EKSCYTUJĄCA PRZYSZŁOŚĆ E-SPORTU W STARCRAFT II

esport news, esportcenter. STARCRAFT II

Od prawie 10 lat rozgrywki e-sportowe w StarCraft II są symbolem rywalizacji i społeczności w świecie e-sportu. Cieszymy się, że możemy zapowiedzieć kolejną erę e-sportu w StarCraft II. ESL i DreamHack, we współpracy z Blizzardem, stworzą na najbliższe trzy 3 lata zupełnie nowy cykl zawodów e-sportowych w StarCraft II!

PRZYSZŁOŚĆ E-SPORTU STARCRAFT II

Po 7 wspaniałych latach i niesamowitym zwycięstwie, jakie Park „Dark” Ryung Woo odniósł na BlizzConie, zawody World Championship Series (WCS) przechodzą do historii.

Zawody WCS odgrywały nieocenioną rolę w społeczności StarCraft II i wiemy, ile znaczyły dla was wszystkich, podobnie jak i dla nas.

Ale nie martwcie się – rozgrywki e-sportowe w StarCraft II wciąż ewoluują i odrodzą się w nowej formie dzięki ESL i DreamHack.

Z przyjemnością ogłaszamy, że zawody WCS zostaną zastąpione rozgrywkami ESL Pro Tour StarCraft II i DreamHack SC2 Masters. Oba turnieje stworzą nowy cykl zawodów e-sportowych w SC2. ESL i DreamHack to od wielu lat zaufani partnerzy Blizzarda w dziedzinie e-sportu, szczególnie jeśli chodzi o StarCraft II. Jesteśmy pewni, że oddajemy naszą społeczność w dobre ręce.

Na nowy ekosystem składać się będzie 6 międzynarodowych turniejów w roku – 4 zorganizuje DreamHack, a 2 ESL – jak również rozgrywki prowadzone w cyklu cotygodniowym, stanowiące kwalifikacje do imprez ESL. Wiemy, że społeczność serii StarCraft uwielbia spotykać się na żywo na zawodach e-sportowych i ta nowa współpraca da wam do tego jeszcze więcej okazji.

W roku 2021 światowe finały odbędą się podczas IEM Katowice pod szyldem World Championship. Oznacza to, że rozgrywki e-sportowe na BlizzConie będą w przyszłości wyglądać inaczej niż do tej pory, ale nie rezygnujemy z nich. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Aktywnie pracujemy nad finalizacją naszych planów dla Korei na rok 2020 i kolejne. Jesteśmy oddani organizacji zawodów e-sportowych w StarCraft II w tym kraju i wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

Społeczność e-sportowa StarCraft II jest wyjątkowa, pełna pasji, kreatywna, oddana i zawsze miała olbrzymie znaczenie dla nas w Blizzardzie. Chcemy sprawić, abyście nadal mogli bez obaw cieszyć się rozgrywkami, a współpraca z DreamHack i ESL pomoże to osiągnąć.

ROLA BLIZZARDA W NOWYM SYSTEMIE

Ponieważ DreamHack i ESL przejmują organizację rozgrywek e-sportowych w StarCraft II, będziemy służyć ogólnym wsparciem w nowym systemie. Przykładowo Blizzard zapewni w 3 latach nowych rozgrywek ponad 1,2 miliona dolarów rocznie na nagrody. Aby uczcić 10 rocznicę wydania gry StarCraft II, zawody ESL/DreamHack w latach 2020-2021 będą miały większą łączną pulę nagród, wynoszącą ponad 1,9 miliona dolarów.

W październiku ogłosiliśmy powrót rozgrywek w StarCraft II na imprezę IEM Katowice z początkową pulą nagród w wysokości 250 000 USD i cieszymy się, że możemy ją teraz zwiększyć do 400 000 USD, dodatkowo do naszego zobowiązania na lata 2020-2021.

TRANSMISJE I SPOŁECZNOŚĆ

Więcej informacji na temat nowych zawodów ESL Pro Tour w StarCraft II można znaleźć na stronie ESL Pro Tour. Koniecznie obserwujcie również @ESLSC2 oraz @DreamHack na Twitterze, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi turniejów, rankingów i nie tylko. Transmisje poświęcone rozgrywkom w StarCraft II będzie można obejrzeć na stronie twitch.tv/esl_sc2.