Strona głównaAktualnościFantasyexpo rozpieszcza kibiców CS:GO. Trwa turniej WePlay - Forge of Masters 2019...

Fantasyexpo rozpieszcza kibiców CS:GO. Trwa turniej WePlay – Forge of Masters 2019 Autumn, a wraz z nim polska transmisja!

Zarówno kibice sportów elektronicznych, jak i sami zawodnicy ledwo co ochłonęli po wrześniowych Mistrzostwach Świata w CS:GO, ale już od 1 października rozpoczął się kolejny duży turniej. Drugi sezon WePlay – Forge of Masters nabiera tempa, a w zawodach, w których udział biorą najlepsze zespoły z całego globu, nie brakuje również Polaków! Zaproszenie do udziału w zmaganiach otrzymało  Virtus.pro, Illuminar Gaming oraz Aristocracy, a za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo.Dla zespołów biorących udział w zmaganiach, organizatorzy przeznaczyli pulę nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów. Tak wysoki poziom gratyfikacji zapewnia tym samym zainteresowanie i udział w zmaganiach najlepszych drużyn CS:GO z prestiżowego rankingu HLTV. Wśród uczestników nie brakuje również elity polskiej sceny Counter-Strike. Z Polskich zespołów, zaproszenie do występu w turnieju otrzymało Virtus.proIlluminar Gaming oraz Aristocracy.
Niestety mimo zaproszenia przez organizatorów aż trzech zespołów znad Wisły, Polscy kibice szybko musieli pożegnać się z występami Aristocracy. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa przegrał mecz z zespołem Tricked oraz Sprout, tym samym odpadając z turnieju. Mimo porażki “Arystkratów”, nadzieje na sukces Polaków podtrzymuje Virtus.pro oraz Illuminar Gaming, które wciąż mogą zapewnić sobie udział w finałowym starciu.
Jesienny turniej jest już drugą edycją imprezy organizowanej przez WePlay. Marka mająca w zanadrzu doświadczenie z przygotowań zawodów w takie gry jak Dota 2, League of Legends, World of Tanks, podjęła się z początkiem roku 2019 organizacji zmagań w CS:GO. Pierwszy, wiosenny turniej cieszył się pokaźnym zainteresowaniem ze strony fanów, jak i zawodników popularnego FPSa. Odzwierciedlają to w dużym stopniu plany na przyszłość twórców imprezy.

Następna stacja Kijów!

Zmagania w ramach turnieju zostały podzielone na dwa etapy: online oraz finały LAN. Harmonogram rozgrywek w ramach WePlay – Forge of Masters 2019 Autumn prezentuje się następująco:

  • Faza online część 1. (1-13 października),
  • Faza online część 2. (19-20 października),
  • Faza online część 3. (1-3 listopada),
  • Faza LAN – (15-17 listopada).

W trakcie zmagań, organizatorzy przywołują emocje, które towarzyszyły graczom oraz fanom CS:GO przez pięć ostatnich lat trwania imprez rangi Major. Wirtualna podróż pociągiem zabierze nas do miast, które przez ostatnie 5 lat gościły Mistrzostwa Świata. Plan podróży to możliwość obejrzenia Londynu, Jönköping, Berlina, Kolonii, Kluż-Napoki, a także rodzimego Krakowa Katowic. Docelowym miejscem wyprawy została Kijowska WePlay! Esports Arena, w której rozegrane zostanie finałowe starcie.
Całość zmagań dostępna jest w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej. Za przygotowanie transmisji odpowiada agencja Fantasyexpo. Oficjalnym partnerem polskiej relacji turniejowej są zakłady bukmacherskie STS, ponownie inwestując w rozwój krajowej sceny sportów elektronicznych. Transmisję z imprezy można zobaczyć na kanale Twitch Esport NOW.

Podobne artykuły