Strona głównaGryJAK ODBLOKOWAĆ ŁUP WOJENNY NA TWITCHU

JAK ODBLOKOWAĆ ŁUP WOJENNY NA TWITCHU

Łup Wojenny: Katowice 2019 wprowadzi dwie zupełnie nowe funkcje, których nigdy wcześniej nie mogliśmy zaoferować! Prosiliście o nie, więc oto są. Po pierwsze każda rasa otrzyma pełny zestaw skórek budowli! Teraz będziecie mogli dokończyć transformację swojej rasy w emulanty zergów, Siły specjalne terran lub Ciężkozbrojnych protosów.

Po drugie możecie osiągać postępy w Łupie Wojennym, nie tylko grając w StarCraft II, ale również oglądając rozgrywki. Spędzając czas z ulubionymi streamerami StarCraft II, zdobędziecie doświadczenie w Łupie Wojennym. Każdy, kto chce prowadzić transmisje, może pomóc innym miłośnikom strategii czasu rzeczywistego zdobyć doświadczenie, pod warunkiem, że zainstaluje rozszerzenie StarCraft II War Chest. Więcej na ten temat w dalszej części.

Oto najważniejsze informacje o Łupie Wojennym: Katowice 2019:

 • Start Łupu Wojennego: 20 grudnia
 • Faza 2: 17 stycznia
 • Faza 3: 14 lutego
 • Podwójne PD: 14 marca
 • Koniec Łupu Wojennego: 11 kwietnia

DLA WIDZÓW

Zdobywanie doświadczenia w Łupie Wojennym jest proste. Po pierwsze, upewnijcie się, że wykupiliście dostęp! Po drugie, sprawdźcie, czy wasze konta Battle.net i Twitch są połączone. Po trzecie, oglądajcie wybrane transmisje streamerów gry StarCraft II. Skąd wiedzieć, którzy z nich biorą udział w akcji? Na krawędziach ekranu podczas ich transmisji powinniście zobaczyć ikonę rozszerzenia.

Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie, kto bierze udział w akcji, sprawdźcie listę wszystkich streamerów, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Zapewnią wam oni masę rozrywki i punktów doświadczenia.

Gdy już znajdziecie transmisję dla siebie, rozszerzenie będzie waszym przewodnikiem i umożliwi śledzenie postępów. Po około 20 minutach oglądania powiadomi was, że zdobyliście punkty doświadczenia. Kliknijcie „Odbierz PD” (Claim XP), aby zasilić swoje konto. Warto robić to regularnie, ponieważ nie możecie zdobyć dalszych punktów doświadczenia, dopóki nie odbierzecie bieżącej puli. Zawsze, gdy zechcecie zobaczyć swoje postępy, możecie zalogować się do gry StarCraft II, aby sprawdzić swoją zdobycz punktową.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zdobywaniu punktów doświadczenia w Łupie Wojennym, możecie zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

DLA STREAMERÓW

Jeśli już transmitujecie swoją rozgrywkę w StarCraft II i chcecie pozwolić widzom na zdobywanie postępów w Łupie Wojennym, musicie zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze upewnijcie się, że wasze konta Battle.net i Twitch są połączone i zainstalujcie rozszerzenie StarCraft II War Chest. Kliknijcie tutaj, aby je pobrać. Na naszej stronieuzyskacie więcej ogólnych informacji na temat instalowania rozszerzeń Twitch. Kiedy już zakończycie instalowanie, po prostu transmitujcie rozgrywkę w StarCraft II tak jak zawsze, a pomożecie graczom odblokować te niesamowite skórki budowli.

ŁUP WOJENNY CZEKA

Teraz powinniście już być gotowi do rozpoczęcia kampanii Łup Wojenny: Katowice 2019! Zaopatrzcie się w przekąski i napoje, i zacznijcie oglądać swoich ulubiony streamerów StarCraft II. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej akcji, zapoznajcie się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Powodzenia i dobrej zabawy. GLHF!


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pytanie: Jak zacząć zdobywać punkty doświadczenia w Łupie Wojennym na Twitchu?
Odpowiedź:Aby zacząć zdobywać PD w Łupie Wojennym na Twitchu, wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Wykup dostęp do Łup Wojennego: Katowice 2019 w grze StarCraft II.
Krok 2: Połącz swoje konta Blizzard i Twitch.
Krok 3: Przejdź na Twitch, zaloguj się na połączone konto i sprawdź, kto transmituje rozgrywkę w StarCraft II.
Krok 4: Oglądaj przez przynajmniej 20 minut dowolną transmisję na żywo z rozgrywki w StarCraft II, w której włączono rozszerzenie War Chest.
Krok 5: Kliknij przycisk „Odbierz PD” (Claim XP), kiedy ten się pojawi w rozszerzeniu, aby odebrać nagrodę.
Krok 6: Zaloguj się do gry StarCraft II, żeby dodać zdobyte PD do Łupu Wojennego.

Odwiedź naszą oficjalną stronę, na której znajdziesz dodatkowe informacje o Łupie Wojennym: Katowice 2019.
(Jeśli nigdy nie grałeś w StarCraft II, musisz zalogować się do gry przynajmniej raz, zanim będziesz mógł zdobywać PD z Łupu Wojennego na Twitchu. Kliknij tutaj, aby zacząć).

P: Gdzie mogę kupić Łup Wojenny: Katowice 2019?
O: Łup Wojenny z Katowic 2019 dla jednej z ras można kupić w cenie 9,99 EUR lub nabyć pełny zestaw za 24,99 EUR w sklepie Blizzard. Oferta jest dostępna przez ograniczony czas! Aby z niej skorzystać, należy dokonać zakupu do 14 marca 2019.

P: Jak mogę połączyć moje konta Blizzard i Twitch?
O: Należy zalogować się na swoje konto Twitch albo stworzyć nowe. Następnie trzeba odwiedzić stronę łączenia konta Twitch (Ustawienia > Połączenia), znaleźć pole „Battle.net (Blizzard)”, wybrać preferowany region gry i kliknąć „Połącz”.

Aby uniknąć problemów, przed połączeniem kont warto sprawdzić, czy jest się zalogowanym na właściwym koncie Blizzard w danej przeglądarce. Najlepiej rozpocząć cały proces w trybie prywatnym lub incognito. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszej stronie.
P: Skąd mam wiedzieć, które konto Blizzard jest połączone z kontem Twitch?
O: Można to sprawdzić na stronie łączenia kont Twitch.

P: Od kiedy mogę zacząć zdobywać PD w Łupie Wojennym na Twitchu?
O: Od 20 grudnia, od godz. 19:00 czasu polskiego. Aby móc zdobywać PD w Łupie Wojennym, musisz połączyć swoje konta Blizzard i Twitch i wykupić dostęp do Łupu Wojennego.
P: Do kiedy mogę zacząć zdobywać PD w Łupie Wojennym na Twitchu?
O: Do 11 kwietnia 2019, do godz. 20:00 czasu polskiego. Jeśli do tego czasu nie uda ci się zdobyć wszystkich skórek budowli z Łupu Wojennego, nie przejmuj się! Później będzie możliwość kupienia skórek w sklepie Blizzard.

Q. Kiedy rozpoczynają się kolejne fazy Łupu Wojennego: Katowice 2019? 
O: Oto dokładne daty i godziny (czasu polskiego):

Faza I: 20 grudnia 2018, 19:00
Faza II:  17 stycznia 2019, 19:00
Faza III: 14 lutego 2019, 19:00
Faza IV: 14 marca 2019, 19:00

Nowe elementy Łupu Wojennego będą dostępne w fazach I, II i III. Po zakończeniu fazy trzeciej, 14 marca 2019, wszystkie elementy będzie można odblokować do 11 kwietnia 2019. Przez ten czas (faza IV) zdobędziesz też podwójne PD – zarówno w grze jak i na Twitchu.

Aby sprawdzić nagrody w każdej fazie, odwiedź oficjalną stronę Łupu Wojennego: Katowice 2019!

P: Ile PD w Łupie Wojennym zdobędę za każdą nagrodę na Twitchu?
O: Aby zdobyć PD na Twitchu, musisz obejrzeć przynajmniej 20 minut wybranej transmisji z rozgrywki w StarCraft II, w której włączono rozszerzenie War Chest. Od 20 grudnia 2018 do 14 marca 2019 każda nagroda zapewni 50 000 PD, które można dodać do Łupu Wojennego w grze. Od 14 marca do 11 kwietnia będzie to 100 000 PD.

P: Skąd mam wiedzieć, czy przyznano mi PD w Łupie Wojennym na Twitchu?
O: Po zdobyciu PD na Twitchu, rozszerzenie War Chest poda informację „Zdobyto PD w Łupie Wojennym” (War Chest XP Earned). Pod wiadomością zobaczysz przycisk „Odbierz PD” (Claim XP) – kliknij go, aby odebrać nagrodę, a następnie zaloguj się do gry StarCraft II i dodaj zdobycz do Łupu Wojennego!

P: Czy jest limit PD, które można zdobyć na Twitchu?
O: Nie ma limitów (dziennych, tygodniowych ani na transmisję) PD, które można zdobyć na Twitchu.

Należy jednak pamiętać, że istnieją trzy fazy Łupu Wojennego i każda z nich ma limit PD, które możesz dodać. Jeśli przed zakończeniem danej fazy osiągniesz ten limit dla wszystkich postaci w StarCraft II we wszystkich regionach gry, nie będziesz w stanie zdobyć dodatkowych PD na Twitchu do momentu rozpoczęcia następnej fazy. Po osiągnięciu tego progu rozszerzenie War Chest wyświetli status „Faza ukończona” (Phase Complete).

P: Czy PD w Łupie Wojennym, które zdobywam na Twitchu, dostępne są we wszystkich regionach?
A. Tak! PD, które zdobywasz na Twitchu zostaną dodane do twoich postępów w Łupie Wojennym we wszystkich regionach, w których posiadasz postać w grze StarCraft II.

P: Czy mogę zdobywać PD z Łupu Wojennego również w grze?
O: Tak, PD można zdobywać podczas gry w trybie wieloosobowym i współpracy w okresie Łupu Wojennego. Jednak w przeciwieństwie do PD zdobywanych na Twitchu, te z gry są ograniczone do regionu, w którym grasz.

P: Czy mogę odblokować wszystkie elementy z Łupu Wojennego tylko oglądając rozgrywkę w StarCraft II na Twitchu?
O: Tak! Jeśli chcesz, możesz zdobyć PD potrzebne do odblokowania elementów z Łupu Wojennego tylko oglądając rozgrywkę w StarCraft II na Twitchu.

P: Skąd będę wiedzieć, że udało mi się ukończyć Łup Wojenny i odblokować wszystkie elementy?
O: Kiedy odblokujesz wszystkie elementy we wszystkich regionach, dla których posiadasz postać w grze StarCraft II, rozszerzenie War Chest wyświetli informację „Łup Wojenny ukończony!” (War Chest Complete!).

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz również sprawdzić stan swojego Łupu Wojennego w kliencie gry StarCraft II. Po ukończeniu Łupu, nie będzie już można zdobywać dodatkowych PD.

P: Skąd mam wiedzieć, czy dana transmisja z rozgrywki w StarCraft II zapewni mi PD w Łupie Wojennym?
O: Aby zapewniać PD w Łupie Wojennym, transmisja z rozgrywki w StarCraft II musi spełniać następujące warunki:

 • Konta Twitch i Blizzard streamera muszą być połączone.
 • Streamer musi zainstalować rozszerzenie War Chest i aktywować je na swoim kanale.
 • Streamer musi transmitować rozgrywkę w StarCraft II.

Oficjalne i wyróżnione transmisje StarCraft II zawsze będą się kwalifikowały. Sprawdź naszą stronę zespołu Łupu Wojennego na Twitchu, gdzie znajdziesz pełną listę wyróżnionych kanałów.
P: Jeśli będę oglądać wiele transmisji, czy mogę szybciej zdobyć PD w Łupie Wojennym?
O: Nie. Nagrody w postaci PD w Łupie Wojennym są uważane za część programu Twitch Drops, a zatem zdobywa się je, oglądając tylko jedną transmisję w danym momencie.

Uwaga: Oglądanie kilku kanałów transmitujących rozgrywkę w StarCraft II naraz, niezależnie od tego, czy biorą udział w promocji Twitch Drops, może wręcz utrudnić otrzymanie jakichkolwiek nagród.

P: Dlaczego nie zdobywam PD w Łupie Wojennym na Twitchu? 
O: Przyczyn może być kilka. Aby uzyskać pomoc, sprawdź poniższą listę.

 • Musisz założyć konto Battle.net. Zrobisz to na naszej stronie!
 • Musisz stworzyć postać w grze StarCraft II. Zainstaluj StarCraft II i zaloguj się, aby zacząć.
 • Musisz wykupić dostęp do Łupu Wojennego: Katowice 2019. Przejdź do sklepu Blizzard , aby dowiedzieć się więcej o zawartości Łupu Wojennego lub wykupić do niego dostęp.
 • Musisz połączyć swoje konta Twitch i Battle.net. Odwiedź stronę połączeń Twitch, aby ustawić lub zarządzać połączeniem.
 • Musisz przyznać rozszerzeniu War Chest odpowiednie uprawnienia. Aby otrzymać nagrodę w postaci PD w Łupie Wojennym na Twitchu, musisz zapewnić rozszerzeniu War Chest dostęp do twojego identyfikatora Twitch. Powinieneś otrzymać prośbę o automatyczny dostęp, choć w każdej chwili możesz ręcznie przyznać uprawnienia, klikając na ikonę puzzla, która pojawia się po najechaniu na odtwarzacz wideo Twitcha, a następnie przełączając opcję Dostęp na „Przyznaj” (Granted).   Możesz sprawdzić, czy zapewniono dostęp do rozszerzenia War Chest na stronie połączeń Twitch.
 • Musisz odebrać zdobyte PD w Łupie Wojennym. Kliknij przycisk „Odbierz PD” (Claim XP) w rozszerzeniu War Chest, aby odebrać wszystkie oczekujące nagrody. Pamiętaj, że nieodebrane nagrody nie pozwolą zdobywać postępów kolejnej zdobyczy.
 • Musisz zalogować się na połączone konto Twitch przed oglądaniem. Jeśli się nie zalogujesz, nie możesz zdobywać nagród w postaci PD w Łupie Wojennym.
 • Musisz oglądać przez wymagany czas. Aby zdobyć PD w Łupie Wojennym, trzeba obejrzeć przynajmniej 20 minut wybranej transmisji.
 • Musisz oglądać na prawidłowym urządzeniu. W tej chwili widzowie mogą zdobywać nagrody Twitch Drops tylko podczas oglądania z poziomu przeglądarki oraz aplikacji Twitch na iPhone’a i system Android. Oznacza to, że nie możesz zdobyć PD w Łupie Wojennym, jeśli oglądasz rozgrywkę w StarCraft II w aplikacji komputerowej Twitch lub w oficjalnej aplikacji Twitch na Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, Chromecast, Fire TV, Roku lub NVIDIA SHIELD.
 • Musisz oglądać odpowiednią transmisję z rozgrywki w StarCraft II. Aby transmisja z gry w StarCraft II mogła zapewniać widzom PD w Łupie Wojennym, streamer musi mieć: 1) połączone konta Twitch i Blizzard, oraz: 2) zainstalowane i aktywowane rozszerzenie StarCraft II War Chest. Nie wiesz, którą transmisję oglądać? Sprawdź listę streamerów, z którymi nawiązaliśmy współpracę na naszej stronie!
 • Nie możesz oglądać wielu transmisji z gry StarCraft II naraz. Oglądanie kilku transmisji z rozgrywki w StarCraft II może przeszkodzić w zdobyciu kolejnej nagrody PD w Łupie Wojennym. Aby uniknąć potencjalnych problemów, zalecamy oglądać tylko jedną transmisję z gry w StarCraft II naraz.
 • Musisz oglądać transmisje z gry StarCraft II w aktywnej zakładce przeglądarki.Jeśli nie oglądasz transmisji z rozgrywki w StarCraft II w aktywnej zakładce, może to przeszkodzić ci w zdobyciu kolejnej nagrody PD w Łupie Wojennym. Aby uniknąć potencjalnych problemów, zalecamy zamknąć pozostałe zakładki podczas oglądania transmisji z gry w StarCraft II na Twitchu.
 • Nie możesz wyciszać ani minimalizować okna z transmisją z gry w StarCraft II.Jeśli wyciszysz lub zminimalizujesz oglądaną transmisję z gry w StarCraft II, przestaniesz zdobywać postępy do kolejnej nagrody PD w Łupie Wojennym. Prosimy włączyć dźwięk w transmisji i sprawdzić, czy okno przeglądarki nie zostało zminimalizowane.
 • Jedna z wtyczek przeglądarki uniemożliwia serwisowi Twitch odnotowanie waszej obecności na platformie. Aby upewnić się, że otrzymasz nagrody w postaci PD w Łupie Wojennym na Twitchu, wyłącz tymczasowo wtyczki podczas oglądania transmisji z rozgrywki w StarCraft II biorących udział w akcji. Ani Blizzard, ani Twitch nie są w stanie udzielić pomocy w przypadku wystąpienia błędów wynikających z użycia niezgodnych wtyczek przeglądarki.
 • Udało ci się odblokować wszystkie elementy Łupu Wojennego w danej fazie.Musisz zaczekać do kolejnej fazy, zanim zaczniesz dobywać dalsze PD. Zegar odliczający czas można znaleźć w grze i w rozszerzeniu War Chest.
 • Udało ci się ukończyć Łup Wojenny: Katowice 2019. Gratulacje! Udało ci się odblokować wszystkie elementy z Łupu Wojennego we wszystkich regionach gry, w których posiadasz postać w StarCraft II. Nie możesz już zdobyć dodatkowych PD.
 • Łup Wojenny dobiegł końca. Po 11 kwietnia nie będzie można zdobywać PD w Łupie Wojennym: Katowice 2019.  Jeśli nie skompletujesz swojego Łupu Wojennego przed końcowym terminem, nie przejmuj się: wszystkie skórki z Łupu będą dostępne w sprzedaży w późniejszym terminie.
 • W StarCraft II trwa obecnie przerwa techniczna. Kiedy gra StarCraft II jest offline, nie można zdobywać PD w Łupie Wojennym. Obserwuj konto @BlizzardCSEU_PL na Twitterze, gdzie znajdziesz harmonogram przerw technicznych i najnowsze informacje o stanie gry.

Podobne artykuły