Strona głównaAktualnościCyberpunk 2077: pokazujemy efekty oparte na ray tracingu.

Cyberpunk 2077: pokazujemy efekty oparte na ray tracingu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatek Krew i Wino studia CD PROJEKT RED to najwyżej oceniane gry akcji RPG ostatniej dekady. W dniu 19 listopada to polskie studio wydaje swoją nową produkcję – Cyberpunk 2077, która jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów i praktycznie nie wymaga przedstawienia. Wcielasz się w postać V, najemnika walczącego w otwartym świecie futurystycznego megalopolis, a to jak będziesz wyglądać i prowadzić rozgrywkę w tej przygodowej grze akcji RPG zależy wyłącznie od Ciebie.

Oprócz fantastycznej, nieliniowej rozgrywki charakteryzującej produkcje studia CDPR, Cyberpunk 2077 obfituje też w olśniewająco piękną, niezwykle zaawansowaną oprawę graficzną o niespotykanej szczegółowości i oszałamiających widokach. Na komputerach PC wiele rzeczy będzie wyglądało jeszcze lepiej dzięki partnerstwu technologicznemu pomiędzy NVIDIA i CD PROJEKT RED, które w grze przełożyło się na cztery wciągające efekty oparte na ray tracingu, obsługę zwiększającej wydajność techniki DLSS 2.0 oraz możliwość gry w Cyberpunk 2077 w usłudze GeForce NOW od dnia premiery gry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć zupełnie nowy zwiastun oraz zrzuty ekranowe prezentujące ray tracing w Cyberpunk 2077, prosimy czytaj dalej.

Ray tracing oparty na platformie GeForce RTX

W zeszłym roku zapowiedzieliśmy dołączenie obsługi ray tracingu w Cyberpunk 2077 i pokazaliśmy kilka niesamowitych obrazów z rozgrywki, w której zastosowano obsługę tej techniki. Teraz w grze dostępne będą cztery oparte na ray tracingu efekty, które jeszcze bardziej ulepszą jakości obrazu, realizm i efekt zanurzenia.

Oświetlenie rozproszone oparte na ray tracingu – przechwytuje promieniowanie nieba, a także emisyjne oświetlenie z różnych powierzchni, co jest trudne do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych technik renderingu. Po włączeniu tej funkcji tablice reklamowe i inne podświetlone powierzchnie i obiekty rozjaśnią otoczenie naturalnym kolorowym oświetleniem, a słońce i księżyc będą realistycznie oświetlać Night City.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Odbicia oparte na ray tracingu – Cyberpunk 2077 charakteryzują odbicia oparte na ray tracingu zastosowane na wszystkich powierzchniach, które mogą obejmować zakres nawet kilku kilometrów, udostępniając realistyczne odbicia w szerokim polu widzenia i na dużych odległościach. Obecne są zarówno na nieprzezroczystych, jak i przezroczystych obiektach oraz powierzchniach, symulując sposób w jaki światło odbija się od błyszczących i metalowych powierzchni drogą śledzenia pojedynczego odbicia promieni odbitych względem sceny.

W przeciwieństwie do technik wykorzystujących przestrzeń ekranu odzwierciedlających tylko to, co się na nim znajduje, oparte na ray tracingu odbicia obejmują całą scenę wokół postaci i mogą dokładnie odwzorować obiekty znajdujące się poza zasięgiem widzenia kamery lub odwrócone do niej tyłem. Co więcej, oparte na ray tracingu odbicia znacznie poprawiają wierność i nie ulegają szkodliwemu wpływowi innych zakłócających odbiór artefaktów związanych z jakością obrazu i problemów obserwowanych podczas wykorzystania technik przestrzeni ekranu.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Okluzja otoczenia oparta na ray tracingu – okluzja otoczenia (OO) to technika cieniowania i renderowania używana do obliczania stopnia ekspozycji każdego punktu sceny na otaczające oświetlenie, co skutkuje renderowaniem nowych cieni OO otaczających obiekty i naturalnie zaciemniających powierzchnie, obiekty i inne elementy gry. W Cyberpunk 2077 okluzja otoczenia oparta na ray tracingu może zostać wykorzystana z lokalnym oświetleniem w celu aproksymacji lokalnych efektów cieniowania tam, gdzie cieni brakuje, co znacznie poprawia jakość efektu okluzji otoczenia.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Cienie oparte na ray tracingu – technika ray tracingu pozwala twórcom oprogramowania zapewnić doskonałe cienie w grach, bez kompromisów i ograniczeń związanych z mapami cieni. W Cyberpunk 2077 do gry dodano kierunkowe cienie pochodzące od światła słonecznego i księżycowego, wyliczane w oparciu o natężenie światła i jego rozproszenie przez chmury i inne czynniki.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Każdy z tych efektów wykorzystuje interfejs API DirectX 12 Ultimate DXR odpowiadający za ray tracing i został zoptymalizowany pod kątem układów GPU GeForce RTX oraz ich dedykowanych rdzeni zajmujących się ray tracingiem.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Cyberpunk 2077 obsługuję technikę NVIDIA DLSS 2.0

Wykorzystująca dedykowane procesory SI układów GPU GeForce RTX, nazywane rdzeniami Tensor, technika NVIDIA DLSS 2.0 to sieć neuronowa z zakresu głębokiego uczenia, która zwiększa liczbę generowanych klatek na sekundę przy jednoczesnym zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w grach. Oferuje graczom dodatkową wydajność maksymalizując ustawienia ray tracingu i zwiększając rozdzielczości wyjściowe.

Ta doskonale przyjęta technika obecna jest już w kilku grach, a teraz mamy przyjemność poinformować, że będzie również dostępna w Cyberpunk 2077.

Zagraj w Cyberpunk 2077 w chmurze dzięki usłudze GeForce NOW

GeForce NOW to usługa strumieniowania gier przez NVIDIA , która zapewnia rozgrywkę w czasie rzeczywistym na światowej klasy układach GPU NVIDIA w chmurze. Gaming PC w ramach usługi GeForce NOW zapewnia użytkownikom natychmiastowy dostęp do gier oraz najnowsze sterowniki Game Ready zapewniające najwyższą wydajność. Ponieważ grasz korzystając z wysokowydajnych układów GPU w chmurze, nawet w przypadku urządzeń o niezbyt wysokiej wydajności możesz uzyskać niesamowity poziom jakości rozgrywki.

Korzystając z aplikacji GeForce NOW na komputerach PC, Mac, urządzeniach SHIELD TV i mobilnych z systemem Android, gracze mogą grać w swoje ulubione tytuły PC, zakupione już wcześniej w popularnych sklepach z treściami cyfrowymi, jak Steam, Epic Games czy Uplay. A ponieważ są to prawdziwe gry PC, użytkownicy usługi GeForce NOW korzystają ze swoich tytułów zgodnie z ich przeznaczeniem, jak miliony innych graczy PC w rozdzielczości 1080p i 60 FPS.

W momencie, gdy gra Cyberpunk 2077 zostanie wydana w drugiej połowie tego roku, od razu będzie dostępna w usłudze GeForce NOW, z obsługą efektów opartych na ray tracingu i techniki DLSS 2.0. Nawet jeśli grasz na starszym komputerze PC, Mac lub urządzeniu z systemem Android, możesz cieszyć się rozgrywką w Cyberpunk 2077 w rozdzielczości 1080p i 60 FPS.

Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi GeForce NOW przejdź tutaj i śledź wpisy w serwisach społecznościowych GeForce NOW, aby uzyskać więcej informacji na temat nowych gier udostępnianych w ramach usługi.

Już wkrótce więcej informacji

W nadchodzących miesiącach będziemy mieli o wiele więcej do powiedzenia i pokazania na temat gry Cyberpunk 2077 – obserwuj portal GeForce.com, aby uzyskać więcej informacji.

Cyberpunk 2077 NVIDIA GeForce RTX On Exclusive Screenshot
Cyberpunk 2077 NVIDIA GeForce RTX On Exclusive Screenshot
Cyberpunk 2077 NVIDIA GeForce RTX On Exclusive Screenshot
Cyberpunk 2077 NVIDIA GeForce RTX On Exclusive Screenshot

Podobne artykuły