Strona głównaAktualnościFinały BLAST Premier Spring, 12 zespołów powalczy o pulę nagród 750 tysięcy...

Finały BLAST Premier Spring, 12 zespołów powalczy o pulę nagród 750 tysięcy dolarów.

Pary play-offów już rozlosowano, lecz wciąż nie poznaliśmy jednego uczestnika. Tego wyłoni mecz pomiędzy MAD Lions a NiP. Zwycięzca spotkania awansuje do BLAST Premier Spring 2020 Finals Europe. To spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 15 czerwca o godzinie 12:30.

Od lutego na zwycięzców BLAST Premier Showdown czeka pięć zespołów – Na’Vi, G2, FaZe, Complexity i OG. Wszystkie formacje wywalczyły sobie udział w finałach na pierwszym turnieju spod szyldu BLAST w tym roku. Vitality i ENCE zaś musiały zmierzyć się w turnieju Showdown, z którego również pochodzą MAD Lions i NiP. Europejski turniej posiada aż 500 tysięcy dolarów w puli nagród, a także dwa sloty na światowe finały, które zaplanowano na styczeń 2021.

W Europie zapowiadają się cztery fantastyczne pojedynki a szczególną uwagę zwracają derby Francji, czyli mecz pomiędzy G2 i Vitality. Wzrok przykuwa brak Astralis w tym zestawieniu, które nie zdołało ostatecznie zakwalifikować się do finałów – duńska formacja przechodzi ostatnio kryzys, który został wywołany zmianami kadrowymi.

Pierwsze pary Starego Kontynentu prezentują się następująco:

  •  G2 –  Vitality
  •  FaZe –  ENCE
  •  Natus Vincere –  MAD Lions/ NiP
  •  Complexity –  OG

W mistrzostwach Ameryki zmierzą się ze sobą FURIA, MIBR, Liquid oraz Evil Geniuses, które powalczą o pulę nagród wysokości 250 tysięcy dolarów. Zwycięska drużyna wzbogaci się o 160 tysięcy dolarów oraz dostanie bilet na światowe finały, gdzie spotka się ze zwycięzcami wiosennych i jesiennych finałów w ramach BLAST Premier zarówno w Europie jak i w Ameryce. Pierwsze pary w Ameryce zestawiono w spotkania derbowe:

  •  FURIA –  MIBR
  •  Evil Geniuses –  Liquid

Spotkania BLAST Premier Europe Finals rozpoczynać się będą każdego dnia o 16:30. Kolejne spotkania zaplanowane są na godzinę 20. Z kolei amerykańskie rozgrywki zaplanowane są na godzinę 23:30 naszego czasu.

O tym, kto awansuje do światowych rozgrywek BLASTa dowiemy się w niedzielę 21 czerwca, kiedy planowane są mecze finałowe. Dla europejskich zespołów przewidziane są dwa sloty a dla amerykańskich jeden. Prawa do polskiej transmisji posiada Fantasyexpo i odbędzie się ona na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube oraz Facebook. Spotkania  skomentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.

Podobne artykuły