Strona głównaAktualnościJESZCZE WIĘCEJ EMOCJI I NIESPODZIANEK W NOWYM SEZONIEPOLSKIEJ LIGI ESPORTOWEJ

JESZCZE WIĘCEJ EMOCJI I NIESPODZIANEK W NOWYM SEZONIEPOLSKIEJ LIGI ESPORTOWEJ

Rywalizacja w Polskiej Lidze Esportowej wkroczy w sezonie Jesień 2021 na zupełnie nowy poziom. Stanie się tak za sprawą rozszerzenia stawki PGE Dywizji Mistrzowskiej do dziesięciu drużyn, wśród których w nadchodzącym sezonie pojawi się x-kom AGO i Anonymo Esports.

Mocni gracze na arenie 

Formacja Jastrzębi wraca do rywalizacji w Polskiej Lidze Esportowej po niespełna dwóch latach –
w przeszłości udało im się zwyciężyć jeden z sezonów, podnosząc puchar w Gliwicach, w grudniu 2018 roku. Dla Anonymo Esports będzie to debiut w zmaganiach PGE Dywizji Mistrzowskiej, ci jednak – mimo krótkiej historii istnienia organizacji – będą jednym z faworytów. 

Liga tuż tuż! 

Rozgrywki ligowe zainaugurowane zostaną już 20 września – tego dnia, na plac boju wkroczą pierwsze drużyny z Dywizji Profesjonalnej. Dwa dni później natomiast, rozpocznie się gra w PGE Dywizji Mistrzowskiej. 22 i 23 września – oto daty rozgrywek w ramach pierwszej kolejki rywalizacji, która
w tym sezonie pokaże pojedynki aż 10 teamów, co oznacza większą ilość spotkań i dłuższe dni transmisyjne, które będą startowały już od godz. 13:00. 

Emocje jeszcze przed startem 

By jednak można było poznać zestawienie drużyn obu dywizji, należy poczekać na zakończenie dwóch, orbitujących wokół głównych rozgrywek wydarzeń. Pierwszym z nich są Relegacje Polskiej Ligi Esportowej, rozgrywane w dniach 31.08-1.09. Udział w rozgrywkach wezmą cztery zespoły. Creative Avez, PL123, Tarczyński Protein Team i M1 EDEN stoczą bój o dwa sloty w najwyższej klasie rozgrywkowej, walcząc w drabince podwójnej eliminacji. Ponadto, skład Dywizji Profesjonalnej uzupełniony będzie o teamy, które poradzą sobie najlepiej w kwalifikacjach. Te zaplanowane są na 11 i 12 września. W nich wystartować może absolutnie każdy – fazę zamkniętą poprzedzi bowiem otwarta część zmagań. 

Nadchodzi nowe

Więcej o samej rywalizacji można będzie usłyszeć na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Tam też zostanie przekazana informacja o przełomowym na rynku esportowym projekcie “CPS” opracowanym przez Polską Ligę Esportową, w porozumieniu ze wszystkimi organizacjami występującymi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Konferencja odbędzie się 6 września w Warszawie, a udział w niej wezmą przedstawiciele Polskiej Ligi Esportowej, dziennikarze i członkowie organizacji zrzeszonych w ramach PLE.

Więcej informacji: ple.gg.

Polecamy również: Mechanika działania loot packów i ich wpływ na grę – czy to zabija fun?

Podobne artykuły