Strona głównaAktualnościJuż w najbliższy weekend pierwszy w historii Fortnite World Cup! Polacy wezmą...

Już w najbliższy weekend pierwszy w historii Fortnite World Cup! Polacy wezmą udział w walce o 30 milionów dolarów

Najważniejszy turniej Fortnite rozpocznie się już 26 lipca w Nowym Jorku. Mistrzostwa Świata potrwają aż trzy dni. Najlepsi zawodnicy z całego globu zmierzą się w trzech trybach turniejowych, a w międzynarodowych zmaganiach nie zabraknie również Polaków. Co więcej, dzięki zmaganiom ProAM, przygotowanych specjalnie dla influencerów, będziemy mogli śledzić również występ “Friza” i “Jacoba”! Rywalizację zobaczymy na specjalnie przygotowanej polskiej transmisji, za której realizację odpowiada agencja FantasyExpo.
Fortnite World Cup 2019 to największy w historii turniej esportowy. Uczestnicy zmagań zmierzą się w trzech trybach turniejowych – kreatywnym, duo oraz  solo – w których na zdobywców pierwszego miejsca, czeka nagroda w postaci 3 milionów dolarów. Organizatorzy przygotowali dla kibiców niespodziankę w postaci rozgrywek ProAM. W trybie zmagań dla influencerów, obok 50 najbardziej znanych graczy Fortnite z całego świata, zobaczymy również Karola „Friza” Wiśniewskiego oraz Jakuba „Jacoba” Wrotniaka. 
W trójce graczy reprezentujących biało-czerwone barwy znajdą się:  Jarosław “JarkoS” Kaleta (x-kom AGO), Łukasz “Luki” Król (devils.one) oraz Maciej “teeq” Radzio (dynamind). Wszyscy trzej zawodnicy zapewnili sobie awans do turnieju, dzięki pokonaniu piekielnie trudnych, międzynarodowych eliminacji. Jako pierwszy do walki o 30 milionów dolarów dołączył „luKi”, który zdobył najwyższe  miejsce w  trzecim tygodniu zmagań. Dwa tygodnie później na liście uczestników turnieju zobaczyliśmy  “JarkoSa”, a podczas rozgrywek w dziewiątym tygodniu kwalifikacji, do polskiej ekipy dołaczył “teequ”.

Kibicuj razem z nami!

Transmisja turniejowa, za której realizacją stanie FantasyExpo, odbędzie się prosto z jednego z najbardziej profesjonalnych i zaawansowanych miejsc treningowych esportowców w Europie – Esport Performance Center.
Komentatorami wydarzenia będą  Kamil “Ewron” Lachowski oraz profesjonalny gracz drużyny devils.one Patryk “Taiovsky” Winny. W roli ekspertów zobaczymy zawodnika  G2 Esports – Jakuba „Lothara” Szygulskiego oraz Dominika “Nero” Dąbrowskiego – reprezentującego devils.one.
Transmisja odbędzie się na kanale Twitch EWROON.
Mistrzostwa Świata Fortnite to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu wszystkich fanów popularnego battle royale’a. Z tej okazji w trakcie trwania polskiej transmisji Fortnite World Cup 2019, widzowie będą mieli okazję zgarnąć darmowe spraye, przygotowane przez wydawcę gry – studio Epic Games.
Warunkiem zdobycia bonusu przez graczy, będzie wpisanie na czacie komendy !WorldCup, po wywołaniu której pojawi się kod, dający możliwość odebrania nagrody w grze. Co więcej, dzięki wsparciu partnerów: Logitech G, TM Toys oraz Wydawnictwa Insignis, kibice śledzący transmisję będą mogli wygrać sprzęt gamingowy, figurki z postaciami z gry oraz zestawy poradników do Fortnite.
Harmonogram rozgrywek:

  • 26.07, Piątek, 19:00 – Fortnite World Cup / Tryb Kreatywny
  • 26.07, Piątek, 22:00 – Turniej ProAM
  • 27.07, Sobota 19:00 – Fortnite World Cup / Duety
  • 28.07, Niedziela 19:00 – Fortnite World Cup / Solo

Pełny harmonogram: https://www.epicgames.com/fortnite/competitive/pl/events/world-cup/schedule#schedule-item-16
Więcej informacji o Fortnite World Cup 2019 dostępnych na: https://www.epicgames.com/fortnite/competitive/pl/events/world-cup

Podobne artykuły