Strona głównaAktualnościCykl turniejowy BLAST Premier ponownie z polskim komentarzem

Cykl turniejowy BLAST Premier ponownie z polskim komentarzem

Agencja gamingowa Fantasyexpo po raz kolejny wykupiła prawa do transmisji cyklu BLAST Premier. Jest to kolejna kooperacja pomiędzy tymi firmami – w ubiegłym roku współtworzyli turniej BLAST Rising oraz polską transmisję z ubiegłorocznej edycji BLAST Premier.

Cykl zawodów BLAST Premier jest uznawany za jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych punktów na turniejowej mapie Counter-Strike’a. Najsilniejsze zespoły z całego globu, w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będą walczyć o łączną pulę nagród opiewającą na $2.500.000. Agencja gamingowa Fantasyexpo ponownie wyciąga rękę do polskich fanów międzynarodowego CS-a, wykupując prawa do polskiej transmisji całego cyklu i organizując relację w rodzimym języku.

Blast Spring Group

Podobnie jak w poprzednim roku, seria turniejów BLAST Premier zostanie podzielona na dwa sezony – wiosenny oraz jesienny. W trakcie każdego z nich, rozegrane zostaną trzy połączone ze sobą turnieje – Group, Showdown oraz Finals. Pod koniec roku seria zostanie zwieńczona wydarzeniem Global Finals z sensacyjnym milionem dolarów w puli nagród. Tegoroczny kalendarz wygląda następująco:

Sezon wiosenny:

  • BLAST Premier Spring Groups – 04.02 – 14.02
  • BLAST Premier Spring Showdown – 13.04 – 18.04
  • BLAST Premier Spring Finals – 15.06 – 20.06

Sezon jesienny:

  • BLAST Premier Fall Groups – 26.08 – 05.09
  • BLAST Premier Fall Showdown – 12.10 – 17.10
  • BLAST Premier Fall Finals – 23.11 – 28.11

Światowe finały

  • BLAST Premier Global Finals 14.12 – 19.12

Najbliższy przystanek, który rozpocznie się już czwartego lutego, to BLAST Premier Spring Group 2021. Wystąpią w nim wszystkie drużyny, które określane są mianem partnerów BLASTA. W tym roku na tej liście doszło do jednej zmiany – BIG zastąpiło 100 Thieves, ponieważ amerykańska organizacja w połowie 2020 zdecydowała się zakończyć działania na scenie Counter-Strike’a. Najlepsza niemiecka drużyna, obecnie przebywa na czwartej pozycji w światowym rankingu HLTV.

Grupy BLAST Premier Spring Gropus:

Grupa A Astralis BIG OG Ninjas in PyjamasGrupa B Vitality G2 Esports Evil Geniuses ComplexityGrupa C Natus Vincere Team Liquid FaZe Clan MIBR

Przed startem pierwszego etapu BLAST Premier rodzi się wiele pytań, na które nieprędko znajdziemy odpowiedzi. W przededniu rozpoczęcia rozgrywek, szwedzka formacja Ninjas in Pyjamas zdecydowała się przeprowadzić roszady kadrowe. Od wyjściowej piątki odsunięto Simon “twist” Eliasson, a legendarną markę NiP-u reprezentować będzie Erik “⁠ztr⁠” Gustafsson a Ninjas Young. Czy to odpowiedni moment na takie zmiany?

Sporym znakiem zapytania jest również dyspozycja FaZe Clanu. Zespół, który przecierał szlaki łączenia zawodników o różnych narodowościach pokazując, że takie rozwiązanie może być owocne, od wielu miesięcy spoczywa w dołku. Gwoździem do trumny dla FaZe okazało się odejście Nikola “NiKo” Kovač, czego skutkiem może być spadek na najniższą pozycję w rankingu HLTV, odkąd FaZe postawiło pierwsze kroki na scenie CS:GO. Aby temu zapobiec, zakontraktowano gwiazdę amerykańskiej sceny – Russela “Twistzza” Van Dulkena, który wskoczył na miejsce Markusa “Kjaerbye” Kjærbyego. Co ciekawe, wśród aktywnych graczy wciąż pozostaje Olof “olofmeister” Kajbjer, mimo wcześniejszych zapewnień o swojej rychłej emeryturze. Szwed wciąż wspomaga międzynarodowy zespół swoim wieloletnim doświadczeniem, ale jego występy pozostawiają wiele do życzenia. Czy FaZe w takiej formie będzie w stanie walczyć z przeciwnikami?

Ciekawostką jest również fakt, że włodarze BLASTA zdecydowali się podważyć niedawną decyzję Valve o współpracy drużyn z trenerami. Według nowych zasad twórców CS:GO, jeśli mecz jest rozgrywany w formie online, to szkoleniowcy nie powinni wspomagać swoich podopiecznych podczas trwania spotkania – nie mogą nawet przebywać w jednym pokoju. Mimo to osoby odpowiedzialne za rozpoczynający się dziś turniej, podjęły decyzje aby pozostawić stary porządek, przynajmniej na czas BLAST Premier Spring Groups. Na ten moment nie wiadomo co z kolejnymi przystankami. Być może organizatorzy planują przenieść je na LAN-a?

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.

Podobne artykuły