Strona głównaAktualnościEsport okiem prawników. Innowacyjna monografia

Esport okiem prawników. Innowacyjna monografia

28 maja ukaże się monografia “E-sport. Aspekty prawne” współfinansowana przez Polska Agencję Antydopingową i Esports Association. To pierwsza tego typu publikacja w Europie. Jednym z redaktorów monografii jest mecenas Łukasz Klimczyk, wiceprezes Esports Association.

Coraz więcej państw wprowadza rozwiązania pozwalające traktować sport elektroniczny w kategoriach sportu. Niesie to za sobą szereg konsekwencji prawnych związanych m.in. z ochroną wartości intelektualnej, dopingiem, kwestiami podatkowymi czy ramami prawnymi organizacji esportu. Autorzy publikacji “E-sport. Aspekty prawne” przeanalizowali szereg tego typu zagadnień, tworząc innowacyjne źródło wiedzy dla podmiotów na rynku esportowym i osób badających zjawisko sportów elektronicznych.

Wydanie monografii dostępnej pod tym linkiem współfinansowane jest przez Polską Agencję Antydopingową i Esports Association, które od stycznia 2020 roku współpracują w działaniach edukacyjnych i profilaktycznych, a także w zakresie walki z dopingiem w sporcie elektronicznym.

Podobne artykuły