Strona głównaAktualnościFantasyexpo Cup - turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Showdown Spring dla...

Fantasyexpo Cup – turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Showdown Spring dla zespołów z Europy Zachodniej

Agencja gamingowa Fantasyexpo, jako oficjalny partner BLAST, przedstawia plany dotyczące rozwoju rozgrywek Fantasyexpo Cup dla regionu Europy Zachodniej, w którym znalazły się następujące państwa: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein.

Tegoroczne rozgrywki z serii BLAST Premier jeszcze mocniej otwierają się na zespoły aspirujące do gry na najwyższym poziomie rywalizacji. BLAST kontynuuje i poszerza współpracę z wybranymi firmami partnerskimi, aby dać szansę zaistnieć drużynom niemalże z całego świata. Zadaniem wybranych partnerów turniejowych jest zorganizować wydarzenia będącę drogą kwalifikacyjną do tegorocznych przystanków BLAST Premier Showdown – zarówno wiosennego, jak i jesiennego, które są integralną częścią cyklu z pulą nagród wynoszącą $2 475 000

Jednym z partnerów została agencja gamingowa Fantasyexpo, która zajmie się rozgrywkami dla regionu Europy Zachodniej, w którym znalazły się następujące kraje: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein. Fantasyexpo współpracuje z BLAST od przeszło czterech lat. Przez cały ten okres obu podmiotom przyświeca zestaw tych samych celów – profesjonalizacja i rozwój ekosystemu esportowego. Po zorganizowaniu turnieju BLAST Rising w ubiegłym roku, polska spółka zyskała zaufanie międzynarodowego brandu i zajmie się stworzeniem rozgrywek dla jednego z najistotniejszych regionów na scenie Counter-Strike’a.

Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Fantasyexpo, mają udokumentowane doświadczenie w tworzeniu wspaniałych wydarzeń Counter-Strike i współpracy z najbardziej utalentowanymi drużynami w Europie Zachodniej. Naszą ambicją w 2021 roku jest uczynienie BLAST Premier najbardziej otwartą i dostępną serią turniejów na scenie. Współpracując z wiodącymi partnerami regionalnymi, takimi jak Fantasyexpo, jesteśmy w stanie to osiągnąć, ponieważ setki drużyn mają szansę wziąć udział w wiosennym pojedynku.

  • Andrew Haworth, Commissioner for BLAST Premier

Z naszymi partnerami z BLAST znamy się już od czterech lat. Bardzo się cieszę, że wspólnie razem z nimi możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na europejski rynek esportowy. Dzięki tej współpracy, lokalne ligi z rynków Polski, Niemiec, Francji, UK oraz Włoch będą miały szansę zaoferować swoim drużynom możliwość grania na poziomie globalnym. Dla Fantasyexpo dodatkowo jest to niesamowita szansa na kolejne doświadczenia z produktem na poziomie międzynarodowym.

  • Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo

W Fantasyexpo Cup weźmie udział łącznie osiem zespołów. W wiosennej edycji rozdano trzy zaproszenia, które trafiły w ręce zawodników mousesports i FunPlus Phoenix, ze względu na wysokie pozycje w rankingu HLTV, oraz do mistrzów Polskiej Ligi Esportowej –  MAD DOG’S PACT.

BLAST Premier Showdown Spring

Pozostałe pięć slotów zapełnią drużyny wyłonione z turniejów kwalifikacyjnych organizowanych w poszczególnych regionach, odbywające się w dniach 5-13 marca. Szczegóły kwalifikacji regionalnych:

BLAST Premier Showdown Spring

W dniach 19-20 marca przeprowadzone zostaną otwarte kwalifikacje ostatniej szansy, w których będą mogły zapisać się wszystkie drużyny z regionu Europy Zachodniej. Wyłonią one zespół, który sfinalizuje listę uczestników turnieju Fantasyexpo Cup.

Finalnie osiem zespołów powalczy o awans na BLAST Premier Spring Showdown w dniach 23-25 marca. Najlepszy skład, który zgarnie miejsce we wiosennym Showdownie, otrzyma również $25.000 od marki BLAST w ramach idei wspierania zespołów spoza światowej czołówki. .

Oficjalna transmisja wydarzenia Fantasyexpo Cup odbędzie się na kanale BLAST TV. Relacje z poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych będą odbywać się na kanałach twórców wybranych ze społeczności w poszczególnych regionach.

Linki do zapisów do otwartych kwalifikacji:


Fantasyexpo jest wiodącą europejską agencją gamingową. Doświadczenie zebrane na przestrzeni ostatnich lat, a także własne środki, wypracowane strategie i sprawdzone narzędzia pomagają nam osiągnąć zamierzony cel w sposób kreatywny i wyróżniający się na rynku. Fantasyexpo tworzą pasjonaci gier i esportu z zacięciem do tworzenia ambitnych i dużych realizacji. Szukamy nowych trendów w branży i dobrze rozumiemy potrzeby graczy.

BLAST – globalna sieć mediów esportowych, która dostarcza światowej klasy doświadczenia i rozrywkę. Angażujące programy ze studia transmisyjnego, wydarzenia na halach, platformy cyfrowe czy najlepszej klasy content multi-platformowy. Tworzymy najbardziej ekscytujące, zapierające dech w piersiach i euforyczne momenty w esporcie. Sprawdź BLAST Premier, nasz międzynarodowy turniej w CS:GO, gdzie najlepsze zespoły i najjaśniejsze gwiazdy walczą o pulę nagród w wysokości 4.25 miliona dolarów. Transmisja odbywa się na całym w świecie w ponad 100 krajach, docierając do ponad 150 milionów domów. Dowiedz się więcej na BLASTPremier.com

Podobne artykuły