Fantasyexpo zaprasza na polską transmisję turniejów BLAST Premier 2020

esport news, BLAST

Już 1 czerwca start rozgrywek. W rywalizacji wezmą udział najlepsze drużyny z całego świata. Łączna pula nagród to ponad cztery miliony dolarów! Drużyny rywalizują także o prestiżowy tytuł Mistrza Świata Counter Strike: Global Offensive!

Tegoroczna seria BLAST Premier rozpoczęła się w styczniu. W turnieju brało wtedy udział dwanaście drużyn.Połowa z nich, czyli FaZe Clan, Na`Vi, G2, Team Liquid, Complexity oraz OG zdołało awansować do kolejnego etapu, czyli wiosennych finałów. Jednaktam gdzie wygrani, muszą być też przegrani. Sześć pozostałych ekip nie zostały całkowicie wyeliminowane, a dostały drugą szansę dzięki uczestnictwu w BLAST Premier Showdown.

Ze względu  na obecną sytuację na świecie, rozgrywki przeniesiono do internetu, zaś ligę rozbito na dwa regiony – europejski i amerykański. Na Starym Kontynencie do Ninjas in Pyjamas, Team Vitality i Fnatic dołączyło siedem innych zespołów, które będą rywalizować o $182.500 oraz trzy miejsca we wiosennych finałach. Za wielką wodą Evil Geniuses, MIBR i 100Thieves otrzymało pięciu dodatkowych oponentów – tutaj stawką są również trzy sloty i $142.500.

BLAST Premier Showdown posiada bardzo prosty system rozgrywek – uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy, wewnątrz których rozgrywają mecze każdy z każdym. Tylko jeden skład zostanie wyeliminowany przed wkroczeniem do fazy play-offy, które rozegrane zostaną według drabinki pojedynczej eliminacji. Oznacza to mnóstwo szybkich i zaciętych spotkań. Podział na grupy przedstawia się następująco:

Region europejski:

GRUPA A: Astralis, Vitality, Ninjas in Pyjamas, ENCE, sAw

GRUPA B: fnatic, mousesports, MAD Lions, Dignitas, zwycięzca CIS Cup

Region amerykański

GRUPA A: FURIA, Gen.G, MIBR, Chaos EC

GRUPA B: Evil Geniuses, 100 Thieves, Cloud9, Triumph

Śmiało można stwierdzić, że organizatorzy BLAST Premier świetnie ograli przeciwności, które stanęły im na drodze. Łączna pula nagród całego roku pozostała bez zmian i przekracza $4.000.000, a dzięki dodatkowym slotom w turnieju BLAST Premier Showdown zobaczymy więcej niezwykle ciekawych pojedynków w poszczególnych regionach.

Rozgrywki BLAST Premier będą nas raczyć przez niemalże cały czerwiec. Najpierw w dniach 1-7 czerwca zobaczymy turniej Showdown, z którego wyłonione zostaną zespoły biorące udział we wiosennych finałach, a te zaś odbędą się 15-21 czerwca. Transmisje z tego wydarzenia odbędą się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook a całość skomentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.