Strona głównaAktualnościFantasyexpo nabyło prawa do transmisji PGL Major Stockholm 2021

Fantasyexpo nabyło prawa do transmisji PGL Major Stockholm 2021

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła prawa do transmisji turnieju PGL Major Stockholm 2021, jednego z najważniejszych wydarzeń esportowych w tym roku. Fani Counter-Strike’a z Polski, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii mogą liczyć na profesjonalną relację z rozgrywek w swoich rodzimych językach.

PGL Major Stockholm to jedyny turniej CS:GO rangi Major rozgrywany w 2021 roku. Najwyższy prestiż imprezy gwarantuje ogrom emocji, które zostaną spotęgowane atmosferą LAN-ową. Historycznie rozgrywki tej takiego kalibru przyciągały średnio 500.000 widzów, którzy na przestrzeni trzytygodniowego wydarzenia generowali około 50.000.000 obejrzanych godzin. Według prognoz, tym razem w szczytowym momencie przed ekranami zbierze się nawet do 1.500.000 odbiorców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników elektronicznej rywalizacji, agencja gamingowa Fantasyexpo zakupiła na wyłączność prawa do transmisji wydarzenia PGL Major Stockholm w ośmiu krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii. Turniej rozegrany zostanie na przełomie października i listopada bieżącego roku. Fantasyexpo przy realizacji transmisji wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie zebrane zarówno na rodzimym rynku, jak i w projektach międzynarodowych takich jak European Development Championship czy BLAST Rising. Agencja posiada również w swoim portfolio transmisje z kilku Majorów – MLG Columbus 2016, ELEAGUE Atlanta 2017, PGL Major Kraków 2017, FACEIT London 2018, czy StarLadder Berlin 2019.

Nieprzerwanie staramy się coraz wyżej zawieszać sobie poprzeczkę, a projekt przygotowania transmisji w ośmiu językach, i to z tak prestiżowego turnieju, z pewnością jest dla nas przeskokiem na kolejny poziom. Projekt ten stanowi duże wyzwanie nie tylko dla naszego studio, ale dla całego teamu, współpracującego z naszymi partnerami czy z mediami.

– mówi Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder of Fantasyexpo

Jest to kolejna przestrzeń współpracy pomiędzy Fantasyexpo oraz PGL. Agencja niedawno poinformowała o uzyskaniu statusu oficjalnego i wyłącznego partnera marketingowo-biznesowego PGL, który uprawnia ją do obsługi oraz pozyskiwania partnerów reklamowych zarówno dla transmisji lokalnych, jak i globalnej.

Warto również wspomnieć, że PGL ma mocno ugruntowaną pozycję w świadomości polskich fanów esportu za sprawą turnieju zorganizowanego w krakowskiej Tauron Arenie w 2017 roku, który był fenomenalnym widowiskiem legendarnej drużyny Virtus.pro. Właśnie wtedy Fantasyexpo przygotowało dla polskich widzów relację z tego wydarzenia, gromadząc w jednym momencie ponad 100.000 widzów na transmisji, a studio komentatorskie było umiejscowione bezpośrednio na płycie Tauron Areny. Poza polską ekipą realizatorską, taki przywilej otrzymali jedynie komentatorzy anglojęzyczni i zespół z Chin.

Podobne artykuły