Strona głównaAktualnościBLAST Premier Global Finals - polska transmisja

BLAST Premier Global Finals – polska transmisja

BLAST Premier: Global Finals to zwieńczenie wszystkich zawodów BLASTA organizowanych na przestrzeni minionego roku. Najlepsze drużyny ostatnich dwunastu miesięcy będą walczyć o okrągły milion dolarów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-24 stycznia.

Wydarzenie BLAST Premier: Global Finals pierwotnie miało się odbyć pod koniec ubiegłego roku, jako zwieńczenie wcześniejszych czterech turniejów z kuźni BLASTA. Mimo, że zmieniła się data, to charakter tego wydarzenia jest identyczny. Globalne finały możemy traktować jako walkę o tytuł najlepszej drużyny ubiegłego roku, ponieważ każdy ośmiu uczestników musiał wykazać się na pewnym etapie cyklu BLAST Premier.

Complexity oraz Team Vitality zapewniły sobie udział w BLAST Premier: Global Finals jako pierwsze, dzięki zajęciu odpowiednio pierwszego i drugiego miejsca we wiosennej edycji BLAST Premier. Evil Geniuses zgarnęło slota najlepiej prezentując się wśród zespołów Nowego Kontynentu, a na koniec roku na liście uczestników pojawiło się Astralis zwyciężając BLAST Premier Fall Finals. Kolejne cztery ekipy, czyli Natus Vincere, G2 Esports, Team Liquid oraz FURIA zyskały najwięcej punktów w rankingu BLAST Premier Circuit, który uwzględniał zajmowane miejsca na wszystkich znaczących turniejach CS:GO.

Karuzela transferowa dotknęła również najlepsze drużyny na świecie. Zdecydowanie najciekawszą zmianą wśród uczestników BLAST Premier: Global Finals jest dodatek Gabriela “FalleNa” Toledo do Teamu Liquid. Brazylijska legenda Counter-Strike’a po raz pierwszy wejdzie do ułożonej już drużyny, a nie będzie sam składał poszczególne elementy. Na pewno wszyscy są ciekawi jak wypali ten projekt, a fani Team Liquid oczekują od drużyny nic innego jak zdobycia mistrzostwa. Z kolei Complexity i FURIA będą musiały zagrać w turnieju ze zmiennikami. Europejska formacja została zmuszona do gry z Jakobem “⁠JUGi⁠” Hansenem z powodu operacji ich podstawowego snajpera, zaś Paytyn “⁠junior⁠” Johnson reprezentujący brazylijską drużynę nie zdążył z wyrobieniem odpowiednich papierów uprawniających na podróż do Europy.

BLAST Premier: Global Finals to pierwszy duży turniej CS:GO 2021 roku, a uczestnicy od razu będą walczyć o gigantyczne pieniądze. W puli nagród znalazł się okrągły milion dolarów, który jedynie doda pikanterii do walki o miano najlepszej drużyny na świecie. Przypomnijmy tylko, że zespoły będą grały ze sobą według drabinki podwójnej eliminacji, a wszystkie pojedynki będą miały charakter best-of-three.

Agencja gamingowa Fantasyexpo, kontynuując współpracę z firmą Logitech oraz legalnym polskim bukmacherem forBET, ponownie zadba o polskich fanów, przygotowując dla nich transmisję w ojczystym języku.

Turnieje organizowane w ramach serii BLAST Premier w 2020 roku oraz BLAST Premier: Global Final to przykłady fenomenalnego dopasowania się do panującej sytuacji na świecie z utrzymaniem poziomu rozgrywek oraz realizacji turnieju na najwyższym poziomie. Cieszę się, że możemy być częścią BLAST Premier odpowiadając za realizację polskiej transmisji z nadchodzącego BLAST Premier: Global Final.

 – mówi Bartosz Jaśkiewicz, community manager w Fantasyexpo

W gronie komentatorskim pojawią się dobrze znani wszystkim casterzy – Oskar “Deerfluffy” Formella, Jakub “swelder” Grzegorski, Olaf “Szeregowy” Ostrowski, Radosław “mad1” Florkowski oraz Dominik “Domek” Nowakowski. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-24 stycznia, a wszystkie mecze będą transmitowane i komentowane w języku polskim na kanale ESPORT NOW na platformie Twitch. Mecze startują codziennie o godzinie 16:30.

Podobne artykuły