Strona głównaAktualnościFinały Polskiej Ligi Esportowej jako turniej międzynarodowy!

Finały Polskiej Ligi Esportowej jako turniej międzynarodowy!

Wydarzenie, na które czeka rzesza fanów polskiego Counter-Strike’a zbliża się wielkimi krokami. Już w tę sobotę rozpoczną się finały jesiennej edycji Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki odbędą się na ekskluzywnej G2A Arena w Rzeszowie, a pula nagród wyniesie aż 130 tysięcy złotych.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy polska czołówka Counter-Strike’owego podwórka rywalizowała w fazie zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej o awans na finały w Rzeszowie. Dzisiaj znamy już komplet sześciu ekip, które pojawią się w sercu Podkarpacia. Cztery z nich to zespoły, które pomyślnie przeszły przez grupę A i B. Są nimi CLEANTmix, Actina PACT, x-kom AGO oraz Izako Boars.

W poprzedni piątek został zorganizowany mecz ostatniej szansy pomiędzy drużynami, które zajęły trzecie lokaty w swoich grupach. Były to Wisła All In! Games Kraków i AVEZ Esport. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła formacja Wisły All in! Games Kraków. Listę uczestników turnieju w Rzeszowie dopełni ekipa Giants, która została zaproszona bezpośrednio przez organizatorów. Drużyna prowadzona jest przez doświadczonego i znanego weterana sceny – Ricardo “fox-a” Pacheco, który wraz z resztą iberyjskiego składu na pewno da popis wysokich umiejętności.

Inauguracyjne spotkania zaplanowane są na godzinę 10:00 w sobotę. Wtedy na scenie zobaczymy CLEANTmix, który podejmie drugi zespół z grupy B – Izako Boars. Emocji na pewno nie zabraknie, a transmisja z wydarzenia będzie dostępna na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu.

Akredytacje na Finały Polskiej Ligi Esportowej

Podobne artykuły