Strona głównaACERJak wybrać monitor idealny? Krótki przewodnik Acer

Jak wybrać monitor idealny? Krótki przewodnik Acer

Szukasz nowego monitora, ale nie wiesz na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Wyróżniliśmy kilka podstawowych cech, które mogą okazać się pomocne przy wyborze nowego urządzenia.

Acer realizuje kampanię Pure Brillance, w której pomoże użytkownikom w wyborze monitorów zgodnie z ich preferencjami. Aby to jednak zrobić na samym początku należy określić jakie ma być przeznaczenie poszukiwanego sprzętu.
Do codziennego użytkowania potrzebny jest monitor uniwersalny, który dobrze sprawdzi się i przy wielogodzinnym surfowaniu w sieci i w celach rozrywkowych. W aktualnie dostępnych urządzeniach stawia się głównie na jakość obrazu i komfort użytkowania. W dużym albo dość ciasnym pomieszczeniu pomocny jest szeroki kąt widzenia, który pozwoli na swobodne użytkowanie z komputera i nawet zastąpienie standardowego telewizora.
Jak wybrać monitor idealny - nr 1.jpg
Dodatkowym atutem może okazać się również sam design, dzięki któremu urządzenie możemy dopasować do wystroju wnętrza. Popularnym rozwiązaniem są smukłe ekrany z konstrukcją, która pozwala na ich swobodne ustawienie pod pasującym kątem. Z uniwersalnych monitorów polecamy Acer SA270bidAcer H277HK czy Acer H277HU.

Dokładność i jakość obrazu

Jak wybrać monitor idealny - nr 2.jpg
W kreatywnych zawodach każdy szczegół ma znaczenie. Niezależnie czy jesteś developerem, grafikiem czy architektem niezbędny do pracy jest monitor, który pokaże każdy fragment Twojego ważnego projektu. Ważnym elementem jest więc wysoka rozdzielczość, szeroki kąt widzenia np. 178 stopni i dokładne odwzorowanie wykorzystywanych kolorów. Odpowiednio dobrany model powinien również ułatwiać pracę z nośnikami zewnętrznymi dzięki dużej ilości portów, w tym HDMI czy USB typu C. Tego typu urządzenia zazwyczaj dostępne są w wielu rozmiarach, a ich konstrukcja pozwala na dopasowanie monitora do potrzeb użytkownika.
Jeżeli jest to coś, czego akurat poszukujesz to polecamy sprawdzić monitor Acer ProDesigner PE320QK.

Monitory dla profesjonalnych graczy

Jak wybrać monitor idealny - nr 3.jpg
Krótki czas reakcji i szybkie odświeżanie to jedne z głównych wymagań zagorzałych graczy i zawodowych sportowców względem monitorów.
Najważniejsza dla nich jest szybkość i pojawiające się detale, które są kluczowe w zaciekłej walce. Wysoka, ale i dopasowana do karty graficznej, rozdzielczość jest więc aktualnie jednym z najważniejszych elementów specyfikacji.

Drugim jest płynność pokazywanego obrazu, dlatego w monitorach dla zaawansowanych graczy najczęściej stosuje się technologie zapobiegające efektowi rozdzierania np. G-Sync lub FreeSync. Pozwalają one na szybki czas reakcji matrycy np. 1ms. Przy podobnych specyfikacjach trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną urządzenia. Wśród szerokiej oferty monitorów Predator szczególnie polecamy Predator X27Predator X34P czy Nitro XV273KPbmiipphzx.

Zestaw gamera i nawet 400 zł do wydania na gry

Do zakupu monitora gamingowego zachęca również promocja Acer. Do wybranych modeli Predator w wyróżnionych sklepach dołączane są kody paysafecard o wartości do 400 zł. Kody można wykorzystać przy zakupach w większości sklepów internetowych, w tym na platformie Steam czy Google Play. W przypadku zakupu w sklepach X-KOM i al.to klienci mogą odebrać gamingową myszkę Cestus 300 i podkładkę XL. Więcej informacji na temat promocji znajduje się na fanpage’u Predator Gaming Poland.

Podobne artykuły