Strona głównaAktualnościCES 2020 - XPG prezentuje superszybkie nośniki SSD z PCIe 4.0

CES 2020 – XPG prezentuje superszybkie nośniki SSD z PCIe 4.0

Podczas trwających targów CES w Las Vegas, ADATA, będąca czołowym producentem modułów DRAM i nośników pamięci masowej, zaprezentowała prototypy dysków SSD marki XPG, korzystające z najnowszego standardu PCI-Express 4.0.

Na stoisku Titian 2206 w hotelu Venetian w Las Vegas pokazane zostały trzy prototypy, nazwane kolejno Project SAGE, INDIGO i PEARL. Są one efektem prac, które dążą do zaspokojenia rosnących wymagań różnych grup użytkowników oraz oferowania produktów w przystępnych cenach.

Zaprezentowane dyski SSD charakteryzują się rewelacyjnymi osiągami. Prędkość odczytu potrafi osiągnąć 7000 MB/s, a zapis dochodzi do 6000 MB/s. Nośniki wykorzystują interfejs NVMe 1.4 oraz są w pełni kompatybilne z najnowszą platformą od AMD. Wszystko to sprawia, że będą idealnym rozwiązaniem dla graczy, twórców bądź w zastosowaniach, korzystających z technologii 5G.

Ponadto, dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie nanolitografii, inżynierom marki XPG udało się zwiększyć energooszczędność nośników oraz zmniejszyć ilość wydzielanego podczas pracy ciepła.

XPG planuje rynkową premierę nowych dysków SSD w drugiej połowie 2020 roku.

Podobne artykuły