Strona głównaAktualnościDruk 3D od Xerox w służbie Marynarki Wojennej USA

Druk 3D od Xerox w służbie Marynarki Wojennej USA

Xerox i Podyplomowa Szkoła Marynarki Wojennej (Naval Postgraduate School) rozpoczęły strategiczną współpracę dotyczącą postępu w badaniach nad techniką przyrostową w druku 3D. W ramach umowy uczelnia, jako pierwsza na świecie, otrzymała możliwość instalacji drukarki Xerox ElemX™ Liquid Metal Printer. Dzięki temu studenci zyskają możliwość rozwijania swoich umiejętności w obszarze technologii 3D, natomiast amerykańska armia szybki dostęp do części zamiennych.W ramach nawiązanej współpracy CARDA*, nowe rozwiązanie Xeroxa zapewni wykładowcom i studentom Naval Postgraduate School (NPS) możliwość praktycznego badania i zastosowania nowych sposobów drukowania 3D na żądanie – w tym części metalowych.– Łańcuch dostaw dla wojska jest jednym z najbardziej złożonych na świecie, a NPS rozumie wyzwania, którym muszą sprostać producenci.– powiedział Naresh Shanker, dyrektor ds. technologii w Xerox.– Ta współpraca pomoże NPS w przyspieszeniu wdrażania druku 3D w całej Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych i dostarczy Xerox cennych informacji, które pomogą zapewnić przyszłym klientom elastyczność i niezależność od łańcucha dostaw– dodaje. Mając dostęp do najnowszego sprzętu do druku 3D, wykładowcy i studenci NPS będą wykorzystywać drukarkę ElemX do prowadzenia badań w celu opracowania nowych możliwości dla Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej.– NPS łączy doświadczenie operacyjne studentów z edukacją i badaniami, aby dostarczać nowatorskie możliwości i rozwijać innowacyjnych liderów wyposażonych w odpowiednią wiedzę.– tłumaczy emerytowany dyrektor NPS, Vice Adm. Ann Rondeau.– Ten wspólny wysiłek badawczy z Xerox i wykorzystanie ich innowacji w druku 3D jest doskonałym przykładem tego, jak NPS w wyjątkowy sposób przygotowuje swoich studentów wojskowych do badania nowatorskich podejść do kreowania, tworzenia, prototypowania i tworzenia możliwości tam, gdzie ich nie ma– wyjaśnia.

Druk 3D od Xerox: niedroga produkcja części spełniająca wojskowe wymogi

Drukarka Xerox ElemX wykorzystuje niedrogie druty aluminiowe do produkcji części, spełniając w ten sposób rygorystyczne wymagania wojska. Dzięki temu urządzenie może produkować na żądanie niezawodne części zamienne, uniezależniając się od globalnego łańcucha dostaw. Ponadto, zastosowanie drukarki rozwiązuje problem ukrytych kosztów tradycyjnej produkcji.Xerox ElemX™ Liquid Metal Printer

Xerox ElemX™ Liquid Metal Printer– Stowarzyszenie i Fundacja Absolwentów NPS wsparły sprowadzenie drukarki ElemX do NPS, ponieważ umożliwi ona marynarzom, lotnikom i żołnierzom piechoty morskiej rozwiązywanie problemów w miejscu, w którym się znajdują.– wyjaśnia Todd Lyons, emerytowany pułkownik Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, wiceprezes Stowarzyszenia i Fundacji Absolwentów NPS.– Zapewniając odpowiednie narzędzia cyfrowe i drukarkę, pomogliśmy przekształcić nie tylko łańcuch dostaw, ale sposób, w jaki Departament Obrony operacyjnie podchodzi do swojej pracy– komentuje Lyons.* Umowa CRADA (Collaborative Research and Development Agreement) nie oznacza poparcia dla firmy Xerox lub jej produktów przez Naval Postgraduate School, Departament Marynarki Wojennej lub Departament Obrony.


Misja Podyplomowej Szkoły Marynarki Wojennej (NPS)

Naval Postgraduate School zapewnia edukację absolwentów skoncentrowaną na obronności, w tym tajne studia i badania interdyscyplinarne, w celu zwiększenia skuteczności operacyjnej, przywództwa technologicznego i przewagi bojowej Marynarki Wojennej. Dodatkowe informacje o NPS są dostępne pod adresem: www.nps.edu.  Naval Postgraduate School

Naval Postgraduate School

O Xerox

Xerox Holdings Corporation jest firmą technologiczną, która tworzy i integruje oprogramowanie i sprzęt dla dużych i małych przedsiębiorstw. Na całym świecie posiada 160 lokalnych oddziałów. Jeden z nich znajduje się w Polsce. Współpracuje zarówno z firmami z sektora prywatnego, w tym z przedstawicielami branży energetycznej, bankowej i wydawniczej, jak i instytucjami publicznymi. Jest czołowym w kraju dostawcą urządzeń drukujących, kopiujących, a także usług zarządzania drukiem oraz ich outsourcingiem.

Podobne artykuły