Strona głównaNvidiaKarty graficzne GeForce RTX Founders Edition: doskonałe właściwości termiczne, cicha praca i...

Karty graficzne GeForce RTX Founders Edition: doskonałe właściwości termiczne, cicha praca i fabrycznie podkręcony procesor

Kolejna generacja kart graficznych GeForce już dostępna! To pierwsze karty graficzne zaprojektowane pod kątem gamingu wspomaganego przez SI oraz efektów wykorzystujących ray tracing w czasie rzeczywistym. Oczywiście są również błyskawicznie szybkie, zapewniając nawet 6-krotnie wyższą wydajność ray tracingu w porównaniu do osiągów kart poprzedniej generacji opartych na architekturze Pascal.

Układy GeForce RTX to również pierwsze na świecie karty graficzne wyposażone w superszybką pamięć GDDR6 oraz nowe złącze DisplayPort 1.4 umożliwiające na monitorach przyszłej generacji wyświetlanie treści w jakości 8K HDR przy 60 Hz za pośrednictwem pojedynczego kabla. Z myślą o zestawach VR kolejnej generacji, układy te oferują także złącze USB Type-C i zgodność ze standardem VirtualLink*.

Nasze karty graficzne GeForce RTX Founders Edition, to pierwsze zaprojektowane przez firmę NVIDIA gamingowe karty graficzne, których procesory zostały fabrycznie podkręcone, aby zapewniać najwyższą wydajność od razu po zamontowaniu w komputerze. Po raz pierwszy zastosowano w nich również dwa wentylatory, zapewniające ciche i wydajne chłodzenie karty w trakcie rozgrywki.

 

GeForce RTX

To jednak zaledwie początek, zatem czytaj dalej, aby poznać szczegółowe informacje na temat kart GeForce RTX Founders Edition.

Fabrycznie podkręcone, aby zapewniać niesamowitą wydajność od razu po zainstalowaniu w komputerze

Nasze badania wykazały, że zdecydowana większość nabywców kart graficznych nigdy nie podkręcała swoich kart, przez co nie wykorzystywała pełni ich możliwości. Aby zatem umożliwić naszym klientom korzystanie z pełnego potencjału swoich kart graficznych przez cały okres ich użytkowania, częstotliwość taktowania układów GeForce RTX Founders Edition została fabrycznie zwiększona o 90 MHz. Sprawdzona jakość od NVIDIA. Każda karta testowana jest w fabryce, aby zapewnić wyjątkową stabilność podkręconych układów i jest objęta 3-letnią standardową gwarancją.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć wydajność swojej karty, możesz ją dodatkowo podkręcić, co – jak się później przekonasz – jest możliwe dzięki wydajnym komponentom i najnowocześniejszej konstrukcji kart graficznych Founders Edition.

Ciche i wydajne chłodzenie z wykorzystaniem dwóch wentylatorów

Po raz pierwszy nasze karty graficzne Founders Edition wyposażyliśmy w dwa wentylatory, co zapewnia lepsze chłodzenie, cichszą pracę oraz prawidłową wentylację obudowy.

GeForce RTX

Wentylatory oparte są na 3-fazowych silnikach ograniczających hałas związany z wibracjami i posiadają 13-łopatkowe wirniki, aby zwiększyć przepływ powietrza. Dzięki zastosowaniu dwóch wentylatorów mogliśmy zwiększyć wydajność chłodzenia przy jednoczesnej redukcji hałasu.

W porównaniu do podkręconych kart graficznych Founders Edition opartych na architekturze Pascal, wyposażone w dwa wentylatory karty graficzne GeForce RTX cechują się nawet o 10 stopni niższą temperaturą pracy w przypadku dobrze wentylowanych pomieszczeń, a także emitują ⅕ hałasu po przetaktowaniu (redukcja hałasu o 8 decybeli).

Pod wentylatorami znajduje się pierwsza na świecie komora parowa zajmująca całą powierzchnię płytki drukowanej (PCB). Umożliwia to rozpraszanie ciepła z układu GPU, komponentów i newralgicznych punktów na większej powierzchni, zanim zostanie ono odprowadzone do aluminiowego radiatora. Wentylatory następnie odprowadzają ciepło na zewnątrz i obniżają temperaturę, a komora parowa wykonuje swoją pracę rozpraszając ciepło i zaczynając proces od nowa.

GeForce RTX

Dzięki tym zmianom (oraz tym opisanym poniżej), GeForce RTX Founders Edition to najwydajniejsze karty graficzne jakie kiedykolwiek stworzono, generujące podczas pracy najmniejszą ilość ciepła i hałasu.

Zasilanie: zoptymalizowane pod kątem wydajności i energooszczędności, przy zachowaniu szerokich możliwości w zakresie przetaktowania procesora

Aby zapewniać rekordową wydajność, fabrycznie podkręcony układ GeForce RTX 2080 pobiera 225 W mocy, a maksymalny pobór mocy wynosi 280 W, oferując oczekującym najwyższej wydajności entuzjastom szerokie możliwości w zakresie przetaktowania procesora.

Co więcej, w kartach graficznych GeForce RTX Founders Edition przeprojektowany został cały system zasilania, począwszy od zupełnie nowego 13-fazowego zasilacza iMON DrMOS. Na szczególną uwagę zasługuje nowa funkcja umożliwiająca wyłączanie poszczególnych faz zasilania w celu radykalnego zmniejszenia zużycia energii przy niskich obciążeniach, co wyraźnie zwiększa energooszczędność.

GeForce RTX

Zwiększyliśmy również liczbę kondensatorów w kartach graficznych GeForce RTX, dzięki czemu mogą pracować przy niższych napięciach poprzez redukcję szumów napięcia, bądź też przy wysokich częstotliwościach w celu poprawy wydajności.

Wszystko to kontrolowane jest przez nowy dynamiczny system zarządzania zasilaniem, który dostosowuje zużycie energii z dokładnością do milisekundy, zmniejszając pobór prądu, zwiększając energooszczędność i zapewniając większy zapas mocy do podkręcania procesora niż w przypadku kart graficznych Founders Edition opartych na architekturze Pascal.

Karty graficzne GeForce RTX: całkowicie nowa konstrukcja

Gdy tylko rozpakujesz i weźmiesz do rąk kartę Founders Edition dostrzeżesz, z jaką pieczołowitością zadbano o wszelkie detale konstrukcji.

Krawędzie odlewanej aluminiowej obudowy wentylatora zostały wycięte za pomocą diamentowego ostrza, by zapewnić precyzyjne wykończenie, podwójna anodyzacja gwarantuje wytrzymałość i odporność na zarysowania, a formowana i maszynowo wykańczana obudowa stanowi elegancką, sztywną i lekką ramę dla otwartej konstrukcji coolera.

Aby osłona wyglądała jeszcze lepiej, napis RTX 2080 wykonano w procesie PVD  fizyczne osadzanie z fazy gazowej , a logo GeForce RTX otrzymało podświetlenie LED, zapewniając niepowtarzalny wygląd, którego nie miała dotąd żadna karta graficzna.

GeForce RTX

Piękna osłona pokrywa kartę w całości. Nawet złącze NVLINK chronione jest dopasowaną zdejmowaną pokrywą, dzięki czemu układy GPU GeForce RTX mają prosty, minimalistyczny wygląd. Uzupełnienie stanowi czarny anodyzowany łącznik (tzw. śledź) i tłoczony aluminiowy panel z logo GeForce RTX, dzięki czemu cała karta posiada spójny wygląd w kolorze czarnym i srebrnym.

GeForce RTX

Jak pokazano poniżej, karty graficzne GeForce RTX posiadają trzy wyjścia DisplayPort z pełną obsługą standardu DisplayPort 1.4. Oferują również wyjście HDMI 2.0b z obsługą HDCP 2.2 oraz zgodne ze standardem VirtualLink złącze USB Type-C dodane z myślą o zestawach VR kolejnej generacji. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj, jednak najważniejszą informacją na temat nowego standardu jest fakt, że będzie on umożliwiał konfigurację i użytkowanie przyszłych zestawów VR za pośrednictwem pojedynczego kabla, znacznie to upraszczając.

GeForce RTX

Karty graficzne GeForce RTX są już dostępne w przedsprzedaży

Opracowanie linii GeForce RTX Founders Edition wymagało wielu lat pracy inżynierów, a jej rezultatem jest bez wątpienia najlepsza zaprojektowana przez firmę NVIDIA karta graficzna, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy.

Efektywność każdego komponentu była oceniana i dostosowywana na każdym etapie, maksymalizując wydajność i możliwości w zakresie podkręcania karty przy zachowaniu niskiej temperatury pracy GPU i minimalnego wytwarzanego przez wentylatory hałasu. Nawet w przypadku kart podkręcanych fabrycznie.

Jeśli oczekujesz najlepszego wzornictwa, najlepszych komponentów i najwyższej wydajności, karty graficzne GeForce RTX Founders Edition są stworzone dla Ciebie. Aby zdobyć jedną z tych niezwykle pożądanych kart graficznych klasy premium, odwiedź nasz sklep internetowy  i zamów ją w przedsprzedaży.

Podobne artykuły