Strona głównaGryCSGOJuż w piątek i sobotę Finały Polskiej Ligi Esportowej! Co zobaczymy w...

Już w piątek i sobotę Finały Polskiej Ligi Esportowej! Co zobaczymy w Arenie Gliwice?

14 oraz 15 grudnia będziemy mieli okazję oglądać zmagania czołowych  polskich drużyn w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Ostateczne starcia odbędą się na Arenie Gliwice, a finaliści powalczą o główną nagrodę z puli 245 tysięcy złotych. Oprócz esportowego widowiska na wszystkich kibiców czeka możliwość spotkania influencerów, m.in. “Izaka”, “Reziego”, “Friza”, oraz “Nervariena”.

Counter-Strike: Global Offensive

Pierwszy dzień (14 grudnia)  turnieju jest poświęcony Counter-Strike: Global Offensive i ma charakter zamknięty. Transmisja z piątkowych rozgrywek CS:GO będzie dostępna na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego z pełną, profesjonalną oprawą komentatorską. Wtedy zostanie wyłoniony drugi finalista w CS:GO, który w sobotę podejmie walkę o tytuł najlepszej drużyny Polskiej Ligi Esportowej.
6 grudnia poznaliśmy pełną listę drużyn, których występy zobaczymy na Arenie Gliwice. W skład zespołów, które powalczą o nagrodę wysokości 50 tysięcy, wchodzą: Mikstura będąca liderem Dywizji Mistrzowskiej, AGO EsportsPACT oraz x-kom team, który jako ostatni dołączył do grona liderów, po zwycięskim starciu z lnvizy Esport. W składzie liderów tabeli wystąpi między innymi Paweł “byali” Bieliński – były zawodnik  Virtus.pro.
W fazie pucharowej będziemy mogli obserwować zmagania zespołów w systemie Gauntlet. Polega on na stopniowym rozgrywaniu meczów przez słabsze drużyny w celu awansu do kolejnego etapu zmagań. Rozgrywki w tym trybie wymuszają na zespołach zaangażowanie w grę jeszcze podczas zmagań ligowych, ponieważ drużyny z pierwszych miejsc mają zapewniony występ w finale.
JAK DZIAŁA SYSTEM GAUNTLET.png
W  przypadku Counter-Strike: Global Offensive pierwsze, piątkowe starcie to rywalizacja między x-kom team aPACT. Zwycięzca podejmie walkę z ekipą plasującą się szczebel wyżej, czyli AGO Esports. Następnie wygrany z tego pojedynku, w sobotę, będzie walczyć z liderem tabeli Dywizji Mistrzowskiej, czyli Miksturą.

League of Legends

W finałach LoLa, na Arenie Gliwice, zobaczymy starcie dwóch najlepszych zespołów: Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Rozgrywka odbędzie się w systemie Gaunlet, a sobotnie finały League of Legends z profesjonalną oprawą komentatorską będą dostępne na kanale Twitch Damiana “Nervariena” Ziaji.

Relacja na najwyższym poziomie

Drugi dzień zmagań to czas finałów z udziałem publiczności. Naprzeciw siebie staną najlepsze drużyny League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. W obu przypadkach rozgrywki będą toczyły się w formacie BO5 – każdy mecz zostanie rozegrany na 5 mapach, z których wygranie 3 oznacza zwycięstwo. Całość finałowych zmagań będzie relacjonować ekipa w skład której wchodzą:
 • Piotr “Izak” Skowyrski,
 • Damian “Nervariern” Ziaja,
 • Radek “Mad1” Florkowski,
 • Łukasz “Leo” Mirek,
 • Norbert “Dis” Gierczak,
 • Olek “Vuzzey” Kłos,
 • Paweł “Saju” Pawełczak.
Warto też wspomnieć, że przebieg finałów Sezonu Jesień Polskiej Ligi Esportowej dla widzów internetowych będzie relacjonować specjalny korespondent turniejowy – Kamil “Seto” Zawodny.
W ramach finałów Sezonu Jesień Polskiej Ligi Esportowej, organizatorzy przygotowali dla wszystkich widzów szereg niespodzianek. Na miejscu będzie  można spotkać swoich ulubionych influencerów. Na finałach zawitają  “Izak”“Rezi”“Friz”“Nervarien”, “Mini Majk”, “Leo”, “Bonkol”, “Niklaus”, “Saju”, “Mad1”, “Vuzzey”, “Kubon”, “Arqeul” oraz “Dziadek Leha”.

Przyjdź i zobacz na żywo

Organizator finałów Sezonu Jesiennego Polskiej Ligi Esportowej przygotował specjalne pakiety grupowe:
 • Wingman – dla dwóch osób
 • Treeline Party – dla trzech osób
 • Squad – dla czterech osób
 • Hutsz! – dla pięciu osób
Ceny biletów w pakietach posiadają niższą cenę niż pojedyncze wejściówki, dlatego na finały warto wybrać się większą grupą. Zakupu wejściówek można dokonać zarówno drogą internetową, jak i za pomocą infokiosku dostępnego bezpośrednio na miejscu finałów. Pakiety na sobotnie finały są dostępne na: www.biletin.pl

Twarzą w twarz z gamingową potęgą

Ponadto wszyscy obecni na Arenie Gliwice będą mieli okazję zobaczyć oficjalne komputery rozgrywek – Fantasy Expo PC. Te komputery, na wzór tradycyjnych dyscyplin sportowych, są oficjalnym sprzętem Polskiej Ligi Esportowej, dzięki którym zawodnicy będą mogli rozgrywać mecze. Ta gamingowa maszyna posiada potężne podzespoły, tym samym idealnie nadając się do sportów wirtualnych. Znajduję się w niej między innymi:
 • Karta graficzna NVIDIA Geforce GTX 1070 Ti 8GB GDDR5;
 • Procesor Intel i7 8700K 3.70GHz 12MB;
 • Płyta główna ASUS PRIME Z370-P oraz Intel i7 8700K, 3.70GHz 12MB;
 • Pamięć RAM 32GB – ADATA XPG SPECTRIX D40 DDR4, 4 x 8GB, 3000Mhz;
 • Dysk twardy 2x SSD – ADATA SU800 256GB.
1. FANTASYEXPO PC.png
2. FANTASYEXPO PC.png
Przeprowadzenie finałów Sezonu Jesień Polskiej Ligi Esportowej jest możliwie dzięki wsparciu partnerów: Play, STS, ELiga, Sprite, SteelSeries, Miasto Gliwice, Idea Bank oraz Arena Gliwice.
Więcej informacji o finałach sezonu Jesień 2018 Polskiej Ligi Esportowej jest dostępne na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Podobne artykuły