Strona głównaAktualnościASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

Gamingowy smartfon nowej generacji jest pierwszym na świecie wyposażonym w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus oraz 120 Hz ekran AMOLED i baterię o ogromnej pojemności 6000 mAh
ROG Phone II rozwija nowatorski, koncentrujący się na komforcie gracza design ROG Phone pierwszej generacji. Przenosi on jednak wydajność na całkiem nowy poziom, oferując po raz pierwszy na świecie platformę mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 855 Plus o częstotliwości taktowania dochodzącej do 2,96 GHz. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest nowy układ GPU Qualcomm® Adreno™ 640, który gwarantuje najlepsze wrażenia w grach, a udoskonalony układ chłodzenia GameCool II z komorą parową 3D pozwala na pracę z pełną prędkością i najwyższą mocą przez jeszcze dłuższy czas.
ROG Phone II został wyposażony w pierwszy tego typu na świecie 10-bitowy 120 Hz wyświetlacz AMOLED HDR o czasie reakcji 1 ms i przekątnej 6,59 cala, który oferuje rekordową precyzję odwzorowania kolorów Delta-E <1 oraz niedoścignioną responsywność na dotyk dla zapewnienia naprawdę wyjątkowych wrażeń.

ROG phone_1200x1200_6.jpg

Bateria o ogromnej pojemności 6000 mAh umożliwia praktycznie nieprzerwane maratony rozgrywki, a nowatorska konstrukcja z bocznym gniazdem ładowania w połączeniu z zasilaczem ROG HyperCharge o mocy 30 W pozwala na bezpieczne i ultraszybkie ładowanie urządzenia.
ROG Phone II został od podstaw zaprojektowany pod kątem maksymalnej immersji gracza – zastosowano w nim wyjątkowy design z myślą o użytkowaniu horyzontalnym wraz z przyciskami ultradźwiękowymi AirTrigger II, technologię Dual Surrounding Vibration, jak również wydajne głośniki stereo skierowane do przodu. Najnowsze dostępne akcesoria to między innymi TwinView Dock II do wciągającej rozgrywki na dwóch ekranach, a także gamepad ROG Kunai z wieloma trybami konfiguracji do uzyskania wrażeń maksymalnie zbliżonych do rozgrywki konsolowej.

ROG phone_1200x1200_16.jpg

ROG Phone II Ultimate Edition

Nowy ROG Phone II Ultimate Edition wyróżnia się ekskluzywnym, nowym wykończeniem kolorystycznym i udoskonalonymi specyfikacjami technicznymi. Dyskretny wariant kolorystyczny Matte Black zapewnia telefonowi wyjątkowy charakter, a specyficzny wzór zdobiący tył obudowy akcentuje jego gamingową naturę. Specyfikacje komponentów wersji Ultimate zostały ulepszone poprzez dodanie pamięci ROM UFS 3.0 o ogromnej pojemności 1 TB, a ponadto użytkownicy będą cieszyli się również szybszym połączeniem Cat 20 4G LTE, uzyskując prędkości pobierania dochodzące do 2 Gb/s.

Dominująca wydajność

Telefon ROG Phone II zapewni wydajność zdolną zdominować każdą arenę rozgrywki – bez żadnych kompromisów. Jest to pierwszy na świecie smartfon dla graczy napędzany nową platformą mobilną Snapdragon 855 Plus wraz z procesorem Qualcomm® Kryo™ 485 taktowanym z częstotliwością dochodzącą do 2,96 GHz, a także maksymalnie 12 GB pamięci RAM. Z takimi parametrami bez trudu zapewni graczom moc wymaganą do rozgrywki na najwyższym poziomie. Specjalny układ graficzny Adreno 640 jest o 15% szybszy niż aktualnie stosowany GPU Snapdragon 855 i oferuje wyższą przepustowość wyświetlania oraz większą efektywność energetyczną. Czyni to z ROG Phone II graficzną potęgę, której nie zaskoczą wymagania aktualnych gier. Snapdragon 855 Plus jest w pełni zintegrowany z pakietem rozwiązań Qualcomm® Snapdragon™ Elite Gaming, który zapewnia graczom cały arsenał przydatnych funkcji zoptymalizowanych pod kątem rozgrywki.

ROG phone_1200x1200_9.jpg

Dla zagwarantowania maksymalnej wydajności przez jak najdłuższy czas, układ chłodzenia w smartfonie ROG Phone II wyposażono w zaprojektowaną na nowo komorę parową 3D, która jeszcze efektywniej odprowadza ciepło od komponentów telefonu. Dostępny jest również nowy moduł chłodzący AeroActive Cooler II charakteryzujący się przeprojektowanym kształtem łopatek wentylatorów dostarczających teraz jeszcze więcej powietrza do ROG Aerodynamic System. Moduł jest kompatybilny z załączonym w zestawie etui ROG Phone Aero. Dodatkowo moduł AeroActive Cooler II pracuje teraz jeszcze ciszej, emitując hałas na poziomie jedynie 24 dBA – czyli jest cztery razy cichszy niż jego pierwotna wersja.
To nie koniec: wewnętrzna pamięć ROM UFS 3.0 o dużej pojemności 512 GB jest ultraszybkim rozwiązaniem dyskowym.  Łączność została przyspieszona dzięki udostępnieniu prędkości 4G LTE Cat 18 rzędu nawet 1,2 Gb/s. W pełni zintegrowane podsystemy Wi-Fi i Bluetooth® gwarantują superszybkie połączenia pre-Wi-Fi 6 (802.11ax), a akcesorium WiGig™ wykorzystujące Wi-Fi na paśmie 60 GHz zapewnia prędkości dochodzące do 4,6 Gb/s. Gracze marzący o oszałamiającej wydajności nie muszą już dłużej szukać – ROG Phone II będzie dla nich idealnym rozwiązaniem.

Ulepszone efekty wizualne

ROG Phone II przenosi gamingową grafikę na wyższy poziom, oferując pierwszy na świecie 10-bitowy ekran AMOLED 120 Hz / 1 ms HDR, który jest niesamowitym 6,59-calowym wyświetlaczem zapewniającym płynny i pozbawiony efektów rozmycia obraz podczas gry. Wiodąca na świecie precyzja odwzorowania barw przy wartości Delta-E niższej od 1 gwarantuje, że gry wyglądają tak, jak zaplanował to ich deweloper. Ponadto najlepsza na świecie wartość latencji w sterowaniu dotykowym wynosząca 49 ms zapewnia natychmiastową responsywność i daje graczowi przewagę nad konkurentami. Dla ochrony tego najnowocześniejszego wyświetlacza pokryto go wyjątkowo wytrzymałym szkłem Corning® Gorilla® Glass 6.

ROG phone_1200x1200_4.jpg

Moc do użytkowania non-stop

Zastosowana w telefonie ROG Phone II bateria o pojemności 6000 mAh dostarcza energii do nieprzerwanej rozgrywki w dowolnym miejscu. Technologia bezpośredniego ładowania ROG HyperCharge przenosi obwody ładowania poza obudowę telefonu i umieszcza je w specjalnej ładowarce o mocy 30 W. Dzięki takiemu rozwiązaniu ROG Phone II jest w stanie zaoferować krótszy, a zarazem bezpieczniejszy czas ładowania (doładowanie do 66% w ciągu zaledwie 58 minut). Obsługa ładowania z wykorzystaniem technologii PD pozwala graczom łatwo ładować swój telefon przy użyciu dowolnej ładowarki USB Type-C™ (USB-C™), a dodatkowo możliwe jest wygodne doładowywanie innych urządzeń za pomocą swojego smartfona ROG Phone II.

Pełna immersja w akcji

Ulepszona technologia AirTrigger II gwarantuje wyjątkowo precyzyjne ultradźwiękowe przyciski sterowania z opóźnieniem wibracji wynoszącym jedynie 20 ms. Teraz obsługują one zarówno dotknięcia, jak i ruchy przesuwne – z dostrojonymi reakcjami zwrotnymi dla uzyskania wrażeń podobnych do korzystania z przycisków kontrolerów konsolowych. Ponadto technologia Dual Surrounding Vibration tworzy doskonale wyczuwalne reakcje zwrotne w trzech wymiarach. Dzięki zintegrowaniu bocznego gniazda ładowania USB-C™ oraz złącza audio 3,5 mm użytkownicy mogą nadal trzymać swój telefon w wygodnej pozycji wraz z podłączonymi słuchawkami. To nie koniec dogodnych rozwiązań: dwa głośniki stereo skierowane do przodu są rozmieszczone u góry i u dołu telefonu, tworząc przestrzeń dźwiękową stereo w trybie horyzontalnym. Ponadto na pokładzie znalazła się karta Wi-Fi z obsługą kliku anten, która została zaprojektowana pod kątem optymalnej wydajności w horyzontalnym trybie pracy.
Najnowsza stacja dokująca TwinView Dock II daje użytkownikowi dodatkowy, 6,59-calowy ekran AMOLED FHD+ (2340 x 1080) doskonały do strumieniowania na żywo z podziałem na dwa ekrany, powiększenia ekranu rozgrywki lub korzystania z aplikacji do komunikacji grupowej. Akcesorium jest teraz lżejsze i lepiej wyważone, oferując nowy układ chłodzenia z wentylatorem oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Ponadto można wykorzystać gamepad ROG Kunai do dodania pełnego zestawu fizycznych przycisków sterowania i stworzenia kompletnego niezależnego zestawu do rozgrywki na dwóch ekranach.

Dla zapewnienia użytkownikom najlepszych możliwych wrażeń gamingowych smartfon ROG Phone II może zostać doposażony w zestaw wyjątkowych akcesoriów. Obsługiwane są dostępne już stacje dokujące ROG WiGig® Display Dock Plus oraz Mobile Desktop Dock, a nowy, modularny gamepad ROG Kunai oferuje fizyczne przyciski zbliżone do przycisków znanych z konsolowych padów. Gamepad ROG Kunai składa się z trzech komponentów – bumpera, kontrolerów oraz uchwytu. Dwuczęściowe kontrolery Kunai można dołączyć do uchwytu w celu stworzenia niezależnego gamepada albo w połączeniu z bumperem dodać za jego pomocą fizyczne przyciski bezpośrednio do telefonu ROG Phone II. Smartfon ROG Phone II jest również kompatybilny z technologiami Qualcomm® aptX™, aptX HD oraz aptX Adaptive dla uzyskania dźwięku o niskiej latencji i wysokiej jakości za pośrednictwem połączeń Bluetooth.

PARTNERSTWA

Ponadto, firma ASUS Republic of Gamers (ROG) ogłosiła nawiązanie partnerstwa ze światowej klasy deweloperami gier Aiming, Capcom®, Gameloft, MADFINGER Games oraz Pixelbitecelem ulepszenia wrażeń podczas rozgrywki mobilnej dla użytkowników rewolucyjnego urządzenia ROG Phone. Korzyści wynikające z tego partnerstwa to między innymi udostępnienie posiadaczom ROG Phone i ROG Phone II ekskluzywnych treści wewnątrz gier, a także zoptymalizowanie gier w celu wykorzystania wyjątkowych możliwości telefonu ROG Phone II i jego ekosystemu akcesoriów.

Blazing Games Inc.

Japoński producent gier uruchomi projekt Vega w pierwszej połowie 2020 roku. Firma ta wyda grę z gatunku RPG zoptymalizowaną do urządzenia ROG Phone II i stacji dokującej TwinView Dock II, Dual Surrounding Vibration oraz oświetlenia Aura RGB. Wszyscy użytkownicy ROG Phone otrzymają ponadto ekskluzywne treści dostępne wewnątrz gry od razu po jej wydaniu, a także ekskluzywny dostęp do zamkniętych testów wersji beta.

Capcom

Już od dzisiaj użytkownicy ROG Phone mogą cieszyć się zamkniętym testem wersji beta ROCKMAN X DiVE – pierwszej gry tej firmy na urządzenia mobilne. W grze ROCKMAN X DiVE zawarta zostanie ekskluzywna spersonalizowana broń dla użytkowników ROG Phone, a posiadacze modelu ROG Phone II skorzystają również z optymalizacji dla gamepada ROG Kunai oraz 120 Hz ekranu.
http://www.capcom.com/

Gameloft

Asphalt 9: Legends, czyli najczęściej pobierana i wielokrotnie nagradzana gra wyścigowa na urządzenia mobilne stworzona przez Gameloft będzie fabrycznie zainstalowana w telefonie ROG Phone II. Będzie to dostosowana wersja optymalnie wykorzystująca stację dokującą TwinView Dock II oraz technologię Dual Surrounding Vibration. Gra jest również zoptymalizowana dla urządzenia ROG Phone. Podczas prezentacji na scenie pojawił się prawdziwy samochód Porsche 911 ozdobiony spersonalizowanymi wzorami ROG. Wszyscy użytkownicy urządzenia ROG Phone będą mogli za darmo korzystać z tego niesamowitego pojazdu o specjalnym wzornictwie – na zasadzie nagrody specjalnej.
https://www.gameloft.com/en/

MADFINGER Games

Nagrodzona Google Play Award 2019 gra Shadowgun Legends zostanie zoptymalizowana pod kątem smartfona ROG Phone II, stacji dokującej TwinView Dock II, gamepada ROG Kunai oraz technologii Dual Surrounding Vibration. Wszyscy użytkownicy ROG Phone otrzymają dostęp do ekskluzywnych, spersonalizowanych skórek i broni.

Podobne artykuły