Strona głównaAktualnościBLAST Premier Spring - Na’Vi na szczycie, Astralis ostatnie w swojej grupie

BLAST Premier Spring – Na’Vi na szczycie, Astralis ostatnie w swojej grupie

Rozgrywki z grupy A i B BLAST Premier były jedyne w swoim rodzaju, mogliśmy podczas nich zobaczyć najlepsze zespoły na świecie. Jednak to nie koniec – przed nami następna kolejka zmagań, gdzie zobaczymy między innymi G2 Esports, czy też OG z polskim akcentem.

Astralis z falstartem, a Complexity niespodziewanym czarnym koniem, a najsilniejsze okazało się Natus Vincere. Tak najprościej można by podsumować miniony weekend BLAST Premier Spring. Pierwsi z nich stawiani byli w pozycji faworyta do wygrania całej grupy, co nie powinno zresztą nikogo dziwić. Seria zdobytych trofeów w ostatnim kwartale zeszłego roku, jasno wskazywała, że są oni najlepszą ekipą na świecie. Start 2020 roku zdecydowanie nie należy jednak do nich. Porażki z Complexity i Natus Vincere sprawiły, że o awans do wiosennych finałów powalczą w BLAST Spring Showdown, odbywającym się w dniach 2-7 czerwca.

Zupełnie inaczej potoczyły się losy europejskiej ekipy Complexity. Skazywana z góry na porażkę organizacja doszła aż do finału grupy B, zapewniając sobie udział w moskiewskich finałach wiosennego sezonu, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca. W ostatnim, niedzielnym starciu od Complexity lepszy był świeżo zebrany skład Na’Vi. W rosyjsko-ukraińskiej brygadzie ponownie najlepszym graczem okazał się Oleksandr “s1mple” Kostyliev, który niejednokrotnie wyciągał Natus Vincere z trudnych sytuacji.

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej wiosennego sezonu BLAST Premier. W grupie C czekają nas kolejne ekscytujące starcia. Powinny być one bardzo wyrównane, ze względu na to, że nie sposób wyłonić tutaj zdecydowanego faworyta. Czterema zespołami, które zawitają w najbliższy weekend w 3 Mills Studio w Londynie, w którym odbywają się rozgrywki BLAST Premier Spring, są 100 Thieves, Evil Geniuses, G2 Esports i OG. Żaden z nich nie prezentował świetnej formy przed przerwą świąteczną, dlatego też szansę do objęcia pierwszej lokaty w grupie są wyrównane.

Polskich widzów najbardziej powinny interesować losy międzynarodowego składu OG. Głównie z powodu obecności w nim Brytyjczyka polskiego pochodzenia – Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Dwudziestodwulatek pełni w ekipie rolę snajpera, przez co w najbliższy weekend zmierzy się bezpośrednio z takimi legendami, jak Kenny “KennyS” Schrub z G2. Francuz został uznany między innymi za esportowego gracza roku 2015 podczas The Game Awards 2015.

Poczynania mantuu i reszty zawodników na serwerach będzie można śledzić z polskim komentarzem, który z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zeszłotygodniowe zmagania w ramach grupy B BLAST Premier zanotowały ponad 293 000 wyświetleń, co przełożyło się na 28 190 obejrzanych godzin. Tym razem mecze skomentują Adam “destru” Gil i Łukasz “Hermes” Pożyczek, których można było usłyszeć podczas poprzednich transmisji. Wszystkie spotkania odbędą się w formacie best-of-three, a będzie można je obejrzeć na kanałach ESPORT NOW w serwisie Twitch.tv, na Facebooku i YouTube.

Harmonogram spotkań grupy C BLAST Premier Spring:

14.02.2020

16:30 – 100 Thieves vs G2 Esports
20:30 – Evil Geniuses vs OG

15.02.2020

16:30 – Mecz przegranych
20:30 – Mecz wygranych

16.02.2020

16:30 – Mecz decydujący
20:30 – Finał

Podobne artykuły