Strona głównaAktualnościErasmus+ chess międzynarodowy turniej szachowy online

Erasmus+ chess międzynarodowy turniej szachowy online

Międzynarodowy Turniej Szachowy Online z okazji 35. lecia programu Erasmus+ 14-18 listopada 2022

Z początkiem października wystartowały zapisy do międzynarodowego turnieju szachowego Erasmus+ Chess. Turniej organizowany jest z okazji 35. lecia programu Erasmus+, a wziąć mogą w nim udział nie tylko obecni, ale również byli i przyszli Erasmusowcy oraz wszyscy, którym bliskie są zasady fair play. Turniej szachowy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także platforma, dzięki której można się dobrze bawić oraz zdobywać wiedzę na temat programu Erasmus+. Transmisjom z rozgrywek towarzyszyć będą prelekcje szachowych specjalistów. Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie na stronie: erasmusplus.org.pl/erasmus-chess Zachęcamy również
do dołączenia na dedykowanego discorda: tiny.cc/erasmuschess.

Struktura rozgrywek:

Od 14 do 17 listopada 2022 r. odbędą się cztery tury eliminacji – z każdych z nich do wielkiego finału (18 listopada 2022 r.) dostanie się 10 osób. Wszystkie turnieje rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 13 rund. Tempo gry na zawodnika to 10 minut. Każdy dzień rozgrywek, łącznie z wielkim finałem będzie transmitowany online, a o profesjonalny komentarz zadbają Keti Tsatsalashvili oraz Marcin Tatzki. W puli nagród znajdują się m.in. akcesoria sportowe oraz hulajnogi elektryczne.


Jak dołączyć do turnieju:

Udział w turnieju jest bezpłatny, a sama rejestracja prosta i szybka:

  1. wystarczy założyć konto na stronie chess.com,
  2. dołączyć do Klubu Erasmus+ Chess pod adresem: chess.com/club/erasmus-chess,
  3. na godzinę przed rozpoczęciem kwalifikacji, dołączyć do wydarzenia.

Czym jest Program Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający wymianę edukacyjną. W ramach programu możesz uczyć się za granicą, wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizować międzynarodowe projekty edukacyjne. Program Erasmus+ to możliwość rozwoju dla wszystkich: w ciągu najbliższych siedmiu lat z jego oferty skorzystają 4 miliony osób oraz 125 tysięcy instytucji w całej Europie. Wnioski w programie mogą składać organizacje, ale uczestnikiem projektów w ramach Erasmusa+ może być każdy!

Międzynarodowy Turniej Szachowy Online Erasmus+

Organizator turnieju:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności: od 1993 r. zarządzamy europejskimi programami, projektami i inicjatywami w Polsce. Umożliwiamy poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej oraz zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się. Pomagamy rozwijać zainteresowania i pasje dzięki działaniom podejmowanym w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

erasmus-chess-2022

Podobne artykuły