Strona głównaAktualnościBLAST Premier Spring Final 2023

BLAST Premier Spring Final 2023

Choć emocje po BLAST.tv Major Paris 2023 jeszcze nie opadły, tak terminarz na esportowej scenie CS:GO ani na moment się nie zatrzymuje. Pora na BLAST Premier Spring Final 2023.

Wiosenne finały będą jednym z ostatnich turniejów przed krótką, czerwcowo-lipcową przerwą. Zespołom będzie więc zależało, aby na krótkie wakacje zejść w dobrych nastrojach. Zmagania zespołów w wiosennych finałach BLAST będzie można oglądać na polskiej transmisji.

Osiem zespołów zawita do Waszyngtonu. Pięć zapewniło sobie miejsce poprzez fazę grupową, dwa musiało przejść baraże w formie BLAST Premier Spring Showdown, a ostatni… wszedł w zastępstwo za wielkiego nieobecnego, jakim jest ukraińskie Natus Vincere. Ekipa Olekandra “s1mpla” Kostyliewa nie zagra na turnieju z powodu kłopotów związanych z zapewnieniem sobie wiz na czas. Kto zatem pojawi się na ekranach w trakcie wiosennych finałów? Oto lista uczestników:

  • Astralis
  • FaZe Clan
  • Vitality
  • Heroic
  • G2 Esports
  • Imperial
  • Cloud9
  • Complexity (zastępczo za NAVI)

Sześć zespołów z Europy i dwa z Ameryk. W roli faworyta należy upatrywać Vitality, które po wygranej na paryskim Majorze na pewno będzie chciało pokazać wszystkim niedowiarkom, iż sukces ten nie był przypadkiem, a początkiem nowej ery – ery francuskich “Pszczół”. W tym temacie coś do powiedzenia na pewno ma Heroic. Duńczycy, choć trzymają równą formę, tak zaliczają stałe potknięcia w najważniejszych etapach czołowych rozgrywek. Ostatni raz trofeum podnosili przy okazji ubiegłorocznych, jesiennych finałów BLAST. Od tamtego czasu trwa posucha, mimo że Heroic z czołowej trójki światowego rankingu nie wypadło od listopada.

Pula pieniężna BLAST Premier Spring Final 2023 wynosi 425 tysięcy dolarów, z czego 200 tysięcy trafi do kieszeni zwycięzców. Dodatkowo wiosenny mistrz otrzyma gwarantowane miejsce na BLAST Premier Final 2023 – turnieju kończącym doroczny cykl BLAST.

Polską transmisję BLAST Premier Spring Final 2023 przygotuje zespół GAM3RS_X/GX Studio. Spotkania można będzie obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Skomentują je Łukasz “Hermes” Pożyczek, Michał “MostoW” Mostowiec, Olaf “Szeregowy” Ostrowski i Sebastian “Divox” Mazek. Partnerami transmisji są LVBet, WK Dzik, Hellcase, logitech G oraz Grześki.

Podobne artykuły