Strona głównaAktualnościFantasyexpo CUP - zamknięte kwalifikacje

Fantasyexpo CUP – zamknięte kwalifikacje

Organizatorzy ujawniają drużyny, które powalczą o miejsce w Fantasyexpo Cup – turnieju kwalifikacyjnym do BLAST Premier Showdown Spring 2021. Start zamkniętych eliminacji 11 marca.

Pierwsze trzy miejsca w turnieju Fantasyexpo Cup zajęły drużyny mousesports, FunPlus Phoenix oraz MAD DOG’S PACT. Dwie ekipy otrzymały zaproszenie z tytułu wysokich lokat w światowym rankingu HLTV, zaś polski zespół wywalczył slot dzięki zdobywając mistrzostwo jesiennego PLE 2020. Już niedługo dowiemy się kto uzupełni listę uczestników, ponieważ 11 marca startują zamknięte turnieje eliminacyjne.

Jako pierwsze wystartują kwalifikacje w regionach: Francja, DACH oraz UK. W każdym z tych turniejów zobaczymy ten sam format – cztery zespoły zagrają według drabinki podwójnej eliminacji o awans do decydującego pojedynku. Najlepsza drużyna w grupie spotka się w finale z zespołem zaproszonym wcześniej przez organizatorów.

Wyjątek stanowić będą polskie kwalifikacje, które odbywają się w ramach Polskiej Ligi Esportowej. W tym przypadku zobaczymy aż osiem zespołów, które najpierw spotkają się w fazie grupowej, a najlepsza czwórka awansuje do play-offów, gdzie zagra o awans do Fantasyexpo Cup.

Lista drużyn wygląda następująco:

 • Region UK (11 – 13 marca):
  – finał: Endpoint
  – grupa: ex-Vexed Gaming, uMx Gaming, Gudjon Fanclub, Royals

 • Region FR: (11 – 15 marca)
  – finał: Team LDLC
  – grupa: Ambush, The Divs, DBL PONEY, Make your Destiny

 • Region PL: (12 – 14 marca)
  – Illuminar, Izako Boars, HONORIS, Wisła All in! Games Kraków, AVEZ, Pompa Team, PGE Turów Zgorzelec
 • Region DACH: (15-18 marca)
  – finał: Sprout
  – grupa: touch the crown, Penta, PLAN-B, Entropy Gaming

W dniach 19-20 marca odbędą się otwarte kwalifikacje ostatniej szansy, które nie będą ograniczone regionalnie, a jedna najlepsza drużyna awansuje bezpośrednio do Fantasyexpo Cup. Główny turniej odbędzie się zaś w dniach 23-25 marca. Osiem drużyn powalczy o slot na BLAST Showdown Spring – oprócz uczestnictwa w prestiżowym turnieju, najlepsza ekipa otrzyma $25.000 od BLAST Group. Oficjalna transmisja Fantasyexpo Cup odbędzie się na kanale BLAST TV.

Podobne artykuły