Strona głównaAktualnościASUS świętuje 30 lat innowacji na targach Computex 2019

ASUS świętuje 30 lat innowacji na targach Computex 2019

Na targach Computex 2019 prezes zarządu ASUS, Jonney Shih, był gospodarzem specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 30 rocznicy założenia firmy. Zaprezentowano na niej serię urządzeń w wersjach limitowanych stworzoną dla uczczenia tego milowego kroku w historii firmy ASUS. Przedstawiono przełomowy projekt koncepcyjny w postaci płyty głównej Prime Utopia, laptopy ZenBook Pro Duo oraz ZenBook Duo, a także przenośny monitor ZenScreen Touch.
W skład serii produktów z edycji specjalnej na 30-lecie firmy wchodzą nowe wersje smartfona ZenFone 6 Edition 30, laptopa ZenBook Edition 30 oraz płyty głównej Prime X299 Edition 30. Wszystkie te produkty wyróżnia specjalny monogram w postaci stylizowanej litery „A” symbolizujący wartości i historię firmy, stworzony przez ASUS Design Center dla uczczenia tej rocznicy. Inną cechą charakterystyczną jest wyjątkowe wzornictwo wyrażające koncentrację firmy ASUS na oferowaniu wyszukanej estetyki swoich produktów oraz najwyższej możliwej wydajności. Podstawa monogramu w kształcie litery „A” reprezentuje chiński znak oznaczający ludzi i reprezentuje humanitarną stronę ASUSa. Górna część tworzy kształt strzały, wyrażając zdolność firmy do pokonywania przeszkód i podwyższania standardów branżowych. Cały kształt odwrócony do góry nogami przypomina serce, nawiązując do poświęcenia i twórczej pasji.

Dla firmy ASUS to zaszczyt, że przez ostatnie 30 lat mogliśmy służyć społeczności fanów technologii, entuzjastom komputerów, graczom, twórcom treści oraz konsumentom oczekujących pięknych urządzeń

Prezes zarządu firmy ASUS, Jonney Shih

Jestem ogromnie dumny z tego, że podczas tej drogi pozostaliśmy wierni naszym korzeniom opierającym się na nieustępliwym dążeniu do udoskonalania technologii – dzięki czemu razem staliśmy się mądrzejsi i silniejsi. Naszym celem jest stałe udoskonalanie rozwiązań w świecie inteligentnych urządzeń przez wiele nadchodzących dekadLaptop ASUS ZenBook Edition 30 wyróżnia się wzornictwem z pokrywą pokrytą skórą i logo powleczonym 18-karatowym różowym złotem, a ponadto posiada ekskluzywne wyposażenie z całym zestawem akcesoriów klasy premium. Jest to również najmniejszy na świecie laptop 13-calowy dysponujący 95% stosunkiem ekranu do obudowy, procesorem Intel® Core™ i7 oraz niezależną kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX250. ZenFone 6 Edition 30 charakteryzuje się wykończeniem w kolorze Matte Black z ikonicznym wzorem z koncentrycznymi okręgami inspirowanym filozofią Zen oraz wytłoczonym logo serii Edition 30. ZenFone 6 to pierwszy model ZenFone pozbawiony notcha i wyposażony w obrotowy aparat fotograficzny. Smartfon ZenFone 6 Edition 30 oferuje 12 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej dla zapewnienia superszybkiej i płynnej pracy, gwarantując użytkownikom perfekcyjne połączenie kunsztownego wykonania i najnowocześniejszej technologii. Płyta główna Prime X299 Edition 30 obsługuje najnowsze procesory wielordzeniowe, a także dysponuje udoskonalonym układem zasilania i najwyższej klasy konstrukcją z radiatorem modułu VRM.

ASUS ZenFone 6 Edition 30_01.png

W momencie założenia firmy ASUS w 1989 roku zrewolucjonizowała ona branżę płyt głównych, wprowadzając do sprzedaży swój pierwszy produkt. Podążając obraną wtedy ścieżką, ASUS stał się producentem najchętniej kupowanych i najczęściej nagradzanych płyt głównych. Prime Utopia to płyta główna następnej generacji stworzona jako projekt koncepcyjny, która powiększa portfolio nowatorskich rozwiązań firmy i jest całkowicie nowym podejściem do konstrukcji płyt głównych. Dzięki temu spełnia wymagania w zakresie chłodzenia i wydajności stawiane przez przyszłe procesory najwyższej klasy, karty graficzne i dyski, oferując użytkownikom składającym system maksymalną elastyczność.

ZenBook Pro Duo_UX581_Video Editing.jpg

Firma ASUS zapewnia również lepsze wrażenia twórcom treści o mobilnym stylu życia oraz profesjonalnym użytkownikom, udostępniając im nowe laptopy ZenBook Pro Duo i ZenBook Duo wyposażone w rozwiązanie ScreenPad™ Plus, czyli następną generację pierwszego na świecie inteligentnego touchpada. ScreenPad Plus wyróżnia się większym ekranem, bardziej intuicyjną konstrukcją, płynną pracą z kilkoma ekranami dla napędzania maksymalnej kreatywności. ZenBook Pro Duo dysponuje 15,6-calowym ekranem 4K UHD (3840 x 2160) typu OLED HDR wraz z 14-calowym wyświetlaczem ScreenPad Plus o parametrach 4K (3840 x 1100), a także jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i9 dziewiątej generacji i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 z technologią ray-tracingu. Jest on również wyposażony w gniazdo Thunderbolt 3 o prędkości 40 Gb/s, rozwiązanie NumberPad 2.0 oraz niezależny przycisk turbo-cooling (maksymalizacji chłodzenia). ZenBook Duo oferuje 14-calowy ekran FHD wraz z 12,6-calowym wyświetlaczem FHD rozwiązania ScreenPad Plus, a ponadto procesor Intel Core i7 i niezależną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250. Oba modele korzystają z karty bezprzewodowej Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) z technologią Gig+, zapewniając szybkość pracy sieci rzędu nawet 2,4 Gb/s dla superszybkiej łączności z Internetem.

Oprócz nowego ScreenPad Plus ASUS zapowiedział również zintegrowanie ScreenPad 2.0 – udoskonalonej wersji rewolucyjnego rozwiązania znanego dotychczas z serii ZenBook Pro – w laptopach ZenBook 13/14/15, ZenBook Edition 30, ZenBook Flip 15 oraz VivoBook S14 i S15, oferując tę wspierającą kreatywność technologię większej liczbie użytkowników.
ASUS przedstawił również ZenScreen Touch, smukły i lekki monitor przenośny zaprojektowany do mobilnej produktywności, kreatywności i rozrywki. Waży on zaledwie 0,9 kg, mierzy tylko 9 mm grubości i jest wyposażony w 10-punktowy ekran dotykowy obsługujący gesty przesuwania, przewijania, przeciągania oraz szczypania, a ponadto posiada zintegrowaną baterię o pojemności 7800 mAh oraz bogate opcje połączeń z gniazdami USB-C o sygnale hybrydowym i złącza micro-HDMI.

Stoisko firmy ASUS na targach Computex 2019

Szeroka linia produktów ASUS będzie prezentowana na stoisku ASUS w Nangang Exhibition Center w Tajpej w dniach 28 maja do 1 czerwca i w godzinach od 9:30 do 17:30. Odwiedzający targi Computex 2019 są serdecznie zaproszeni do odwiedzenia strefy, aby samemu przekonać się o rewolucyjnej funkcjonalności tych najnowszych innowacji firmy ASUS.

Pełna lista produktów przedstawionych na scenie podczas prezentacji ASUS

ZenFone 6 Edition 30

ASUS ZenFone 6 Edition 30_02.png

ASUS ZenFone 6 Edition 30 to limitowana wersja wyjątkowego telefonu ZenFone 6 wydana z okazji 30 rocznicy powstania firmy. Charakteryzuje się ona ekskluzywnym designem i ulepszonymi specyfikacjami. Tył telefonu odzwierciedla ducha marki ASUS z ikonicznym wzorem z koncentrycznymi okręgami inspirowanym filozofią Zen w dyskretnym kolorze Matte Black, a ponadto jest pokryty szkłem o ergonomicznym zakrzywieniu 3D. Wyróżniające się wytłoczone logo Edition 30 zdobi tylną część smartfona, gwarantując natychmiastową rozpoznawalność tej ekskluzywnej wersji. Obok wyjątkowego stylu również specyfikacja sprzętowa telefonu ZenFone 6 Edition 30 została ulepszona. Dysponuje on 12 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto zapewnia użytkownikom perfekcyjne połączenie kunsztownego wykonania i najnowocześniejszych technologii.
ZenFone 6 Edition 30 jest wyposażony w pozbawiony notcha, 6,4-calowy ekran NanoEdge typu „all-screen” pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass 6, jak również przełomowy, obrotowy moduł fotograficzny z głównym aparatem z matrycą Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix oraz drugi, szerokokątny aparat o rozdzielczości 13 Mpix i kącie widzenia 125°. Jest on napędzany flagową platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 855 i wykorzystuje baterię o ogromnej pojemności 5000 mAh, która umożliwia nieprzerwane korzystanie przez nawet dwa całe dni.

ZenBook Edition 30 (UX334FL)

Limitowana wersja laptopa ASUS ZenBook Edition 30 to wyjątkowa celebracja 30 lat innowacji wdrażanych przez ASUSa. Widać w niej elementy wywodzące się z dziedzictwa firmy, przy czym jednak została opracowana z myślą o przyszłości i wyróżnia się doskonałym wykonaniem z powierzchnią skórzaną. Laptop ZenBook Edition 30 to w pewnym sensie futurystyczne odejście od klasycznego wyglądu, szczególnie patrząc na pokrywę oprawioną w skórę w kolorze Pearl White, co zapewnia mu wyrazistą, zdecydowaną stylistkę. Ekskluzywnie wersja ta została wyposażona w komplet akcesoriów klasy premium, w tym mysz o wykończeniu Pearl White, pudełko i podkładkę pod mysz z materiału skóropodobnego, a także pokrowiec wykonany z prawdziwej skóry. Jest to wyjątkowa kolekcja dla naprawdę wyjątkowego laptopa.
Charakterystyczną cechą całej serii laptopów ZenBook jest połączenie wydajności i mobilności, a nowy ZenBook Edition 30 dysponuje pełnym zestawem wysokowydajnych komponentów, w tym (w maksymalnej konfiguracji) najnowszym czterordzeniowym procesorem Intel® Core™ i7 ósmej generacji, kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX250, 16 GB pamięci RAM, ultraszybkim dyskiem SSD typu PCIe® oraz kartą Wi-Fi klasy gigabitowej.
Zastosowanie ekranu NanoEdge o 95% stosunku wielkości ekranu do obudowy sprawia, że jest to laptop o najbardziej kompaktowej konstrukcji w tej klasie sprzętowej. ZenBook Edition 30 jest również wyposażony w najnowszy ScreenPad 2.0, ulepszający wrażenia znane z pracy z konwencjonalnymi laptopami poprzez zaoferowanie dodatkowego, interaktywnego ekranu, który zwiększa produktywność i efektywność podczas pracy wielozadaniowej.

ZenBook Pro Duo (UX581)

ASUS ZenBook Pro Duo (UX581) to przełomowy i ultramobilny laptop dysponujący nowym rozwiązaniem ASUS ScreenPad™ Plus, rewolucyjnym drugim ekranem dotykowym, który rozszerza i ulepsza możliwości interaktywnej obsługi zapewniane przez oryginalny ScreenPad. ScreenPad Plus oferuje twórcom treści praktycznie nieograniczone możliwości kreatywnej pracy, umożliwiając im zastosowanie procesów zwiększających produktywność i ułatwiających pracę wielozadaniową. Jest on płynnie zintegrowany z głównym ekranem, a zainstalowane oprogramowanie ScreenXpert zawiera szeroki wybór przydatnych aplikacji, narzędzi i programów użytkowych, dzięki którym użytkownicy mogą swobodnie cieszyć się korzyściami w zakresie wydajności zapewnianymi przez ScreenPad Plus.
ZenBook Pro Duo gwarantuje ekstremalną wydajność, oferując komfort kreatywnej pracy dzięki zastosowaniu w maksymalnej konfiguracji procesora Intel® Core™ 9. generacji, 32 GB pamięci RAM, karty graficznej NVIDIA® GeForce RTX™ 2060, ultraszybkiego dysku SSD PCIe® 3.0 x4 o maksymalnej pojemności 1 TB, a także niezakłóconą łączności za pomocą karty Wi‑Fi 6 z technologią Gig+ (802.11ax) oraz gniazda Thunderbolt 3.
ZenBook Pro Duo jest wyposażony w doskonały ekran dotykowy o parametrach 4K UHD (3840 x 2160) OLED HDR dla zapierających dech w piersiach efektów wizualnych, ekran ScreenPad Plus 4K (3840 x 1100), jak również ASUS NumberPad – czyli touchpad o podwójnej funkcjonalności. Ekran wyróżnia się wzornictwem ASUS NanoEdge i jest niemalże pozbawiony ramki ze wszystkich czterech stron, a jego ultrasmukłe ramki gwarantują immersyjny obraz oraz ultrakompaktowe rozmiary obudowy.

ZenBook Duo (UX481)

Idealnym wyborem dla osób zawodowo zajmujących się pracą kreatywną, które potrzebują dodatkowego ekranu o niewielkim formacie, jest 14-calowy ZenBook Duo. Obsługuje on te same świetne funkcje rozwiązania ScreenPad Plus, co ZenBook Pro Duo, oferując przy tym lżejszą i mniejszą obudowę. W maksymalnej konfiguracji laptop ten jest napędzany procesorem Intel Core i7 oraz kartą graficzną GeForce MX250, a ponadto posiada ekran główny FHD NanoEdge oraz dodatkowy ekran FHD ScreenPad Plus.

Prime X299 Edition 30

Początki płyt głównych z serii ASUS Prime sięgają 1989 roku, kiedy to udostępniono model ISA-386C, pierwszą płytę główną ASUS, która wyznaczyła kierunek tej firmy na drodze do osiągnięcia statusu wiodącej na świecie marki płyt głównych. Płyta główna Prime X299 Edition 30 jest hołdem dla tego dziedzictwa pełnego sukcesów w zakresie innowacji i wydajności, oferując bogaty zestaw funkcji i łatwo dostępnych opcji dostosowywania zaprojektowanych z myślą o ułatwieniu wszystkim użytkownikom procesu składania najnowocześniejszego systemu komputerowego.
Model Prime X299 Edition 30 obsługuje najnowsze procesory Intel® Core™ z serii X, które dysponują dużą liczbą rdzeni i zapewniają doskonałą wydajność prosumentom i twórcom treści. Ta płyta główna jest wyposażona w nowy, flagowy układ zasilania z 16 fazami mocy, a także rozszerzony system chłodzenia, który umożliwia najnowszym procesorom osiągnięcie swojego pełnego potencjału w zakresie wydajności. Gniazda na dyski M.2 z pasywnymi radiatorami umożliwiają ultraszybkie, niezakłócone transfery danych, natomiast dwa złącza Thunderbolt 3 oraz towarzyszące im gniazda DisplayPort pozwalają twórcom treści na wygodne podłączanie szeregu dysków zewnętrznych i monitorów. Wbudowane karty Aquantia Ethernet 5G, Intel Gigabit LAN oraz Wi-Fi 6 gwarantują wysoką wydajność oraz pozbawioną opóźnień pracę sieci, zarówno przy podłączeniu przewodowym, jak i bezprzewodowym.
Prime X299 Edition 30 jest również wyposażona w 2-calowy ekran LiveDash OLED, który wyświetla najważniejsze statystyki systemowe, takie jak prędkość taktowania zegara, wartości temperatury oraz napięcia – do łatwego monitorowania wydajności systemu. Można na nim również wyświetlać spersonalizowany tekst i obrazy, co docenią użytkownicy wymagający maksymalnej personalizacji swojego systemu. Dodatkowy ekran LiveDash jest zawarty w nowej inteligentnej konsoli sterowania (Smart Control Console), czyli zewnętrznym module podłączanym przez USB, który dzięki zintegrowanej podstawce można elegancko montować na górnej krawędzi standardowych monitorów. Oprócz wyświetlania informacji systemowych inteligentna konsola sterowania umożliwia wygodne sterowanie głosem i gestami.

Prime Utopia

Prime Utopia to wczesny prototyp stworzony w oparciu o wizje i aspiracje firmy ASUS w zakresie przyszłych płyt głównych do najnowocześniejszych systemów desktopowych. Została ona opracowana z zastosowaniem szerokiej gamy udoskonaleń układu chłodzenia dla pełnego wykorzystania potencjału następnej generacji procesorów o dużej liczbie rdzeni oraz wysokowydajnych komponentów systemowych, a także oferuje szereg nowatorskich rozwiązań, które wnoszą personalizację i sterowanie na następny poziom.
Jedną z najistotniejszych funkcji jest niekonwencjonalne umiejscowienie gniazd PCIe z tyłu płyty – dla lepszego zarządzania wartościami temperatury. Zastosowany układ rozmieszczenia uwalnia bardzo ważną przestrzeń z przodu płyty i pozwala na zainstalowanie większej liczby kart rozszerzeń i dysków M.2, umożliwiając jednocześnie optymalne odprowadzanie ciepła od następnej generacji układów CPU, GPU oraz dysków M.2, co gwarantuje ich wysoką wydajność i eliminuje efekt throttlingu.
Oprócz zoptymalizowania stref termicznych pod kątem wysokowydajnych komponentów, płyta główna Prime Utopia jest również wyposażona w zintegrowaną pętlę chłodzenia cieczą, która pomaga w rozpraszaniu ciepła generowanego podczas napędzania wielordzeniowych procesorów. Utrzymywanie chłodnej temperatury CPU za pomocą dostosowanych pętli chłodzenia cieczą stało się znacznie łatwiejsze po wprowadzeniu opracowanego przez ASUS i oczekującego na opatentowanie gniazda na wentylatory Hydra Cortex. Do gniazda Hydra Cortex mogą zostać podłączone i indywidualnie sterowane maksymalnie cztery wentylatory, co upraszcza rozłożenie kabli do radiatorów chłodzenia cieczą. ASUS aktualnie pracuje wraz ze swoimi partnerami nad projektami wentylatorów, które będą kompatybilne z tą nową technologią.
Ponieważ wiemy, że różni użytkownicy najnowocześniejszych komputerów desktopowych mają różne potrzeby, Prime Utopia jest wyposażona w nowatorski, tylny panel I/O i oferuje użytkownikom możliwość wyboru z pośród wielu modułów – w celu rozszerzenia dostępnych gniazd i opcji połączeń. Ponadto dysponuje ona 7-calowym i pełnokolorowym panelem OLED ze sterowaniem dotykowym. Panel ten można podłączyć za pośrednictwem kabla lub Wi-Fi, co pozwoli na wygodne umieszczenie go bezpośrednio na biurku. Dzięki niemu użytkownicy mogą zmieniać ustawienia BIOS-u, sterować prędkością wentylatorów, włączać i wyłączać system, czy też monitorować statystyki systemowe w czasie rzeczywistym.

ZenScreen Touch (MB16AMT)

ASUS ZenScreen™ Touch to lekki, przenośny monitor, który waży 900 gramów i mierzy 9 mm grubości, a ponadto dysponuje dużą baterią o pojemności 7800 mAh, opracowaną dla przeniesienia mobilnej produktywności na całkiem nowy poziom jakości. Jego responsywny, 10-punktowy ekran dotykowy rozpoznaje gesty przesuwania, przewijania, przeciągania oraz szczypania, co gwarantuje bezwysiłkową i intuicyjną obsługę interaktywną i pomaga użytkownikom skutecznie wykonać więcej zadań. Wyświetlacz IPS jest również kompatybilny z innowacyjną aplikacją ZenScreen Touch, która pozwala na wyświetlanie ekranów aplikacji z telefonów Android i sterowanie nimi na dużym ekranie – dla wyższej produktywności. Oprócz zapewnienia wygodniejszego przeglądania dowolnych treści, większy format obrazu idealnie nadaje się do skomplikowanych zadań, jak np. edycja dokumentów, obróbka zdjęć i filmów, dzięki czemu możesz szybciej i łatwiej je wykonać, będąc poza domem lub biurem.
ZenScreen Touch jest również wyposażony w łączność za pomocą gniazda o sygnale hybrydowym USB Type-C oraz Type-A, które umożliwia dostarczanie za pośrednictwem jednego kabla zarówno sygnału wideo, jak i zasilania, upraszczając w ten sposób proces podłączania i zapewniając bardziej płynne wrażenia użytkownika przy bardziej uporządkowanym systemie. Oprócz obsługi micro-HDMI, ZenScreen Touch może również wyświetlać treści z szerokiej gamy różnych urządzeń mobilnych takich jak laptopy, smartfony, aparaty fotograficzne oraz konsole gamingowe, oferując bardziej ekspansywny obraz dla najlepszej możliwej jakości pracy i rozrywki w drodze i w podróży.

Podobne artykuły