Strona głównaAktualnościFantasy Expo z prawami do transmisji BLAST Pro Series na cały rok...

Fantasy Expo z prawami do transmisji BLAST Pro Series na cały rok 2019. Rozgrywki zobaczymy m.in. na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego

BLAST Pro Series to jeden z najbardziej ekscytujących, światowej klasy turniejów esportowych rozgrywanych na żywo w Counter-Strike: Global Offensive. W zmaganiach można zobaczyć najlepsze drużyny z całego globu. Fantasy Expo jako nabywca praw i realizator transmisji zapewni wszystkim kibicom pełną profesjonalną oprawę z udziałem Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz najważniejszych twarzy polskiej sceny komentatorskiej.  Najbliższe ze zbliżających się turniejów z serii BLAST Pro zabiorą nas za ocean – do Brazylii oraz Stanów Zjednoczonych. Pierwsze rozgrywki zobaczymy już 22 marca 2019 w São Paulo, a kolejne 13 kwietnia w Miami. W obu imprezach zawodnicy będą mogli zgarnąć nagrody z puli  250 000 dolarów.
BLAST Pro Series zapewnia innowacyjną i globalną serię turniejów Counter-Strike organizowanych na żywo na halach widowiskowych bądź arenach. Seria powstała, aby zmaksymalizować zarówno wrażenia odbiorców na żywo, jak i kibiców śledzących zmagania na swoich komputerach i telewizorach. BLAST Pro Series przedstawia esport na światowym poziomie, łącząc tym samym elementy show. Poza klasycznymi rozgrywkami na widzów będą czekać ciekawe wywiady z graczami w formie programu “Funny Facts” oraz znane już z poprzednich edycji pojedynki zawodników na mapach Aim.
Blast Pro Series to nie lada gratka dla wszystkich fanów elektronicznej rywalizacji, a potwierdzają to liczby, jakie za sobą niesie popularność turnieju. Zeszłoroczne zmagania w Stambule cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Polską transmisję z imprezy w szczytowym momencie śledziło ponad 15 tysięcy osób, a łączny czas wyświetlania przez widzów turniejowej emisji trwającej zaledwie 15 godzin, wyniosła ponad 5 milionów minut.
Pozyskanie praw do transmisji wiąże się też z przygotowaniem odpowiedniej oprawy i stworzeniem przestrzeni dla partnerów. Całość turniejów będzie można oglądać w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej na kanałach Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz Esport Now.

W obsadzie komentatorskiej możemy liczyć na najważniejszą twarz polskiego Counter-Strike’a, czyli Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Co więcej, podczas serii turniejów w składzie ekipy komentatorskiej zasiądzie również Paweł “Saju” Pawelczak, Tomek “bandit” Borys i Karol “tecek” Kapczyński, profesjonalny oraz utytułowany zawodnik CS:GO, obecnie występujący w barwach drużyny Izako Boars.

BLAST Pro Series to widowisko światowej klasy, które praktycznie w niczym nie odstaje od turniejów rangi Major. Mając doświadczenie w organizacji transmisji z największych wydarzeń esportowych, będziemy chcieli przygotować dla wszystkich kibiców widowisko na najwyższym poziomie

– mówi Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasy Expo.

Mimo, że w turnieju nie zobaczymy polskich formacji to warto śledzić zmagania bowiem wystąpią najlepsze, światowej sławy zespoły. Nie zabraknie również Astralis – zwycięzców dwóch ostatnich turniejów rangi Major

– dodaje Bartosz Semegin, Project Esport Manager z Fantasy Expo.W brazylijskich zmaganiach zobaczymy Astralis, MIBR, FaZe Clan, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas oraz ENCE. Z kolei w Stanach Zjednoczonych zmierzą się Astralis, Natus Vincere, MIBR., Cloud9, Team Liquid i  FaZe Clan. W harmonogramie przewidziana jest transmisja dwóch z trzech meczów w każdej fazie turnieju.
Harmonogram emitowanych rozgrywek:

Kanał Twitch “Izaka”
Kanał Twitch Esport Now
Piątek (22.03)
Faza pierwsza – 23:00 Astralis vs. Team Liquid
Faza pierwsza – 23:00 Mibr vs. ENCE
Sobota (23.03)
Faza druga – 00:30 Astralis vs. ENCE
Faza druga – 00:30 NiP vs. Team Liquid
Faza trzecia – 17:00 Astralis vs. MIBR
Faza trzecia – 17:00 Team Liquid vs. Faze
Faza czwarta – 18:20 MIBT vs. Team LiquidFaza czwarta – 18:20 Ence vs. Faze
Faza piąta – 19:40 Astralis vs. Faze
Faza piąta – 19:40 ENCE vs. Team Liquid
Stand off – 21:00
Finał turnieju – 22:00

 W planach Fantasy Expo znajduje się zaangażowanie kolejnych podmiotów w transmisję z Blast Pro Series 2019.

Podobne artykuły