Strona głównaAktualnościEuropejski Minor z kobiecego punktu widzenia?

Europejski Minor z kobiecego punktu widzenia?

Za nami Europe Minor Championship Berlin 2019 – ostatni etap piekielnie trudnych eliminacji do najważniejszej imprezy Counter-Strike: Global Offensive w drugiej połowie 2019 roku. Niestety polskie zespoły odpadły we wcześniejszych kwalifikacjach,  lecz o zakwalifikowanie się do wielkiego finału walczyły topowe drużyny Starego Kontynentu. Kibice nie mieli na co narzekać – rozgrywki na wszystkich szczeblach eliminacji były nie tylko bardzo zacięte, ale zostały również okraszone polską oprawą komentatorską, przygotowaną w krakowskim studiu Nervariena przez agencję FantasyExpo.Olbrzymi poziom trudności sprawił, że drużyny musiały wykazać się koncentracją i umiejętnościami, aby zdobyć upragniony awans do StarLadder Berlin Major 2019. Rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata Counter-Strike: Global Offensive to nie tylko wypełnione hale, ale również widzowie online. Za transmisję zmagań odpowiadała agencja FantasyExpo, która przeprowadziła  realizację z krakowskiego  studia Nervariena w dwóch decydujących dniach rozgrywek.W obsadzie komentatorskiej zasiadł Piotr “Izak” Skowyrski, Paweł “Saju” Pawełczak, Olek “Vuzzey: Kłos, Adam “Destru” Gil, a za analizę odpowiadała debiutująca Kamila “FirinGirl” Kopij, Paweł “Innocent” Mocek, Adam “Destru” Gil, Olaf „Szeregowy” Ostrowski oraz Radosław “Mad1” Florkowski w roli prowadzącego.

Minory to ostatni dzwonek dla zespołów, żeby załapać się do Wielkiego Finału. Presja na zawodnikach na tym etapie jest ogromna, bowiem walczą o być albo nie być na scenie głównej w Berlinie. Emocje europejskich eliminacji sięgały zenitu, co dobrze zwiastuje zbliżającej się fazie pucharowej. Kolejne etapy rozgrywek to olbrzymie wyzwanie, dla całej kadry zaangażowanej w StarLadder Berlin Major 2019. Im bliżej finałów, tym większa emocje ciążą nie tylko na zawodnikach, ale również realizatorach transmisji oraz komentatorach i analitykach.

mówi Piotr “Izak” Skowyrski

Debiut po raz pierwszy!

W europejskich eliminacjach do Wielkiego Finału Berlińskiej imprezy wystąpiły topowe drużyny starego kontynentu: Fnatic, North, BIG, Team Ancient, CR4ZY, mousesports, NoChance oraz Sprout.
Mimo wyrównanej i pełnej pasji walki, najlepszymi zespołami, które zdobyły bilet do kolejnego etapu zmagań okazały się mousesports oraz CR4ZY. Co więcej, europejskie zmagania po raz pierwszy zostały wzbogacone o przygotowanie polskiej profesjonalnej transmisji, dając kibicom jeszcze więcej emocji w ramach zbliżających się finałów.

Przygotowanie transmisji z europejskich Minorów przez FantasyExpo było kolejnym krokiem w kierunku polskich kibiców. W tym roku chcieliśmy przedłużyć esportowe święto jakim są Mistrzostwa Świata CS:GO. Podczas transmisji nie zabrakło nowości – sceneria studia nie bez powodu została zaaranżowana w specjalny sposób. Po raz pierwszy w historii w puli map turniejowych pojawiło się “Vertigo”, będące odwzorowaniem placu budowy wieżowca. Co więcej, studio analizy zostało przygotowane w luźniejszym stylu, gdzie eksperci siedząc na wygodnych kanapach  mogli poczuć swobodną atmosferę do rozmów i podsumowań.

komentuje Aleksiej Budźko, Brand Manager FantasyExpo

Debiut po raz drugi!

Europejskie Minory stanowiły nie tylko bagaż emocji dla kibiców CS:GO, ale również cenną lekcję dotyczącą coraz większej roli kobiet w polskim esporcie. W trakcie kwalifikacji mogliśmy być świadkami debiutu w roli analityka sportów elektronicznych Kamili “FirinGirl” Kopij, gracza CS:GO, administratora eventów esportowych oraz ekspertki z zakresu wirtualnej rywalizacji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z prężnego rozwoju żeńskiej sceny sportów elektronicznych. Przykład Kamili pokazuje, że w esporcie płeć nie ma znaczenia. Liczy się tylko pasja oraz umiejętności do tego co się robi.

Jak podeszłam do analizy? Notes, ołówek, dwa dni przygotowań z powtórek spotkań, porównanie statystyk z HLTV i podsumowanie kto lepiej się prezentuje na papierze.  Oczywiście, sztandarowa był moja obecna wiedza na temat aktualnych rozgrywek, jednak z tym nie było problemu. W końcu esport to moja pasja. Mój udział na analizie był dla mnie mocno zaskakujący – nigdy bym się nie spodziewała takiej propozycji. Odczuwałam dreszczyk emocji, jednak udział w tym projekcie był super. Przy okazji wyciągnęłam nowe doświadczenie, więc tym bardziej było to dla mnie fantastyczne przeżycie. Oby więcej takich.

mówi Kamila “firingirl” KopijMimo, że od finałów StarLadder Berlin Major 2019 dzieli nas miesiąc, to emocje już teraz dały się we znaki wszystkim kibicom. Za nami dwa z czterech Minorów, które wyłoniły 4 kolejne drużyny w ramach Mistrzostw Świata. Ostatnia prosta już przed nami, pozostaje trzymać kciuki za nasze ulubione zespoły.

Podobne artykuły