Strona głównaAktualnościGiants zaproszeni na finały Polskiej Ligi Esportowej

Giants zaproszeni na finały Polskiej Ligi Esportowej

Giants pojawią się na finałach jesiennej edycji Polskiej Ligi Esportowej! Rozgrywki organizowane przez agencję gamingową Fantasyexpo tym razem zawitają do Rzeszowa, a konkretniej do prestiżowej G2A Arena. Jak portugalska ekipa poradzi sobie na zmaganiach na Podkarpaciu?
Hiszpańska organizacja jest dobrze znana w świecie esportu, a przede wszystkim na Counter Strike’owym podwórku. Stwierdzenie, że Giants to obecnie najsilniejsza drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest jak najbardziej prawdziwe i zgodne z prawdą. Zespół prowadzony jest przez znanego na całym świecie Ricardo “fox” Pacheco, który wielokrotnie osiągał sukcesy w takich zespołach jak G2 Esports czy FaZe Clan. Z ogromnym bagażem doświadczeń prowadzi on zespół złożony głównie z weteranów Iberyjskiej sceny. Skład Giants dopełniają Christopher “MUTiRiS” Fernandes, Ricardo “rmn” Oliveira, Claudio “Cunha” Cunha i Hiszpan Omar “arki” Chakkor.

Organizacja ma za sobą parę występów na największych Counter Strike’owych scenach w tym roku. Pierwszą z nich która przychodzi do głowy jest jeden z przystanków serii BLAST Pro Series, który odbył się w Madrycie w Maju. Zgodnie z oczekiwaniami, Giants nie miało jak powalczyć o trofeum ze światowymi gigantami pokroju ENCE czy Astralis, co nie znaczy jednak, że nie stawiali oporu. Nieraz udało im się pokazać pazur, którego potrafili sukcesywnie użyć – podczas wydarzenia udało im się wygrać jedną mapę przeciwko Ninjas In Pyjamas, które od kilkunastu miesięcy znajduje się w światowej czołówce.

Teraz przed Giants stoi kolejne zadanie. Jest ono może odrobinę mniej trudne niż BLAST w Madrycie, co nie oznacza, że nie jest wymagające. Mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego pojawią się 7-8 grudnia w Rzeszowie, żeby powalczyć o mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Ich droga do sięgnięcia po puchar będzie na ich nieszczęście długa i pełna wyzwań. Na drodze foxa i spółki staną zakwalifikowane już do turnieju najlepsze zespoły z Polski. Są to CLEANTmix, Actina PACT, x-kom AGO i Izako Boars. Statystycznie wszystkie ekipy wypadają dosyć podobnie, przynajmniej według rankingu HLTV. Może to oznaczać tylko jedno – zaciętą i równą walkę w Rzeszowie, a także ogrom emocji.

To jednak nie wszystko. Do wspomnianej piątki zespołów dołączy jeszcze jeden. Kto to będzie? Odpowiedź poznamy już dzisiaj. To dziś o godzinie 17:00 na kanale ESPORTNOW rozegrany zostanie mecz ostatniej szansy pomiędzy AVEZ Esport, a Wisłą All In! Games Kraków.

Podobne artykuły