Strona głównaAktualnościGetHero celem ataku hakerskiego

GetHero celem ataku hakerskiego

Agencja interaktywna GetHero stała się celem ataku hakerskiego 11 lutego 2019 roku. Tego samego dnia o zdarzeniu zostały poinformowane odpowiednie organy ścigania: Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Policja Miejska. Powiadomiony został też Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
W wyniku przeprowadzonego cyberataku przestępca uzyskał dostęp do części danych dotyczących umów zawieranych przez firmę, faktur VAT oraz danych osobowych współpracujących z GetHero partnerów i twórców.
Zakres włamania objął około 400 dokumentów z ostatnich trzech lat. Dokumenty dotyczyły partnerów biznesowych, firm obsługiwanych przez agencję oraz twórców internetowych, z którymi współpracuje GetHero.
Po wykryciu włamania firma niezwłocznie podjęła wszystkie niezbędne kroki. Sprawa została zgłoszona do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych przy wsparciu ekspertów ds. ochrony danych osobowych z LexDigital Sp. z o.o.. Ponadto, agencja przeprowadziła wewnętrzny audyt, którego celem było przeciwdziałanie kolejnym wyciekom i zgromadzenie jak największej liczby informacji o włamaniu.
GetHero podjęło również współpracę ze specjalistami z zakresu cyberbezpieczeństwa w celu ustalenia, które dokumenty zostały pobrane przez przestępcę. W wyniku audytu zostały usprawnione procedury bezpieczeństwa, a hakerowi zablokowano możliwość dostępu do systemów.
Po ustaleniu zakresu włamania skontaktowano się z firmami i osobami, których dane mogły się znajdować w skradzionych dokumentach, a także przedstawiono kroki mające na celu zabezpieczenie interesów wszystkich podmiotów.
Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Mimo dobrego poziomu zabezpieczeń i wdrożonych procedur ochrony danych niestety zawinił czynnik ludzki. Bezpośrednim celem ataku były biznesowe konta email youtuberów, stąd zalecamy szczególną ostrożność wszystkim Twórcom internetowym. Według naszych informacji skradzione dokumenty nie zostały nigdzie opublikowane, ale zdecydowaliśmy się jak najszybciej poinformować wszystkich partnerów. – mówi Tobiasz Wybraniec, prezes zarządu GetHero.

Podobne artykuły