Strona głównaAktualnościFantasyexpo nowym właścicielem dwóch tytułów – CD-Action i PC Format

Fantasyexpo nowym właścicielem dwóch tytułów – CD-Action i PC Format

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła od Wydawnictwa Bauer prawa do marek CD-Action oraz PC Format. Tym samym ostatecznie wyjaśniła się przyszłość istniejących od ponad 20 lat tytułów.

Ostatnie wydania przygotowane przez Wydawnictwo Bauer ukażą się 28 lipca (CD-Action) i 3 sierpnia (PC Format). Oprócz tytułów prasowych Fantasyexpo przejmie również odpowiedzialność za serwisy internetowe oraz związane z nimi oficjalne kanały w social mediach.

W tym celu właściciele Fantasyexpo powołali spółkę celową Gaming Tech Esports Media S.A., na czele której w sierpniu tego roku stanie Prezes Zarządu Lidia Ukleja, przez wiele lat związana z obydwoma czasopismami.

Nowym redaktorem naczelnym zostanie Dawid Bojarski, który po kilku miesiącach nieobecności powraca na zajmowane wcześniej stanowisko i będzie odpowiedzialny za realizację nowych celów, w tym unowocześnienie treści w serwisach internetowych.

Aktualnie marki, mimo że znajdują się w momencie przełomowym, mają silną i ugruntowaną pozycję na rynku. Aby zapewnić im jak najlepszy start u nowego wydawcy oraz przygotować je do dalszego rozwoju, utworzona została akcja crowdfundingowa. Dzięki niej każdy może przyczynić się do realizacji ambitnych planów redakcji, które zarysowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń ekipy, głosów czytelników oraz know-how Fantasyexpo. Pod adresem https://beesfund.com/wkrotce/cdaction można zapisać się na listę oczekujących, aby mieć pewność, że jako pierwsi otrzymacie wszystkie informacje dotyczące planowanych przez nowego wydawcę inwestycji oraz plany rozwojowe obu tytułów.

Zbigniew Bański, wydawca, Wydawnictwo Bauer: „Sprzedaż tytułów „CD-Action” i „PC Format” to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ Bauer był ich wydawcą oraz współtwórcą ich sukcesów od prawie 20 lat. Cieszy nas, że obie marki trafiają do naturalnego dla nich środowiska – do młodej, dynamicznej firmy działającej w obszarze gier komputerowych i nowych technologii. Ufam, że dzięki wizji, odwadze i entuzjazmowi zarządu Fantasyexpo zarówno „CD-Action” jak „PC Format” zyskają nowy impet, na który czekają i liczą nasi Czytelnicy. Chciałbym przy tej okazji podziękować Redakcji Tech za to, że z zaangażowaniem trwali do ostatniej chwili na posterunku w Wydawnictwie Bauer. Życzę im wszystkim, by szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości i mogli bez przeszkód realizować swoje zawodowe ambicje.”

Krzysztof Stypułkowski, Fantasyexpo: CD-Action jest nam bardzo bliski. Dzięki niemu tak naprawdę wszystko się zaczęło i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Ogromny sentyment do marki oraz nasza pasja do gier nie mogły pozostać obojętne wobec informacji, jaka obiegła w kwietniu świat gamingu. Dlatego też z ogromną przyjemnością informujemy, że CD-Action, a także PC Format zostają na rynku. Fantasyexpo tworzą pasjonaci gier, z zapałem do tworzenia i rozwoju wielkich projektów. Głęboko wierzę, że nowa misja, którą jest rozwój obu tytułów, będzie dla nas kolejnym wyzwaniem wznoszącym zespół na wyższy poziom, a dla redakcji szansą na dalszy rozwój, szczególnie w obszarze digitalowym.

~~~~~

Fantasyexpo jest wiodącą europejską agencją gamingową. Doświadczenie zebrane na przestrzeni ostatnich lat, a także własne środki, wypracowane strategie i sprawdzone narzędzia pomagają nam osiągnąć zamierzony cel w sposób kreatywny i wyróżniający się na rynku. Szukamy nowych trendów w branży i dobrze rozumiemy potrzeby graczy.  Agencja powstała w 2013 roku, a w 2014 biznesowe drogi CD-Action i Fantasyexpo przecięły się po raz pierwszy – agencja była odpowiedzialna za organizację 18 urodzin magazynu we wrocławskiej Hali Stulecia. 

Wydawnictwo Bauer działa w Polsce od 1991 roku. Wydaje poradniki, pisma rozrywkowe, luksusowe, kulinarne, magazyny popularnonaukowe, hobbystyczne, motoryzacyjne, telewizyjne i młodzieżowe. Portfolio Wydawnictwa obejmuje zarówno najpopularniejsze w Polsce tytuły prasowe z długoletnią tradycją, czytane przez miliony Polaków, jak i nowe magazyny, podążające za najnowszymi, światowymi trendami.

Podobne artykuły