Strona głównaAktualnościEU Champions lista uczestników i grupy

EU Champions lista uczestników i grupy

W dniach 7-9 września odbędzie się wydarzenie EU Champions, organizowane przez polską agencję gamingową Fantasyexpo. Jedna najlepsza drużyna zagwarantuje sobie miejsce w rozgrywkach BLAST Premier Fall Showdown 2021.

Minione dwa tygodnie upłynęły pod znakiem regionalnych turniejów kwalifikacyjnych, które wyłoniły kolejnych pięciu uczestników EU Champions. W tym czasie wyłonione zostały najlepsze drużyny z regionów DACH, Francji, Polski i Wielkiej Brytanii oraz przeprowadzono otwarte kwalifikacje ostatniej szansy.

Zwycięzcy kwalifikacji dołączyli do wcześniej zaproszonych zespołów w postaci Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT. Organizatorzy informowali wcześniej, że ostatnie zaproszenie trafi do zespołu z Europy, który jest wysoko notowany w rankingu HLTV. Przepustka trafiła do FunPlus Phoenix. Grupy więc wyglądają następująco:

Grupa A
FunPlus Phoenix
Illuminar Gaming
Into The Breach
MAD Lions
Grupa B
Coalesce
Double Poney
MAD DOG’S PACT
Sprout

Uczestnicy rozegrają fazę grupową według formatu GSL. Mecze fazy grupowej będą miały charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne, aż do finału, będą pojedynkami best-of-three. Jedna najlepsza drużyna awansuje do turnieju BLAST Premier Fall Showdown i wzbogaci się o $25.000. Jest to kwota, którą zapewnia BLAST na rozwój organizacji.

EU Champions odbędzie się w dniach 7-9 września i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/blastpremier.

Polskę reprezentować będą zawodnicy Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT, którzy zostali zaproszeni przez Polską Ligę Esportową, za zdobycie kolejno mistrzostwa oraz vice-mistrzostwa ubiegłego sezonu. Jednak co ciekawe, lista Polaków na tym się nie kończy. W barwach MAD Lions zobaczymy Filipa “tudsoNa” Tudeva oraz Jakuba “kubena” Gurczyńskiego.

Podobne artykuły