Strona głównaAktualnościFantasyexpo Cup rozpoczyna się walka o slot BLAST Premier Spring Showdown

Fantasyexpo Cup rozpoczyna się walka o slot BLAST Premier Spring Showdown

23 marca rozpoczyna się pierwsza edycja Fantasyexpo Cup. Zwycięzca turnieju awansuje do BLAST Premier Spring Showdown 2021.

Fantasyexpo Cup jest częścią cyklu turniejowego, który ma za zadanie wyłonić uczestników nadchodzące BLAST Premier Spring Showdown 2021. Wydarzenie organizowane przez polską agencję Fantasyexpo skupia się na krajach Europy Zachodniej, od lat będących kluczową częścią sceny Counter-Strike’a.

Minione dwa tygodnie upłynęły pod znakiem regionalnych turniejów kwalifikacyjnych, które wyłoniły pięciu uczestników Fantasyexpo Cup. W tym czasie wyłonione zostały najlepsze drużyny z regionów DACH, Francji, Polski i Wielkiej Brytanii oraz przeprowadzono otwarte kwalifikacje ostatniej szansy. Zwycięzcy dołączyli do zaproszonych wcześniej mousesports, FunPlus Phoenix oraz MAD DOG’S PACT i podzieleni na dwie grupy, które prezentują się następująco:

Fantasyexpo Cup
Grupa A
mousesports
MAD DOG’S PACT
Sprout
DBL Poney

Grupa B
FunPlus Phoenix
Pompa Team
Endpoint
Team LDLC

Uczestnicy rzegrają fazę grupową według formatu GSL. Mecze fazy grupowej będą miały charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne, aż do finału, będą pojedynkami best-of-three. Jedna najlepsza drużyna awansuje do turnieju BLAST Premier Spring Showdown i wzbogaci się o $25.000. Jest to kwota, którą zapewnia BLAST na rozwój organizacji.

Fantasyexpo Cup odbędzie się w dniach 23-25 marca i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/blastpremier.

Fantasyexpo Cup
23.03 Grupa A
Match 1 – 17:00
Mousesports vs DBL Poney
Match 2 – 18:15
Sprout vs PACT
Match 3 – 19:30
Winner M1 vs Winner M2
Match 4 – 20:45
Loser M1 vs Loser M2
Match 5
Loser M3 vs Winner M4
24.03 Group B
Match 1 – 17: 00
FPF vs Team LDLC
Match 2 – 18:15
Endpoint vs Pompa Team
Match 3 – 19:30
Winner M1 vs Winner M2
Match 4 – 20:45
Loser M1 vs Loser M2
Match 5
Loser M3 vs Winner M4

25.03 – Playoffs
Semifinal 1 – 15:30
Semifinal 2 – 18:00
Final – 21:00

Najwyżej notowaną drużyną z całej stawki jest FunPlus Phoenix, które zajmuje rekordowe w swojej historii 15. miejsce w rankingu HLTV. mousesports i Sprout to kolejne dwa zespoły, które możemy znaleźć w zestawieniu 30. najlepszych zespołów świata. Pozostali uczestnicy znajdują się niżej, a dla zawodników Pompa Team będzie to pierwszy tak duży międzynarodowy turniej w ich karierze. Ich awans najlepiej obrazuje wspólny cel organizacji BLAST Premier i Fantasyexpo, które od lat starają się rozwijać struktury esportowe poza światową czołówką.

Podobne artykuły