Strona głównaAktualnościGra, która w kilka dni podbiła rynek

Gra, która w kilka dni podbiła rynek

Rok 2020 zafundował nam wiele niespodzianek, niektóre okazały się dla nas bardzo nieprzyjemne, jednak nie brak również tych rozjaśniających naszą niezbyt przyjemną rzeczywistość. Do jednej z takich rzeczy możemy zaliczyć Fall Guys, grę, która przez ostanie kilka tygodni pobija kolejne rekordy popularności.

Mediatonic, czyli do niedawna mało komu znane studio, produkujące głównie niszowe gry mobilne, dzięki swojej najnowszej produkcji zapisało się w świadomości wielu graczy. Fall Guys to oryginalna interpretacja trybu Battle Royal rodem z japońskich teleturniejów, stawiająca na rywalizację między sobą kilkudziesięciu graczy, mierzących się w przeróżnych zręcznościowych konkurencjach o zdobycie zwycięskiej korony.

Gra ta miała swoją oficjalną premierę 4 sierpnia i już od samego początku stała się ona niezwykle popularna. Według danych opublikowanych przez twórców na Twitterze w ciągu pierwszych 24 godzin zebrali oni ponad 1.5 miliona unikalnych użytkowników. Równie imponująco prezentują się dane ze strony SteamDB oraz samej listy najpopularniejszych gier na Steam, gdzie Fall Guys zajmuje 4 lokatę.

Produkcja ta odnosi sukcesy nie tylko na platformie Valve, lecz również na Youtubie czy Twitchu, gdzie gra ta zdołała pobić takie tytuły jak League of Legends, GTA V czy Fortnite, a rekordowa transmisja była oglądana przez 342 tysiące osób jednocześnie!

Na sukces odniesiony przez tę produkcję składa się bardzo wiele czynników. Bajkowa oprawa graficzna, ekscytująca rozgrywka gdzie losowość została ograniczona do minimum (nie licząc gier drużynowych gdzie nasze zwycięstwo zależy w dużym stopniu od współpracy oraz koordynacji z innymi członkami naszego teamu wybieranymi losowo), czy angażujące konkurencje o łatwych do zrozumienia zasadach oraz z prostym sterowaniem, tworzą naprawdę bardzo niski próg wejścia co tylko uatrakcyjnia tę grę w oczach młodszych oraz niedzielnych graczy. Jednocześnie produkcja zostawia pole do masterowania każdej z konkurencji i szukaniu najlepszych taktyk na szybkie przechodzenie kolejnych poziomów.

Przyszłość Fall Guys

Jednak niektóre aspekty składające się na tak spektakularny sukces, mogą jednocześnie przysporzyć tej produkcji wiele problemów w przyszłości. Niski próg wejścia oznacza również niski próg wyjścia, prostota i powtarzalność początkowo może zachęcać do rozgrywki, lecz z czasem staje się ona coraz bardziej uciążliwa.

Twórcy jak na razie świetnie wykorzystują uwagę jaką skierowała na nich społeczność, aktywnie prowadzą media społecznościowe, integrują się z pokaźną bazą fanów zainteresowanych dalszymi poczynaniami studia, urządzają zbiórkę charytatywną angażując w to największych internetowych influencerów czy aktywnie reagują na różne wydarzenia dziejące się wokół ich produkcji.

Bardzo ważne będą jednak nadchodzące miesiące oraz plany twórców co do dalszego rozwoju ich produkcji. Czy będą w stanie utrzymać tak dużą popularność tytułu przez dłuższy czas? Jak planują to zrobić? Jakie zmiany czekają tę produkcję? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy zapewne już w najbliższych miesiącach, a na razie możemy jedynie trzymać kciuki i bacznie obserwować rozwój wydarzeń.

Podobne artykuły