Strona głównaAktualnościIEM Katowice 2023: Ceny biletów i miejsce spotkania

IEM Katowice 2023: Ceny biletów i miejsce spotkania

Już ruszyła sprzedaż drugiej tury biletów na Intel Extreme Masters Katowice 2023, który odbędzie się między 31 stycznia a 12 lutego. Szczegóły w kwestii rodzajów wejściówek oraz ich cen znaleźć można na oficjalnej stronie oficjalnej IEM.

Wszyscy ci, którym nie udało się kupić biletu podczas sprzedaży internetowej, mogą spróbować nabyć go przed rozpoczęciem zawodów w Polsce. A dla tych, którzy wolą oglądać turniej w domu, strona bukmachera GGBET będzie bezpłatnie transmitować wszystkie mecze imprezy. Możliwe jest również zarabianie pieniędzy poprzez zakłady online. Ten bukmacher jak zwykle oferuje ogromną ilość wyników i wysokie kursy na eSport.

Ceny biletów

Głównym wydarzeniem katowickiego Intel Extreme Masters będzie turniej CS:GO, na który bilety dostępne będą w różnych wariantach. Najtańszy kosztuje 95 zł (jeden dzień) oraz 290 zł (wejściówka na trzy dni). Kibicom też są dostępne Upper Rank Tickets, które gwarantują miejsce siedzące na wyższych trybunach Spodka oraz możliwość wejścia na sesję autografów. Posiadacze Lower Rank Tickets też mają dostęp do sesji autografów, jednak mają miejscówkę na niższych trybunach bliżej sceny. Cena wejściówki takiego typu jest już nieco wyższa: 145 zł (jeden dzień) lub 415 zł (trzy dni).

Oprócz tego są bilety premium, które w wersji na jeden dzień wyceniono na 265 zł. Za trzy dni trzeba będzie zapłacić już 885 zł. Za tę cenę jest dostęp do sesji autografów oraz miejsce w strefie ulokowanej najbliżej graczy. Bilety premium również proponują darmowe niealkoholowe napoje oraz Goodie Bag – zestaw upominków sygnowanych logiem ESL oraz IEM-a (dla posiadaczy trzydniowych biletów).

IEM to nie tylko CS:GO

Pomimo CS:GO na katowickim IEM również odbędą się zawody StarCrafta II, które będą mieć miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Miłośnicy StarCraft II mają też do dyspozycji dwa rodzaje wejściówek: Regular (dostęp na trybuny na wszystkie trzy dni zawodów, miejsce siedzące oraz wejście na sesję autografów) oraz Premium. Cena Regular wynosi 340 zł, a za wejściówkę Premium, która dodatkowo daje możliwość miejsca bliżej sceny, Goodie Bag i przekąski, trzeba będzie zapłacić 680 zł.

iem2023-2

Zarówno w przypadku Counter-Strike’a, jak i StarCrafta dostęp do turniejów będzie dostępny 10-12 lutego. Nagroda pieniężna dla graczy CS:GO wynosi milion dolarów, natomiast zawodnicy SC2 będą walczyli o połowę tej kwoty. Katowice znowu będą gościć najlepszych esportowców z całego świata.

Jeśli chodzi o turniej CS:GO, to Katowice już po raz 11. gościć będą najlepsze drużyny Counter Strike w ikonicznym Spodku. Na katowickim turnieju wezmą udział 24 drużyny, które w trzech fazach rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Turniej rozpocznie się od play-inów, które rozegrane zostaną w środowisku studyjnym, a udział w nich weźmie między innymi triumfator ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022. Następnie będzie rozegrana faza grupowa, a zawarciem zmagania będą play-offy, które się odbędą w dniach od 10 do 12 lutego w Spodku. Podczas play-offów sześć najlepszych zespołów stoczą ostateczny bój o upragniony puchar.

Oprócz tego stolica Górnego Śląska będzie gościć także turniej StarCrafta II. Podczas tego turnieju 36 zawodników przystąpi do gry o mistrzostwo świata oraz będą mogli zgarnąć łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, turniej StarCraft odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ale to nie wszystkie dobre wiadomości dla miłośników esportu, ponieważ po dłuższej przerwie powróci w końcu IEM Expo. Przez trzy dni goście IEM będą mogli odwiedzać MCK, gdzie ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni targowej wypełnione zostanie różnego rodzaju aktywnościami, nowościami i konkursami z nagrodami. Więcej szczegółów organizatorzy zdradzą już wkrótce.

iem2023-3

Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, twierdzi, że ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters pomoże w rozwoju miasta. Legendarny Spodek stał się globalną stolicą esportu. Oprócz tego Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie. Ponadto Krupa poinformował, że pomimo sportowych emocji na miłośników esportu czeka również technologiczna uczta, gdyż do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraca IEM Expo.

Counter-Strike zaprasza: Intel Extreme Masters Cologne 2023

Kilka miesięcy później fanów CS:GO również czeka kolejna prestiżowa impreza — Intel Extreme Masters Cologne 2023. Jak w Katowicach, tak i w Kolonii gracze CS:GO będą rywalizowali o 1 milion dolarów oraz prawo gry w LANXESS Arenie, która przez wielu nazywana jest Katedrą Counter-Strike’a. Niemiecki turniej jest zaplanowany między 25 lipca a 6 sierpnia i podzielony zostanie na trzy etapy. Faza grupowa będzie ostatnim etapem i odbędzie się przed publiką. Sprzedaż biletów ruszyła jeszcze we wrześniu. Wejściówki są dostępne w różnych wariantach cenowych.

iem2023-4

Jak się wypowiedział na ten temat Senior Director Game Ecosystems CS:GO w ESL FACEIT Group, Shaun Clark, dla nich jest to zawsze wielki zaszczyt, kiedy organizacja może ponownie powitać fanów na dwóch z najbardziej rozpoznawalnych turniejach esportowych na świecie. Według Clarka nie ma większej nagrody niż fakt, że mogą oni dostarczyć prawdziwie epickich wrażeń społeczności i wspólnie spędzić czas, celebrując najlepszych zawodników i drużyny na świecie. I to wszystko podczas zmagań najlepszych zespołów CS:GO na najwyższym poziomie w ramach Intel Extreme Masters Katowice i Cologne. Shaun Clark przyznał, że atmosfery IEM nie da się porównać z niczym innym i już teraz organizatorzy są niezwykle podekscytowani, planując spektakularne coroczne wydarzenia stanowiące dwa wielkie turnieje wypełnione pasją — IEM w Katowicach i Kolonii.

Podobne artykuły