Strona głównaAktualnościEuropean Development Championship Wildcard czas start!

European Development Championship Wildcard czas start!

Szesnaście drużyn weźmie udział w rozgrywkach European Development Championship Wildcard, w tym dwie polskie – AVEZ oraz x-kom AGO. Dwa najlepsze zespoły zajmą miejsce w głównym turnieju z pulą nagród wynoszącą $30.000.

EDC Wildcard odbędzie się w dniach 27-29 listopada i weźmie w nim udział szesnaście zespołów. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drabinki pojedynczej eliminacji według odpowiadającym im seedów. Z każdej z nich jeden zespół awansuje do głównego turnieju. Wszystkie mecze będą miały charakter best-of-three.

Do European Development Championship Wildcard zaproszono jedenaście drużyn. Przypomnijmy, że partnerzy wydarzenia wykupując prawa transmisyjne, uzyskują również prawo do slotów w rozgrywkach głównych oraz Wildcard. Według własnych preferencji mogą zaprosić wybrane drużyny lub przeprowadzić turniej kwalifikacyjny we własnym zakresie – taki jak Malta National League, który odbył się w miniony weekend. Rozwiązanie to ma wspomóc lokalne transmisje w poszczególnych regionach, dzięki widzom chcącym śledzić reprezentantów swojego kraju.

EDC Wildcard

Dodatkowo w EDC Wildcard cztery pozostałe miejsc zajęły drużyny wyłonione na drodze otwartych kwalifikacji. Lista uczestników oraz pierwsze pary meczowe wygląda następująco:

Pierwsza drabinka:

  • 10:00 – Giants vs Singularity
  • 10:00 – Project X vs x-kom AGO
  • 13:00 – SG.pro vs lilmix
  • 13:00 – FATE vs Marlian eSports

Druga drabinka:

  • 16:00 – Winstrike vs Project Eversio
  • 16:00 – GamerLegion vs Onlinerss
  • 19:00 – AVEZ vs 1WIN
  • 19:00 – Cyber Legacy vs 100PINGGODS

Wszystkie mecze będą transmitowane w języku angielskim, symultanicznie na dwóch kanałach twitch.tv/edenesports oraz twitch.tv/edenesports_b. Transmisja rozpocznie się o godzinie 10:00 (CET) w dniach 27 oraz 28 listopada, zaś mecze o awans odbędą się w niedzielę o 13:00 (CET) i 16:00 (CET). Organizatorem turnieju European Development Championship jest Eden Esports oraz Fantasyexpo.

Podobne artykuły