of Gamers do udoskonalania każdego aspektu laptopów gamingowych. Komputery te dysponują najwyższej jakości wyświetlaczami oprawionymi ultrasmukłymi ramkami, co zwiększa immersję gracza i pozwala na jeszcze głębsze zanurzenie się w akcji ulubionej gry. Zaawansowany układ chłodzenia gwarantuje maksymalną możliwą wydajność przy minimalnej emisji hałasu, a także pozwala wybierać pomiędzy profilami systemowymi dostosowanymi do różnych scenariuszy. Dodajmy do tego najnowocześniejsze komponenty oraz ekskluzywne funkcje ROG, i w efekcie otrzymujemy kompletną rodzinę nowych gamingowych laptopów naprawdę wyróżniającą się spośród tłumu.Gracze mają różne priorytety, dlatego laptopy ROG są do nich na bieżąco dostosowywane. ROG G703 to laptop, który może śmiało zastąpić komputer stacjonarny. Posiada on obudowę o klasycznej konstrukcji clamshell i stawia na wydajność, stawiając mobilność na drugim miejscu. Dołącza do niego ultrasmukły ROG Zephyrus S GX701, który zapewnia pakiet możliwości wychodzący poza zastosowania gamingowe. Modele ROG Strix SCAR II i Hero II ponownie zajmują swoje miejsca na arenie e-sportowej, oferując obudowy o bardzo mobilnym charakterze, wypełnione komponentami profesjonalnej klasy turniejowej.

ROG G703 kontynuuje tradycję potężnych maszyn zastępujących komputery desktopowe

N18 KV_G703_pure.jpg

Zaprezentowany ROG Mothership to model futurystyczny, natomiast ROG G703 wynosi aktualne rozwiązania na wyższy poziom. W maksymalnej konfiguracji jest on napędzany procesorami Intel® Core™ ósmej generacji, w tym opcjonalnie podkręconym fabrycznie procesorem Intel Core i9-8950HK zdolnym do osiągnięcia prędkości taktowania rzędu 4,8 GHz. Zachowanie tradycyjnego 17-calowego formatu wymaga zastosowania większego układu chłodzenia i grubszej obudowy w celu osiągnięcia tej najwyższej wydajności.Laptop ROG G703 jest wyposażony w ekran z panelem klasy IPS z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) 3ms, a także technologią NVIDIA G-SYNC™, dzięki czemu zapewnia superpłynną rozgrywkę nawet przy ustawieniach grafiki na poziomie Ultra. G703 oferuje także rozwiązanie dyskowe HyperDrive Extreme, które wykorzystuje ekskluzywną technologię pozwalającą na skonfigurowanie w macierzy RAID 0 trzech dysków SSD NVMe™ podłączonych do gniazda PCI Express® (PCIe®) dla osiągnięcia prędkości odczytu danych rzędu nawet 8700 MB/s – jest to więc najszybszy pod tym względem laptop na świecie.

ROG Zephyrus S GX531 wyznacza standard w zakresie smukłości konstrukcji

N18 KV_GX531_pure.jpg

Z reguły bardzo trudno jest umieścić najwyższej klasy komponenty gamingowe w ultrasmukłym laptopie, szczególnie wtedy, gdy ma on posiadać obudowę o profilu węższym niż kiedykolwiek wcześniej. Udało się tego jednak dokonać w laptopie Zephyrus S GX531 o niezwykle kompaktowej obudowie, która jest świadectwem ogromnej ekspertyzy inżynieryjnej zespołu ROG. Dzięki smukłej konstrukcji mierzącej niecałe 15 mm w profilu, udało się zmieścić 15-calowy ekran  niemalże pozbawiony ramek do niewielkiej obudowy.ROG Zephyrus S GX531 oferuje węższy profil bez żadnych kompromisów w zakresie specyfikacji. Otrzymujemy najnowocześniejsze komponenty takie jak najnowszy procesor Intel Core i7-8750H, ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz wszystkie niezbędne rozwiązania typowe dla urządzeń ROG. Są one zainstalowane w mniejszej obudowie, pozbawionej kilku dodatków dostępnych w nowym 17-calowym laptopie ROG Zephyrus S GX701. Z tego względu mniejsza wersja laptopa Zephyrus S została opracowana jako alternatywa dla osób ceniących sobie mobilność ponad wszystko inne.

N18 KV_GX701_pure.jpg

ROG Zephyrus S wyznacza standardy w zakresie ultrasmukłych laptopów gamingowych. Teraz jego aspiracje są jeszcze większe. Większy wyświetlacz zazwyczaj wymaga zastosowania większej obudowy. ROG Zephyrus S jest jednak inny, ponieważ dysponuje smukłą ramką oraz sprytnie zaprojektowaną konstrukcją, co czyni go najbardziej inteligentnym laptopem w swojej klasie sprzętowej. Wszystko to dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiającym zintegrowanie 17-calowego ekranu w 15-calowej obudowie o profilu zaledwie 18,7 mm.

Laptopy ROG Strix do różnych gatunków gier

Seria ROG Strix pozycjonuje się w centrum – dokładnie pomiędzy bestiami wydajności zastępującymi komputery desktopowe, a ultrasmukłymi laptopami gamingowymi klasy premium. Format obudowy modeli Strix pozwala na połączenie wydajności z mobilnością, oferując przy tym efektowne wzornictwo wyróżniające je z tłumu. Jednocześnie w modelach tych wąska ramka płynnie wtapia się w ekran, gwarantując lepszą immersję.Zastosowano klawiatury o układzie desktopowym, które są dodatkowo udoskonalone dedykowanymi klawiszami skrótów do sterowania głośnością i wyciszania, a także sterowania opcjami oprogramowania Armoury Crate. Rozbudowane oświetlenie roztacza poświatę nie tylko na samej klawiaturze, ale także na logo ROG na pokrywie oraz na pasku świetlnym wzdłuż przedniej krawędzi laptopa. Pasek świetlny jest sterowalny w dwóch oddzielnych strefach, emituje światło w technologii Aura Sync oraz oferuje całą gamę opcji personalizacji.Najnowsze laptopy gamingowe ROG Strix są dostępne maksymalnie  w wersjach z sześciordzeniowymi procesorami Intel Core i7-8750H wraz z 32 GB pamięci RAM. Oferują one połączenie zalet dysków systemowych typu SSD z korzyściami, jaki zapewnia terabajt dodatkowej przestrzeni mechanicznego dysku twardego – do instalacji większych bibliotek gier. Dodatkowy dysk twardy można również zamienić na szybszy dysk typu SSHD, który buforuje najczęściej wykorzystywane dane w celu skrócenia czasów ładowania.  

Laptop do strzelanek: ROG Strix SCAR II

N18 KV_SCAR II_GL504_pure.jpg

Stworzony z myślą o rozgrywkach e-sportowych w tytuły FPS, laptop ROG Strix SCAR II jest dostępny w wersjach 15,6-calowej i 17,3-calowej, przy czym obie cechują się taką samą częstotliwością odświeżania ekranu 144 Hz oraz czasem reakcji 3ms. Obie wersje zdobi motyw inspirowany strzelankami z kamuflażowym wzorem dla idealnego dopasowania do scenerii pola bitwy. Zaakcentowane klawisze WASD dodatkowo podkreślają charakter laptopa SCAR i gwarantują, że gracz łatwo znajdzie odpowiedni rząd klawiszy do sterowania w grach FPS.Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2060 dają laptopom SCAR II GL504GV z ekranem 15” oraz SCAR II GL704GV z ekranem 17” wystarczającą moc obliczeniową do zapewniania trzycyfrowych wartości w liczbie wyświetlanych klatek animacji w popularnych strzelankach. Gracze poważnie traktujący rozgrywkę powinni koniecznie wyposażyć się w kartę graficzną GeForce RTX 2070. Zarówno SCAR II GL504GW, jak i GL704GW oferują tę superwydajną technologię przetwarzania grafiki w obu wersjach rozmiaru ekranu, zapewniając dodatkową moc podczas turniejów gamingowych, rozgrywki w wymagające tytuły AAA oraz korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań VR.

Stworzony do rozgrywek MOBA: ROG Strix Hero II

N18 KV_Hero II_GL504_pure.jpg

ROG Strix Hero II został zoptymalizowany do rozgrywki MOBA i idealnie nadaje się dla graczy, którzy wolą bardziej subtelny styl. Zastosowane w nim kontrastujące ze sobą tekstury oraz wzory z futurystyczną czcionką są nieco bardziej stonowane w porównaniu do agresywnego wzornictwa laptopa SCAR II, dzięki czemu Hero II będzie odpowiedni dla szerokiego grona odbiorców.Zamiast zaakcentowanego bloku klawiszy WASD zastosowano w nim przezroczyste nasadki klawiszy rozświetlające rząd QWER. Modele Hero są dostępne ekskluzywnie z kartami graficznymi RTX 2060 zapewniającymi doskonałą moc potrzebną do uzyskania wysokich wartości FPS w grach typu MOBA i innych popularnych tytułach. Podobnie jak w przypadku modelu SCAR II, technologia NVIDIA Optimus oszczędza moc, aktywując wydzieloną kartę graficzną tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas pracy baterii podczas codziennego użytkowania oraz lepszą wydajność gamingową w razie takiej potrzeby.

W nowej serii laptopów ROG znajdzie się produkt dla każdego gracza

Dostępność różnych formatów obudowy i specyfikacji pomaga nowej rodzinie laptopów gamingowych ROG napędzanych kartami GeForce RTX dotrzeć do szerszego grona graczy i użytkowników o różnych potrzebach i o różnym budżecie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy  priorytetem jest rozgrywka, czy też maszyna oferującego wydajność zarówno do gry, jak i pracy – bez kompromisów w którejkolwiek z dziedzin.

Podobne artykuły